Tančím, abych žil

Take the Lead

Tanec je môj život

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 2006, 113 min

Další schématická klasika á la Sister Act 2 a mnoho jiných, jejíž utopické vyznění na oko "komplikuje" pouze (a)sociální tematika. Na problémová děcka (kde ne všichni vypadají jako z obálky časopisu) se ale přece jen dívá o něco lépe než na uhlazené skromné princezny snící o vysoké/pohádkovém princi/dosaďte si, co chcete. Antonio má tanec v krvi a role mu vyloženě sluší. Líbivka, která neurazí.(30.12.2011)

Kdo má rád hudbu a tanec bude asi spokojen a kdo se rád dívá na Banderase ( jako já) tak taky. Jinak je to další variace na téma, jak mladí a nezbední, a samozřejmě z problematických rodin, k rozumu a disciplíně přišli. A tentokrát první krok (kroky) k cestě za lepším „já“ udává galantní a elegantní tanečník a to v rytmu foxtrotu a tanga. A musím říct, že to tango, kterým probudil zájem u poškoláků a milovníků hip-hopu, bylo vážně parádní a vlastně většina tanečních čísel. Film už tak oslnivý není, je to prostě …. jako vždycky.(14.10.2006)

Černošská střední a svědomitý profesor, který se z vlastní vůle ujme zjednání nápravy. Kolikrát už jsme tohle viděli... a kolikrát originálněji a méně lineárněji? Tančím, abych žil je ztělesněné středoškolské klišé, do nějž byste mohli kopat a bouchat pěstí tak dlouho, dokud byste popadali dech. A i potom by v něm zbylo klišovitých vystřihovánek na celou desetiletku dopředu. Naštěstí jsou tuvymazlené taneční pasáže s originálním hudebním podkresem, v nichž Liz Friedlander dokazuje, že aspoň v něčem neskutečně válí. 50%.(25.6.2006)

• Snorlax

Problémová mládež bez sebemenšího zájmu o školu, aktivní učitel přichází do školy, chce vše změnit, děti ho nejdříve odmítají a posléze jsou z něj celé na větvích. Inu, zrovna objevný syžet příběhu tento film nemá. Scénář by při zavření obou očí vydal na jedno malé psí baf. A ano, pak jsou tam také herci. Jestli je ten Cikán s koňským obličejem Banderas hezký muž, jdu kandidovat na post královny ze Sáby a se zvýšenou pravděpodobností budu úspěšná. Shrnuto a podtrženo, byla to nuda.(23.3.2013)

Musím uznať, že v dnešnej dobre je odvaha spraviť hudobnú drámu. Naozaj som film nepozeral s obrovským očakávaním a o to viac ma milo prekvapil. Na nedeľné večery ako uliate. Vráti vás do problémov všedného dňa, trochu vás to namotivuje a strávite krásne dve hodinky so zaujímavým filmom. Banderas (hoci ho naozaj nemusím) sa mi veľmi páčil a ocením aj slovenský dabing. Dušan Szabó asi nadabuje všetkých :).(24.3.2013)

• - Ve filmu se jako jeden z porotců mihne i Pierre Dulaine. (Karlos80)

• - Dante Basco hrál studenta střední školy, když mu bylo 31 let. (Cheeker)

• - Herci spolupracovali s Pierrem Dulainem, aby se správně naučili jeho tanečí kroky. (Karlos80)