Reklama

Reklama

Nekonečná - nevystupovat

  • Československo Nekonečná nevystupovať (více)

Obsahy(1)

Méně známý snímek se sice odehrává na pionýrském táboře, ale děti daleko silněji než nezáživné hry a školení přitahuje nedaleký strážní domek u zrušené tratí, kde tráví dovolenou dvojice svérázných majitelů... Film je vypravěčský neobratný, příběh předkládá naivní, avšak Satinský a Lasicou neztratili nic na svém komediálním umění. Film byl věnován Mezinárodnímu roku dítěte. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (52)

blackrain 

všechny recenze uživatele

Patrně bych o tenhle snímek ani nezavadila, kdybych nevěděla, že tady hraje Lasica se Satinským. Oba dva se perfektně doplňují. Satinský je bez svého pověstného kníru téměř k nepoznání. Vždycky jsem z tohoto filmu měla velmi rozporuplné pocity, kterých se bohužel nedokážu zbavit ani dnes. Nebyl ten Pavel Zedníček přemluvený někým jiným? Možná se mi to asi jenom zdálo. ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Majka odletěla na Gurun a nechala po sobě na Zemi rakety a všelijaká další udělátka... co s tím? No ano, zrecyklovat v dalším filmu. Celou dobu jsem litoval, že si s sebou Majka nevzala i hlavního dětského hrdinu, jehož nechutný knírek tak vesele zkazil další snímek. A skutečně se nedal přehlédnout, protože ten kluk tradičně převyšoval minimálně o hlavu okolní drobotinu. Mimochodem, asi jsem úchyl přes vousy, ale nešlo si nevšimnout, že takový Zedníček měl ten svůj smeták sice jakž takž udržovaný, ale přesto by člověk neměl sebemenší problém při delším pohledu na něj vrhnout. Kdyby mě chtěl políbit, tak to nedám, a né jen proto, že jsem heterosexuál. Chudák Šplechtová, ta určitě měla na víc. V tomto ohledu to naštěstí trochu zachránil Satinský, protože se film točil v době, kdy měl ještě nějaké to estetické cítění. Zajímavost: Režisér Cvrček posloužil jako inspirace pro postavu popleteného režiséra Kohoutka, kterého v Trháku hrál Smoljak. Při natáčení totiž Cvrček špatně pochopil větu ve scénáři "pionýři vystřelí Zedníčka do vesmíru". Samozřejmě se mělo jednat o Pavla Zedníčka, na kterého měli pionýři pěknou pifku, neboť jim pomocí svých dokonalých půvabů (fáro, háro, sluneční brejle, knír & titul Ing.) neustále odváděl jejich vedoucí Miluši Šplechtovou, takže místo koupání museli hrát jakési přihlouplé branné hry. Tím by taky bylo logicky vysvětlené, proč tak ochotně s vystřelováním pomáhali Lasica se Satinským, kteří si sami na krásnou Šplechtovou brousili zuby a patrně i něco jiného. No ale Cvrček místo toho zavádí na scénu malého pionýra jménem Zedníček, který se tak stává prvním dětským kosmounatem. Holt si asi myslel, že když první kosmonaut byl slévač a první kosmonautka šička, tak první kosmonautče musí být také od nějakého řemesla. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Jedná se o klasický průměrák rodu dětského, čeledi letní, ve kterým dobrý a špatný momenty uhrály jasnou remízku. Filmu, zejména ze začátku nejvíce ubližovaly občasné vsuvky v podobě různých představ a fantazií, byly totiž udělány značně nešikovně a akorát tak narušovaly srozumitelnost a spád příběhu, nemluvě o tom, že byly zcela zbytečný. Z postav mě nejvíce zaujala soudružka učitelka, s ní bych klidně soudruhoval celé noci. No a celé dny bych nejradši trávil na místech, kde se film natáčel. Jako člověka, který se během léta hrozně rád toulá po naší republice by mě zajímalo, kde se film natáčel. Hlavně kde je ten dům u slepých kolejí ve kterým bydlel Lasica a Satinský, protože to bylo překrásný místo. Úplně jsem si představoval jak se tam válím v trávě u těch kolejí, svítí slunce, já žeru řízek, piju pivo, koukám na modrou oblohu, mám na mysli nesmysli, dělám totální hovno a jsem nejšťastnější tvor na světě. Z toho všeho vyplívá jasný heslo filmu - léto je sexy ! ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Podobne ako Rátanie havranov je aj Nekonečná nevystupovať dnes ťažko hodnotiteľný film. Prvé, čo vás pri spomienke naňho po rokoch asi napadne budú Lasica a Satinský ako dvaja úchylovia, sledujúci cez ďalekohľad sexy vedúcu tábora. Lasica vždy elegantne oblečený v saku a niekedy aj s motýlikom. Pôsobia však ako osamelá dvojica v perníkovej chalúpke ako dvaja gayovia. Záver je v znamení budovateľstva, predsa aj deti sa musia naučiť, že bez práce nie je perníková chalúpka. Len aby neskončili ako tí dvaja. Poteší Zedníček ako ťažký frajer, ktorý nechápe, že pre učiteľku sú dôležitejšie deti, ako on a jeho mustáž s fárom. ()

790511 

všechny recenze uživatele

Za něco stojí jen scény s Lasicou a Satinským. Jejich dialogy jsou velmi povedené. Jeden je skeptik, druhý infantilní nadšenec a to je ideální podhoubí pro sympatické komické scénky. Bohužel, haranti v čele s nějakým pubertálním kníračem už tam sympatičtí nejsou. Nikdy jsem nechápal, proč v těchto "dětských" filmech bývá hlavní dětský hrdina nějaký darebák, který se vždy ze všeho nějak vylíže. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (10)

  • Milan Lasica a Július Satinský sú tu zobrazení ako v ich súkromných životoch. Lasica, uhladený kaviarenský intelektuál, Satinský, náruživý turista a milovník prírody. (miro63)
  • V úvode Julo (Július Satinský) vysvetľuje Milanovi (Milan Lasica), že kúpil usadlosť od grófa Drakulu, na čo on odpovie: "Poznám, to je môj strýko". No po celý zbytok filmu obaja neraz vravia, že usadlosť kúpil od svojho strýka na splátky po 25 korún. (J.J.1972)

Reklama

Reklama