Nekonečná - nevystupovat

• Československo

Nekonečná nevystupovať

No Last Stop – Do Not Get Off!

(festivalový název)

Rodinný / Komedie

Československo, 1978, 84 min

Je potecha sledovať ústrednú dvojicu Lasica - Satinský. Sú to práve oni, vďaka ktorým sa oplatí vidieť tento film. Je vidno, že sa podielali na dialógoch, ktoré sú miestami absurdné, ako sme na to zvyknutý z relácie Ktosi je za dverami alebo z iných scénok. Našťastie im je venovaný dostatočný priestor (i keby mohol byť aj väčší), pretože bez nich by išlo len o tuctový mládežnícky filmík. Áno, áno, konečne sú to Slováci vďaka ktorým je tento český film taký zaujímavý.(29.8.2015)

Jedná se o klasický průměrák rodu dětského, čeledi letní, ve kterým dobrý a špatný momenty uhrály jasnou remízku. Filmu, zejména ze začátku nejvíce ubližovaly občasné vsuvky v podobě různých představ a fantazií, byly totiž udělány značně nešikovně a akorát tak narušovaly srozumitelnost a spád příběhu, nemluvě o tom, že byly zcela zbytečný. Z postav mě nejvíce zaujala soudružka učitelka, s ní bych klidně soudruhoval celé noci. No a celé dny bych nejradši trávil na místech, kde se film natáčel. Jako člověka, který se během léta hrozně rád toulá po naší republice by mě zajímalo, kde se film natáčel. Hlavně kde je ten dům u slepých kolejí ve kterým bydlel Lasica a Satinský, protože to bylo překrásný místo. Úplně jsem si představoval jak se tam válím v trávě u těch kolejí, svítí slunce, já žeru řízek, piju pivo, koukám na modrou oblohu, mám na mysli nesmysli, dělám totální hovno a jsem nejšťastnější tvor na světě. Z toho všeho vyplívá jasný heslo filmu - léto je sexy !(30.1.2010)

Kombinácia satirického snímku a detského filmu. Buď mi do toho nepasuje L+S alebo tie deti. Keď sa na to pozerajú deti, neporozumejú narážkam L+S, keď sa na to pozerá dospelý, začnú ho nudiť vstupy z detského tábora. Napriek tomu príjemná oddychovka - ale skôr pre dospelých s chuťou zaspomínať si na detstvo. Vážim si to na 3 a pol hviezdičky.(14.7.2014)

Patrně bych o tenhle snímek ani nezavadila, kdybych nevěděla, že tady hraje Lasica se Satinským. Oba dva se perfektně doplňují. Satinský je bez svého pověstného kníru téměř k nepoznání. Vždycky jsem z tohoto filmu měla velmi rozporuplné pocity, kterých se bohužel nedokážu zbavit ani dnes. Nebyl ten Pavel Zedníček přemluvený někým jiným? Možná se mi to asi jenom zdálo.(6.9.2012)

• Anderton

Podobne ako Rátanie havranov je aj Nekonečná nevystupovať dnes ťažko hodnotiteľný film. Prvé, čo vás pri spomienke naňho po rokoch asi napadne budú Lasica a Satinský ako dvaja úchylovia, sledujúci cez ďalekohľad sexy vedúcu tábora. Lasica vždy elegantne oblečený v saku a niekedy aj s motýlikom. Pôsobia však ako osamelá dvojica v perníkovej chalúpke ako dvaja gayovia. Záver je v znamení budovateľstva, predsa aj deti sa musia naučiť, že bez práce nie je perníková chalúpka. Len aby neskončili ako tí dvaja. Poteší Zedníček ako ťažký frajer, ktorý nechápe, že pre učiteľku sú dôležitejšie deti, ako on a jeho mustáž s fárom.(18.7.2014)

• - Vo filme sa zopárkrát mihne aj predstaviteľka "Majky z Gurunu" (Spadla s oblakov, 1978), Zuzana Pravňanská. Je tu však ťažko rozpoznateľná. V podstate účinkuje v komparze. (miro63)

• - Film byl věnován mezinárodnímu roku dítěte. (mchnk)

• - V úvode Julo (Július Satinský) vysvetľuje Milanovi (Milan Lasica), že kúpil usadlosť od grófa Drakulu, na čo on odpovie: "Poznám, to je môj strýko". No po celý zbytok filmu obaja neraz vravia, že usadlosť kúpil od svojho strýka na splátky po 25 korún. (J.J.1972)