Tančím, abych žil

Tanec je môj život

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 2006, 113 min

• Cassandra

Uáá, že já káča se ještě pokouším dívat na filmy typu jak vizionářský učitel vytvořil ze skupiny delikventů lepší lidi - Nebezpečné myšlenky mi měly stačit. Mám ráda Banderase a taneční filmy (dobré taneční filmy, i když jich moc není), ale tady Banderas neměl co hrát, v podstatě se tu skoro netančilo, a film byl v podstatě vyplněn klišovitými dialogy a zobrazováním těžkého života teenagerů. Jedna hvězdička za scénu s otvíráním dveří a obstojnou taneční scénu v závěru.(26.2.2007)

Tango!! Ak ste klikli na odkaz, práve ste zhliadli najlepšiu scénu filmu (a zistili, že aj plochá hruď vie byť sexy... je to v sebavedomí!!). Ak si chcete užiť "skutočný" príbeh plný klišé o tom, ako sa zo zlých výrastkov stanú zodpovední mladí dospelí, pozrite si aj ten zvyšok.(31.8.2014)

Černošská střední a svědomitý profesor, který se z vlastní vůle ujme zjednání nápravy. Kolikrát už jsme tohle viděli... a kolikrát originálněji a méně lineárněji? Tančím, abych žil je ztělesněné středoškolské klišé, do nějž byste mohli kopat a bouchat pěstí tak dlouho, dokud byste popadali dech. A i potom by v něm zbylo klišovitých vystřihovánek na celou desetiletku dopředu. Naštěstí jsou tuvymazlené taneční pasáže s originálním hudebním podkresem, v nichž Liz Friedlander dokazuje, že aspoň v něčem neskutečně válí. 50%.(25.6.2006)

Hodne me prekvapuje, ze tenhle film byl natocen ve stejnym roce jako Lets Dance. Navic, kdyz v obouch hraje jednu z hl. rolich Jenna Dewan, kterou jsem mela skutecne tady problem poznat, protoze tu vypada o par let mladsi nez v LD. Milovnici tanecnich filmu budou nadseni a velkoryse odpusti jistou jednoduchost filmu, i kdyz to bylo natoceny podle skutecne udalosti. Ucit se takhle standartni tance, tak si myslim, ze by do tanecnich chodilo na stredni urcite vice studentu z radosti nez z povinnosti .)(3.5.2009)

Oblíbený hollywoodský prefabrikát o mládežnických lůzrech pod nezištnou patronací nezdolného altruismu, v novém kabátě a nádavkem podle skutečného příběhu (samo sebou, v originále není tanečník Pierre Dulane ani zdaleka takový kaďůr, jako Banderas). Pozitivní ozvěny filmu neupírám, zbytečně přepínané emoce ale nemohu ohodnotit jinak než mírným nadprůměrem. II Scénář: Dianne Houston. Hudba: Swizz Beatz, Aaron Zigman. 60%(14.9.2010)

• - Herci spolupracovali s Pierrem Dulainem, aby se správně naučili jeho tanečí kroky. (Karlos80)

• - Ve filmu se jako jeden z porotců mihne i Pierre Dulaine. (Karlos80)

• - Dante Basco hrál studenta střední školy, když mu bylo 31 let. (Cheeker)