Tančím, abych žil

• Austrálie

• Irsko

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 2006, 113 min

Rozhodně příjemný film s nekomplikovaným scénářem a hromadou konfliktů, které je třeba vyřešit. Antonio Banderas předvádí velmi dobrý herecký výkon a svým vlněním jasně dokazuje, že pochází ze země tance, Španělska. Liz Friedlander sice není příliš dobrý režisér a se snímkem si poradil o trochu hůře než jeho ženský protějšek Anne Fletcher, přesto však nepovedený střih ničí tempo jen minimálně. To nejlepší však přichází v samotném závěru, ukončením snímku jsem byl překvapen stejně tak jako originální motivací hrdinů. Tenhle kříženec snímků Sestra v akci a Let's Dance má tak rozhodně pár es v rukávu.(11.2.2007)

• Faustka

Šarmantnímu Pierrovi chybí k dokonalosti už jen svatozář. A tomu se v současném nelítostném světě nedá moc věřit. Není to tak trochu pohádka..? Jistě… že je! A na můj vkus, už příliš přeslazená. Kdyby měl ovšem Dulane(Antonio… ty ďáble; pokaždé mě dostaneš) ve svém nabitém diáři místečko, možná bych své nízké hodnocení zvážila.(22.2.2013)

Černošská střední a svědomitý profesor, který se z vlastní vůle ujme zjednání nápravy. Kolikrát už jsme tohle viděli... a kolikrát originálněji a méně lineárněji? Tančím, abych žil je ztělesněné středoškolské klišé, do nějž byste mohli kopat a bouchat pěstí tak dlouho, dokud byste popadali dech. A i potom by v něm zbylo klišovitých vystřihovánek na celou desetiletku dopředu. Naštěstí jsou tuvymazlené taneční pasáže s originálním hudebním podkresem, v nichž Liz Friedlander dokazuje, že aspoň v něčem neskutečně válí. 50%.(25.6.2006)

Svým způsobem šablonovitý film o sociálně znevýhodněných dětech, ve kterých se empatický učitel snaží probudit talent a chuť se prosadit, i přes překážky z předsudků a nepochopení před ně kladené. Takovýchto filmů už vzniklo mnoho, tento kromě tanečního zpestření, nepřichází s ničím novým, přesto se jedná o příjemnou záležitost, jejímž sledováním určitě nelze udělat chybu, žádnou přidanou hodnotu však nečekejte.(10.10.2015)

• Dale

Keby to nebolo podľa skutočnosti, tak by som si povedal, že už to tí scenáristi preháňajú. Schéma rovnaká ako pri x ďalších filmoch - nezvládnuteľní žiaci zo zlých sociálnych pomerov, ktorých sa ujme nejaký blázon a rozhodne sa z nich urobiť nielen lepších ľudí so svetlou budúcnosťou, ale aj akýchsi majstrov v určitom obore. Tentoraz je to tanec, ale už boli speváci, šachisti a neviemčo ešte. Takže za pár týždňov sa stanú lepšími tanečníkmi klasických tancov ako tí, čo to trénujú 10 rokov a máme tu typický happy end. Nuda.(6.9.2015)

• - Ve filmu se jako jeden z porotců mihne i Pierre Dulaine. (Karlos80)

• - Původně Antonio Banderas roli Pierra odmítl poté, co si přečetl scénář a dozvěděl se, že je celý film o tancování. Producenti ho poprosili o pár minut, že mu námět vysvětlí. Potom, co si námět poslechl, zhlédnul dokumentární film na toto téma a setkal se se skutečným Pierrem, roli přijal. (Cheeker)

• - Dante Basco hrál studenta střední školy, když mu bylo 31 let. (Cheeker)