Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh o Benovi a Cassie a jejich společné cestě napříč státy za svými sny i životem. Kalendář ukazuje 60. léta minulého století a dvanáctiletý chlapec Ben sedí sám s knížkou v motorestu svých rodičů kdesi v liduprázdné části Spojených států. Svoje rodiče už ale ztratil, nevěnují se mu a ignorují ho. Matka je až chorobně závislá na filmech, filmových hvězdách a občas na nějakému opraváři, který ji v domě rozptýlí, přičemž Benovu otci je to jedno. Jeho vášní je starost o loď, kterou staví a opečovává. Jednoho deštivého večera vstupuje do Benova života nehoda a mladá dvanáctiletá blondýnka Cassie, která právě při nehodě u motorestu přijde o celou svoji rodinu. Při návratu z nemocnice si Cassie u sebe nechávají Benovi rodiče, jen na nějakou chvíli. Mezi oběma dětmi vznikne zvláštní pouto. Ben s Cassie bez povšimnutí opouštějí domov a vydávají se do Baltimoru za Cassiinou tetou a jejím mužem. Tam, kde nachází relativní štěstí Ben, ztrácí Cassie pojem reality a její konání jí vede až do dětské psychiatrické léčebny. Ve chvíli, kdy vychází najevo, že by Cassie mohla zůstat hospitalizována i nadále, rozhodne se jí Ben pomoci. (MartinezZ)

(více)

Recenze (69)

misterz 

všechny recenze uživatele

Milučká a pozitívna romantická drámička, ktorá zahreje pri srdci úžasne hrejivou pointou - keď má človek plán, vyhrabe sa aj z najväčších problémov :). Celkovú príjemnú atmosféru ešte umocňuje ústredný, pod kožu lezúci hudobný motív. Detská láska, ktorá prerastie do tej skutočnej a dospeláckej, prekoná všetky prekážky a splnia sa tak detské sny, čo už môže byť krajšie? Film na vylepšenie nálady ako stvorený. 85/100 ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Svět je rozdělený do dvou sfér mezi dva rozdílné živočišné druhy: děti a dospělí. Oba druhy žijí ve svém vlastním prostoru, který se s tím druhým míjí a neprolíná. Dospělí jsou většinou vykreslení jako sobecká, nepochopitelná a především zrádná stvoření (rodiče si nevšimnou odchodu syna, hippie strýc a teta pošlou kluka na vojenskou akademii, policisté vyhrožují dětem obuškem....). Děti jednají racionálně a "dospěle" dle své vlastní logiky, která se ukáže účinnější než marné pinožení po nedostupných snech, které oslepuje dospělé.____ Když přijmu za své toto neréálné nastavení prostředí a charakterů, máme tu dětskými představiteli dobře zahrané první osudové vzplanutí, které je o to určující, že oba dva poprvé našli spřízněnou a starostlivou duši. Je to pohádka a jako taková neskrývá ani drastické a temně sexuální momenty. /4. 11. 13./ ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

"Mít skutečný plán je víc, než fiktivní sen. U skutečného plánu je skutečný cíl, pro který musíš vytvořit podmínky, aby se plán vydařil. Kapišto?" Náhoda mě přivedla k tomuto filmu a jsem za to opravdu vděčná. Už dlouho jsem neviděla tak vtipný, roztomilý, dojemný a pohádkový příběh dvou mladých - dospělých človíčků. Pár chybiček, které se tam vloudily, v tomto případě neberu vůbec v potaz. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Celkom sympatický námet, ale spracovanie ma nejak nestrhlo. Proste klasický road movie, čo mi svojom koncepciou nikdy nesedelo. Dve deti sa vydajú na cestu a naučia sa nejaké tie životné pravdy. Príbeh tých detí ma proste nezaujal aj napriek ich sympatickým predstaviteľom. Najviac ma bavila epizódka s Valom Kilmerom. Pre mňa je výsledkom tuctový priemer, ale fanúšikovia tohto žánru budu najskôr nadšení. 5/10. ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Filmy o dětské lásce řadím spíše do škatulky "nechám si ujít", ale tomuto snímku jsem - jako pár dalším výjimkám - dal šanci a podobně jako "Má mě rád, nemá mě rád", mne nezklamal. Cayden Boyd mi výrazně připomínal dětskou verzi Ryana Goslinga, ale to uvádím jen tak mimochodem. Příběh, který si pro nás Brad Isaacs připravil, je poměrně silný, zejména ke konci umí u citlivějších jedinců zahrát na emoční strunu, což oceňuji, byť u mne k nějakému dojetí nedošlo. Filmy, v nichž se cestuje, jsou poutavé a pakliže se k nim připojí příjemná hudba, fajn herci (Val Kilmer tu byl skvělý), lze odpustit i naivitu, logické nedostatky, popř. předvídatelnost u některých scén. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (6)

  • Kniha, kterou čte Ben ve vojenské akademii, je "Na cestě" od Jacka Kerouaca. Kniha je stejně jako samotný film o cestování přátel napříč Amerikou. Kerouacova kniha je též zfilmována pod stejnojmenným anglickým názvem On the Road (2012). (Cliff Booth)
  • Svetová premiéra bola 21. mája 2007 na filmovom festivale v Cannes vo Francúzsku, 19. októbra ho hrali na filmovom festivale v Ríme a vo februári nasledujúceho roka bol film uvedený v Brazílii len na DVD. V ostatných štátoch bol distribuovaný a propagovaný kvôli nedostatku financií iba biedne. (seko0408)

Reklama

Reklama