Nekonečná - nevystupovat

• Československo

Nekonečná nevystupovať

No Last Stop – Do Not Get Off!

(festivalový název)

Rodinný / Komedie

Československo, 1978, 84 min

Kombinácia satirického snímku a detského filmu. Buď mi do toho nepasuje L+S alebo tie deti. Keď sa na to pozerajú deti, neporozumejú narážkam L+S, keď sa na to pozerá dospelý, začnú ho nudiť vstupy z detského tábora. Napriek tomu príjemná oddychovka - ale skôr pre dospelých s chuťou zaspomínať si na detstvo. Vážim si to na 3 a pol hviezdičky.(14.7.2014)

Lasica se Satinským si vždy dokázali dělat srandu z každého, i ze sebe. A někdo je prostě citlivý, když si z něho někdo dělá srandu. Proto chápu i ty odsuzující hodnocení. Děj filmu v tomto případě ani není tak důležitý, důležitá je atmosféra, kterou snímek navozuje. Dnes, kdy každý sní o dovolené u moře, nejlépe v nějakém exotickém ráji, se může dovolená na tak podivném místě zdát jako nemysl. Ale věřte, takový starý strážný domek, někde u opuštěné trati, může mít větší kouzlo, než ten nejluxusnější hotel na Copa Cabana. Za krásnou atmosféru a neopakovatelný humor L+S dávám 4.(7.3.2012)

Nekonečná - nevystupovat pro mě má všechny atributy správného dětského filmu.Dobrodružství,partu kluků,tak trochu rošťáků,laskavost,vtip (hlavně díky Lasicovi a Satinskému) a dobrý konec. Já na rozdíl od Enšpígla "vsuvky představ a fantazii" považuji za naprosto geniální a zpracované přesně vidění světa dětskýma očima.Jasně,že v dospělosti to vyznívá dost naivně,ale jedná se o dětský film. Pro mě jednoznačně favorit a rád se díky humoru LaS podívám i v dospělosti. .(11.1.2012)

Taková lehká komédia o nejen dětské představivosti. Pionýrský tábor vs Lasica a Satinský, kteří "kúpili tuto usedlosť od jejich strýka na splátky po 25,- korún". Jednoduchý příběh, který má v sobě i lehký dramatický nádech o nespravedlnosti a problémech dospívání mládeže na konci 70tých let.(21.4.2012)

Je potecha sledovať ústrednú dvojicu Lasica - Satinský. Sú to práve oni, vďaka ktorým sa oplatí vidieť tento film. Je vidno, že sa podielali na dialógoch, ktoré sú miestami absurdné, ako sme na to zvyknutý z relácie Ktosi je za dverami alebo z iných scénok. Našťastie im je venovaný dostatočný priestor (i keby mohol byť aj väčší), pretože bez nich by išlo len o tuctový mládežnícky filmík. Áno, áno, konečne sú to Slováci vďaka ktorým je tento český film taký zaujímavý.(29.8.2015)

• - Vo filme sa zopárkrát mihne aj predstaviteľka "Majky z Gurunu" (Spadla s oblakov, 1978), Zuzana Pravňanská. Je tu však ťažko rozpoznateľná. V podstate účinkuje v komparze. (miro63)

• - Filmovanie prebiehalo v Ostravici, Podkopnej Lhote a na Morávke. (dyfur)

• - Milan Lasica a Július Satinský sú tu zobrazení ako v ich súkromných životoch. Lasica, uhladený kaviarenský intelektuál, Satinský, náruživý turista a milovník prírody. (miro63)