Nekonečná - nevystupovat

• Československo

Nekonečná nevystupovať

No Last Stop – Do Not Get Off!

(festivalový název)

Rodinný / Komedie

Československo, 1978, 84 min

Jedná se o klasický průměrák rodu dětského, čeledi letní, ve kterým dobrý a špatný momenty uhrály jasnou remízku. Filmu, zejména ze začátku nejvíce ubližovaly občasné vsuvky v podobě různých představ a fantazií, byly totiž udělány značně nešikovně a akorát tak narušovaly srozumitelnost a spád příběhu, nemluvě o tom, že byly zcela zbytečný. Z postav mě nejvíce zaujala soudružka učitelka, s ní bych klidně soudruhoval celé noci. No a celé dny bych nejradši trávil na místech, kde se film natáčel. Jako člověka, který se během léta hrozně rád toulá po naší republice by mě zajímalo, kde se film natáčel. Hlavně kde je ten dům u slepých kolejí ve kterým bydlel Lasica a Satinský, protože to bylo překrásný místo. Úplně jsem si představoval jak se tam válím v trávě u těch kolejí, svítí slunce, já žeru řízek, piju pivo, koukám na modrou oblohu, mám na mysli nesmysli, dělám totální hovno a jsem nejšťastnější tvor na světě. Z toho všeho vyplívá jasný heslo filmu - léto je sexy !(30.1.2010)

Je potecha sledovať ústrednú dvojicu Lasica - Satinský. Sú to práve oni, vďaka ktorým sa oplatí vidieť tento film. Je vidno, že sa podielali na dialógoch, ktoré sú miestami absurdné, ako sme na to zvyknutý z relácie Ktosi je za dverami alebo z iných scénok. Našťastie im je venovaný dostatočný priestor (i keby mohol byť aj väčší), pretože bez nich by išlo len o tuctový mládežnícky filmík. Áno, áno, konečne sú to Slováci vďaka ktorým je tento český film taký zaujímavý.(29.8.2015)

Za něco stojí jen scény s Lasicou a Satinským. Jejich dialogy jsou velmi povedené. Jeden je skeptik, druhý infantilní nadšenec a to je ideální podhoubí pro sympatické komické scénky. Bohužel, haranti v čele s nějakým pubertálním kníračem už tam sympatičtí nejsou. Nikdy jsem nechápal, proč v těchto "dětských" filmech bývá hlavní dětský hrdina nějaký darebák, který se vždy ze všeho nějak vylíže.(8.4.2012)

Příjemně laděný prázdninový příběh sehrané přátelské dvojice, která si vyrazí na „opuštěnou“ chatu kvůli klidu a pohodě. Jenže co čert nechce – poblíž je zrovna dětský tábor a výrazně zasáhne do života dvou hlavních hrdinů. Česko-slovenský mix se podařil především díky dokonalé ústřední dvojici a také díky příjemné atmosféře, která na člověka z obrazovky přímo sálá. Hudba: Harry Macourek(19.10.2010)

Lasica se Satinským si vždy dokázali dělat srandu z každého, i ze sebe. A někdo je prostě citlivý, když si z něho někdo dělá srandu. Proto chápu i ty odsuzující hodnocení. Děj filmu v tomto případě ani není tak důležitý, důležitá je atmosféra, kterou snímek navozuje. Dnes, kdy každý sní o dovolené u moře, nejlépe v nějakém exotickém ráji, se může dovolená na tak podivném místě zdát jako nemysl. Ale věřte, takový starý strážný domek, někde u opuštěné trati, může mít větší kouzlo, než ten nejluxusnější hotel na Copa Cabana. Za krásnou atmosféru a neopakovatelný humor L+S dávám 4.(7.3.2012)

• - Film byl věnován mezinárodnímu roku dítěte. (mchnk)

• - Vo filme sa zopárkrát mihne aj predstaviteľka "Majky z Gurunu" (Spadla s oblakov, 1978), Zuzana Pravňanská. Je tu však ťažko rozpoznateľná. V podstate účinkuje v komparze. (miro63)

• - Filmovanie prebiehalo v Ostravici, Podkopnej Lhote a na Morávke. (dyfur)