poster

Tančím, abych žil

 • USA

  Take the Lead

 • Slovensko

  Tanec je môj život

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 2006, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Santino7
  ***

  Tanec ako-taký mi toho veľa nehovorí, no a sám som sa k nemu zdiaľky priblížil (alebo ani nie) iba ak pri rôznych pofidérnych kreáciách na tanečnom parkete uprostred hromady ľudí - tým sme si však asi prešli takmer všetci. Že by som tomu ale holdoval nejak viac, užíval si všemožné detaily, striehol na zvládnutie prevedenia atď, tak to nehrozí, k tomu nemám absolútne žiaden vzťah. Banderas taktiež nepatrí zrovna k mojim obľúbencom, čiže východisková pozícia tejto snímky bola v mojich očiach dosť zlá. Určite tomu nepomohol ani fakt, že to bolo priam preplnené rôznymi klišé a dej filmu sa dal odhadnúť už počas úvodných minút. Nejakým zázrakom som sa cez to ale tentokrát dokázal preniesť, no a pozeranie mi nespôsobovalo žiadne výraznejšie trápenie. Chvíľkami mi to síce pripadalo až moc "presladené" a tak ďalej, no nič, čo by som vyložene nezniesol. Nebolo to nijak dotieravé (iba ak trochu), šlo to pomerne plynulo a dokonca ani ten Banderas príliš neprekážal. Takže na to, že absolútne nešlo o moju "šálku kávy", tak to dopadlo ešte pomerne fajn, mohlo to byť aj horšie, oveľa horšie. Každopádne podobných snímok, kde učiteľ/učiteľka prostredníctvom nejakej aktivity zvládne "skrotiť" alebo motivovať problémových žiakov, tých som videl už viacero a niektoré z nich ma zaujali aj o čosi viac. 3/5(5.1.2015)

 • Jamal
  ***

  Nevím, kdo nazval tento film muzikálem, ani dramatem bych to nenazýval. Každopádně Antonio, učitel tance, se rozhodne učit studenty s problémy po škole jeho tancům. To se jim však nelíbí a stále mu dělají problémy, nakonec jejich černou muziku smíchají s tím jeho a vznikne prolínání dvou světů, dvou hudebních středů a naděje na lepší život, na to, že můžou dokázat trošku něco víc a nemusejí rodit se a umírat stále podle stejných pravidel v jejich drsné čtvrti, kde je úmírání na denním pořádku.(10.1.2007)

 • Angie91
  ****

  Průměrný film s nadprůměrným Banderasem. Zasadit zločin a trest na střední „černošskou školu“ je klišé, ale aby tím trestem byl standardní tanec, to už je něco jiného. Musím přiznat, že jsem byla ke konci filmu trochu zklamaná jednoduchostí a vyřčenými frázemi jako přečtenými z knížky. Jediným plusem po tomto zklamání bylo, že je film inspirován životem.(4.4.2009)

 • jane1106
  ***

  Další schématická klasika á la Sister Act 2 a mnoho jiných, jejíž utopické vyznění na oko "komplikuje" pouze (a)sociální tematika. Na problémová děcka (kde ne všichni vypadají jako z obálky časopisu) se ale přece jen dívá o něco lépe než na uhlazené skromné princezny snící o vysoké/pohádkovém princi/dosaďte si, co chcete. Antonio má tanec v krvi a role mu vyloženě sluší. Líbivka, která neurazí.(30.12.2011)

 • berusche
  ***

  Mělo by to možná aspiraci na docela slušný snímek, jen kdyby to zas nebylo zaměřené na proměnu mládeže, která se ve svém životě potkává s těžkými ranami. O tanci to v každém případě je, dokonce máte možná chvilku pocit, že někteří skutečně tančí, aby žili. Bohužel ale sjednávaná náprava a výplň volného času pro problémové žáky z toho dělá tradiční americký počin, který je jedním z mnoha. Jediné, co mi zůstane v hlavě, je představa, že já bych se od Banderase do kola vyvést nechala.(4.4.2011)

 • - Původně Antonio Banderas roli Pierra odmítl poté, co si přečetl scénář a dozvěděl se, že je celý film o tancování. Producenti ho poprosili o pár minut, že mu námět vysvětlí. Potom, co si námět poslechl, zhlédnul dokumentární film na toto téma a setkal se se skutečným Pierrem, roli přijal. (Cheeker)

 • - Dante Basco hrál studenta střední školy, když mu bylo 31 let. (Cheeker)

 • - Herci spolupracovali s Pierrem Dulainem, aby se správně naučili jeho tanečí kroky. (Karlos80)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace