Nekonečná - nevystupovat

• Československo

Nekonečná nevystupovať

No Last Stop – Do Not Get Off!

(festivalový název)

Rodinný / Komedie

Československo, 1978, 84 min

"Veď som dospelý. - Tak sa ožeň. - Tak dospelý zas nie som." Dva slovenští dovolenkáři řádili tak, že jsem se u tohoto snímku dokázal skvěle bavit a to vždy až do okamžiku, než se vše vrátilo k tomu důležitému - pionýrskému tábornictví. Být to film pouze o Milanovi s Julem, tak bych hvězdami nešetřil, ale oni jsou jen takovou zábavnou vsuvkou v dětském filmu, který by mě bez nich bavil asi jako prázdniny na brigádě v uranových dolech.(7.9.2016)

Nekonečná - nevystupovat pro mě má všechny atributy správného dětského filmu.Dobrodružství,partu kluků,tak trochu rošťáků,laskavost,vtip (hlavně díky Lasicovi a Satinskému) a dobrý konec. Já na rozdíl od Enšpígla "vsuvky představ a fantazii" považuji za naprosto geniální a zpracované přesně vidění světa dětskýma očima.Jasně,že v dospělosti to vyznívá dost naivně,ale jedná se o dětský film. Pro mě jednoznačně favorit a rád se díky humoru LaS podívám i v dospělosti. .(11.1.2012)

Kombinácia satirického snímku a detského filmu. Buď mi do toho nepasuje L+S alebo tie deti. Keď sa na to pozerajú deti, neporozumejú narážkam L+S, keď sa na to pozerá dospelý, začnú ho nudiť vstupy z detského tábora. Napriek tomu príjemná oddychovka - ale skôr pre dospelých s chuťou zaspomínať si na detstvo. Vážim si to na 3 a pol hviezdičky.(14.7.2014)

Patrně bych o tenhle snímek ani nezavadila, kdybych nevěděla, že tady hraje Lasica se Satinským. Oba dva se perfektně doplňují. Satinský je bez svého pověstného kníru téměř k nepoznání. Vždycky jsem z tohoto filmu měla velmi rozporuplné pocity, kterých se bohužel nedokážu zbavit ani dnes. Nebyl ten Pavel Zedníček přemluvený někým jiným? Možná se mi to asi jenom zdálo.(6.9.2012)

Příjemně laděný prázdninový příběh sehrané přátelské dvojice, která si vyrazí na „opuštěnou“ chatu kvůli klidu a pohodě. Jenže co čert nechce – poblíž je zrovna dětský tábor a výrazně zasáhne do života dvou hlavních hrdinů. Česko-slovenský mix se podařil především díky dokonalé ústřední dvojici a také díky příjemné atmosféře, která na člověka z obrazovky přímo sálá. Hudba: Harry Macourek(19.10.2010)

• - Honorář Miluše Šplechtové činil 5 000 Kč. (M.B)

• - V úvode Julo (Július Satinský) vysvetľuje Milanovi (Milan Lasica), že kúpil usadlosť od grófa Drakulu, na čo on odpovie: "Poznám, to je môj strýko". No po celý zbytok filmu obaja neraz vravia, že usadlosť kúpil od svojho strýka na splátky po 25 korún. (J.J.1972)

• - Vo filme sa zopárkrát mihne aj predstaviteľka "Majky z Gurunu" (Spadla s oblakov, 1978), Zuzana Pravňanská. Je tu však ťažko rozpoznateľná. V podstate účinkuje v komparze. (miro63)