Tančím, abych žil

• Austrálie

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 2006, 113 min

• Gemini

Take The Lead - nová vůně od Rexony - tak naivní crossover Sestry V Akci 2 a Nebezpečných Myšlenek jak jen žena-režisérka může být. Možná bych se radši otrávil tím titulním homonymním olovem, než abych ty skoro dvě hodiny absolvoval ještě někdy znova. Banderasovo nesporné charisma nemůže přebít předvídatelnost a naivitu scénáře, a i když film disponuje zajímavou hudbou, nedokázala jinak zkušená klipařka pozvednout tuhle slaboučkou látku na něco, co by stálo za to vidět. I v žánru tanečních "filmů" je toho spousta, co stojí kvalitativně výš. Za to, co provedla s nesporně pozoruhodným životním příběhem skutečného "sociálního pracovníka" a tanečního instruktora Pierra Dulaineho, by si naopak spíš zasloužila nakopat stepařskými botkami. 50%(30.3.2013)

Čistých 60%. Takový filmík na pohodku. Námět klasika, i přesto, že jde o skutečný příběh. Zpracování takové solidní, nenudí to, ani to nějak extra nenadchne. Celkem příjemně se na to kouká a člověk se svým způsobem baví. Sem tam padne nějaká vtipná hláška, což potěší. Jediné, co mě docela zarazilo byl nedostatek emocí. Ani mi nějak nepřišlo, že by měl učitel něčím tak silně zapůsobit, aby se žáci změnili. Ale je to možná je můj pocit. Každopádně to rychle uteklo a fajn se na to koukalo. Ale podruhé bych se asi už nedíval. Howgh!(10.4.2011)

O tanci ... a hlavně o životě. Dobře - pokud mám být upřímná: Téma není na první pohled až tak originální - a kromě toho Pierre Dulane své žáky přesvědčil na můj vkus příliš lehce a poklidně, bez ostrých střetů. Nicméně snímek má pravdivý základ. Pierre Dulane je světově uznávaným tanečníkem a učitelem tance, který založil "Dancing Classrooms" - program výchovy prostřednictvím tance, který využívá řada veřejných škol v New Yorku. Pro film byl příběh pravděpodobně z velké části upravený a zdramatizovaný, aby byl dostatečně atraktivní … ale o to tady neběží. Občas chci věřit na pohádky - a tohle je milá a přívětivá pohádka na dobrou noc s bravurně zvládnutými tanečními čísly … jsou dny, kdy víc nepotřebuju.(3.4.2011)

Netradiční taneční film, který se zaměřil na klasické tance a samozřejmě nemohl jinak než lehce ustoupit modernějším prvkům tance (jinak by to samozřejmě největší sígry z NY nezaujalo). Postavy nejsou nijak zvlášť zajímavé, snad až na charismatického Banderase; máme tu mladou černošku, jejíž máma je kurva a ona sama čelila pokusu o znásilnění, plnoštíhlý pár trápící jejich objem, studentku na výměnným pobytu bez sebevědomí, hodnýho černocha z kriminálního podsvětí atd. Školáci si postupně najdou cestu k tanci a vyvrcholí to soutěží o prize money proti mnohaletým skillerům vedených bohatou a sexy Morgan. Mám klasické tance rád, přestože sám tančit ani jeden neumím. Film je samozřejmě přitažený značně za vlasy, protože amatéři se po pár týdnech nemohou rovnat veteránům, ale docela dobře se na to koukalo. Trapný scény jsem zaznamenal dvě; návštěvu bělocha u Pierra a závěrečný mejdan v moderním stylu, který nakonec nikomu nevadil. Ještě bych rád vyzvednul herce, kteří se mi líbili - Antonio Banderas mě bavil, šarm má v krvi a stejně tak ten zápal je vidět v jeho filmech často. Alfre Woodard jako ředitelka školy, zpočátku svině a nakonec dobračka. John Ortiz jako minipadouch. A samozřejmě mojí oblíbenkyni z Amerika hledá topmodelku - Yayu. Je to stále kočka :-)(29.11.2014)

• MoiJe

+ Banderas bol chvilami sympaticky a jeho reci chvilami zaujimave - zaase raz to iste, niektore sceny vylozene trapne, tanec... no, nie som expert, ale mne vo vacsine z nich kuzlo chybalo. = ked uz novsi hudobny film, stokrat radsej Step Up. Asi vedeli preco Take the Lead nakoniec miesto kin poslali rovno na DVD.(10.1.2007)

• - Dante Basco hrál studenta střední školy, když mu bylo 31 let. (Cheeker)

• - Původně Antonio Banderas roli Pierra odmítl poté, co si přečetl scénář a dozvěděl se, že je celý film o tancování. Producenti ho poprosili o pár minut, že mu námět vysvětlí. Potom, co si námět poslechl, zhlédnul dokumentární film na toto téma a setkal se se skutečným Pierrem, roli přijal. (Cheeker)

• - Herci spolupracovali s Pierrem Dulainem, aby se správně naučili jeho tanečí kroky. (Karlos80)