Tančím, abych žil

Take the Lead

Tanec je môj život

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 2006, 113 min

Nabušená hudba,"uhladený"tanec a problémová mládež.Niečo podobného sme tuna už mali,avšak Antonio Banderas ma na moje prekvapenie nenudil..!Je pravdou,že ide o naivný snímok(aj keď podľa skutočnej udalosti)ale vážne som sa bavil.Atmosféra nabitá hudbou a slušné prevedenie robí ztohto snímku niečo viac ako len tanečné B!Tanec veľmi nemusím,ale vysvetlenia a názorné ukážky pomocou Banderasa sa mi páčili..!(6.2.2008)

"Máš strach, že tě budu vést ??" ;) Fantastický Tonny Banderas ve své vůbec nejosobitější a nejrozkošnější roli.. Málokomu bych roli příšerně nakažlivého optimisty Pierra Dulainea, v téhle jinak nesmírně nevěrohodné báchorce seriálové hráčky, režisérky Liz Friedlander, uvěřil jako jemu..(26.9.2015)

Film mi co chvíli připomínal Sestru v akci 2. A těžko říci, co se mi víc líbilo, zda banda mladejch barevnejch lidí, kteří začali konečně se sebou něco dělat a naučili se pořádně zpívat, anebo prakticky stejná banda, která ale začala tančit. Společensky. Pro obojí mám slabost, takže u mě nerozhodně. A přece: Tam kde Whoopi Goldbergová potěší humorem, Antonio Banderas nadchne elegancí a grácií. Pekelnou elegancí a pekelnou grácií, aby mi bylo rozuměno. Jo, a ještě jeden, velmi důležitý rozdíl - Antonio neškrábnul nehtama po tabuli. (Pro mě drasticky nesnesitelný zvuk.) Když na závěr zvážím, že film vznikl na motivy skutečného životního příběhu skutečného tanečního mistra, jehož odkaz stále trvá a je v praxi rozvíjen, je mi příjemně u srdce.(15.9.2009)

Průměrný film s nadprůměrným Banderasem. Zasadit zločin a trest na střední „černošskou školu“ je klišé, ale aby tím trestem byl standardní tanec, to už je něco jiného. Musím přiznat, že jsem byla ke konci filmu trochu zklamaná jednoduchostí a vyřčenými frázemi jako přečtenými z knížky. Jediným plusem po tomto zklamání bylo, že je film inspirován životem.(4.4.2009)

I když je už od začátku jasné, co se stane na konci, je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Herci jsou přesvědčiví a doopravdy dobře tančí. Celkový příběh je dobrý, i když trochu předvídatelný. Vyvažují to herecké výkony, prostředí a tanec. Nevím, co bych ještě měla říct (napsat). Prostě fajn odpočinkovej film...(15.12.2010)

• - Dante Basco hrál studenta střední školy, když mu bylo 31 let. (Cheeker)

• - Herci spolupracovali s Pierrem Dulainem, aby se správně naučili jeho tanečí kroky. (Karlos80)

• - Ve filmu se jako jeden z porotců mihne i Pierre Dulaine. (Karlos80)