Tančím, abych žil

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 2006, 113 min

Průměrný film s nadprůměrným Banderasem. Zasadit zločin a trest na střední „černošskou školu“ je klišé, ale aby tím trestem byl standardní tanec, to už je něco jiného. Musím přiznat, že jsem byla ke konci filmu trochu zklamaná jednoduchostí a vyřčenými frázemi jako přečtenými z knížky. Jediným plusem po tomto zklamání bylo, že je film inspirován životem.(4.4.2009)

Další schématická klasika á la Sister Act 2 a mnoho jiných, jejíž utopické vyznění na oko "komplikuje" pouze (a)sociální tematika. Na problémová děcka (kde ne všichni vypadají jako z obálky časopisu) se ale přece jen dívá o něco lépe než na uhlazené skromné princezny snící o vysoké/pohádkovém princi/dosaďte si, co chcete. Antonio má tanec v krvi a role mu vyloženě sluší. Líbivka, která neurazí.(30.12.2011)

• Elyssea

Nesnáším Antonia Banderase, který umí jenom tři výrazy. Truchlící, rádobynadšený a neutrální. Hraje asi jako já na housle, takže nijak. Celkově příběh je šíleně nudný, milionkrát viděný, tohle je jenom taneční upgrade verze zpívající Sestry v akci. Abych nezapomněla, to vášnivé tango Banderase s tou "sexy" tanečnicí bylo vášnivé asi jako sodovka. Ta jediná hvězdička je za to tango ve třech.(25.3.2008)

Od všeho trochu - Hříšný tanec, Tanec v srdci, Sestra v akci, Nebezpečné myšlenky, Nežádej svůj poslední tanec, Smím prosit? a mnoho dalších slaďáků, které čerpají z kontrastu lásky k tanci a outsiderství. To všechno lze znovu najít v novém balení s Antonio Banderasem v hlavní roli. Čili staré téma zas a znovu a záleží jen na vás, jestli máte právě chuť mít opět víru v lepší zítřky.(22.10.2011)

• Dale

Keby to nebolo podľa skutočnosti, tak by som si povedal, že už to tí scenáristi preháňajú. Schéma rovnaká ako pri x ďalších filmoch - nezvládnuteľní žiaci zo zlých sociálnych pomerov, ktorých sa ujme nejaký blázon a rozhodne sa z nich urobiť nielen lepších ľudí so svetlou budúcnosťou, ale aj akýchsi majstrov v určitom obore. Tentoraz je to tanec, ale už boli speváci, šachisti a neviemčo ešte. Takže za pár týždňov sa stanú lepšími tanečníkmi klasických tancov ako tí, čo to trénujú 10 rokov a máme tu typický happy end. Nuda.(6.9.2015)

• - Ve filmu se jako jeden z porotců mihne i Pierre Dulaine. (Karlos80)

• - Dante Basco hrál studenta střední školy, když mu bylo 31 let. (Cheeker)

• - Herci spolupracovali s Pierrem Dulainem, aby se správně naučili jeho tanečí kroky. (Karlos80)