Have Dreams, Will Travel

West Texas Children's Story, A

West Texas Lullaby

Drama / Romantický

USA, 2007, 86 min

Z tý holky ještě jednou něco fakt bude. Ukecaná dívčina, skrývající za encyklopedickými myšlenkami sebe samu, a klučina, který se s ní ve dvanácti za pomoci náhodného farmáře "ožení" a chrání ji. To byla dvojka, na kterou bylo radost se dívat (byť v pěkně blbé kvalitě) - bodejť by film taky nevidělo tak málo lidí, když v podstatě neexistuje. Výborně zahrané, přiměřeně ukecané, mile romantické nezávislé drama, které si rozhodně zaslouží více diváků. Moc pěkná pohádka, výborná hudba. Škoda, že se toho tehdy neujal nějaký větší distributor, dnes o tom nikdo neví.(29.4.2011)

Vlastně jsem chtěla dát o hvězdičku více, to si film také zaslouží, ale chvilkami mi to přišlo jako ta samá, pořád dokola opakující se romantická pohádka, akorát v dětském provedení za účastni pár dramatických scének. Oba dva hlavní, malí hrdinové podali úžasný výkon, ale něco mi tam prostě chybělo. Ty Cassie filozofické fráze byli fajn, chvilkami mi to, ale přišlo až moc falešné.(2.12.2013)

AnnuSophii Robb jsem si zamiloval. Zde hraje úžasně, ale tím není film dobrý. Podle mně má senzační příběh a vše je na velké úrovni. Scéna, jak se Ben rozhodl utéct a vzít Cassi z léčebny je naprosto úžasná. Film jse nedá skoro najít na internetu a Avatara je plný internet proč? ( a když jo tak, kvalita videa je na úrovni " doby kamenné" a koupit se dá někde v Brazílii. Co dokáže velká reklama... Vůbec jsem film mně absolutně nadchl a zařadil jse u mně do top 3. Kdo neviděl neví. 95%. Zůstal jsem civět aji na titulky a přemýšlel....(22.5.2011)

Skvelý film. Rovnako ako Petronom nechápem prečo ho videlo tak málo ľudí a prečo som ho musel tak dlho zháňať. Nechce sa mi veriť, že ak niekto nepriplatí k filmu nejaký ten "miliónik" na reklamu, skončí ako tento. Ako málo známy perfektný film.... AnnaSophia Robb ma u mňa veľké sympatie a po tomto filmu ma miesto v mojich top 10 :)(9.1.2011)

Užasný film..poslední dobou mám na filmy s touto tématikou stěsti..výkon obou dvou mladých hercu naprosto uveritelny, skoda jen, ze to bylo tak kratke..ale to ma každý u filmu, které ho dostanou..jedina skoda, ze opravdu o filmu vi málo lidi..bylo hodne tezke ho sehnat, ale takoveto filmy budu hledat i do budoucna klidne hodiny..:)(20.7.2011)

• - Svetová premiéra bola 21. mája 2007 na filmovom festivale v Cannes vo Francúzsku, 19. októbra ho hrali na filmovom festivale v Ríme a vo februári nasledujúceho roka bol film uvedený v Brazílii len na DVD. V ostatných štátoch bol distribuovaný a propagovaný kvôli nedostatku financií iba biedne. (seko0408)

• - Kniha, kterou čte Ben ve vojenské akademii, je "Na cestě" od Jacka Kerouaca. Kniha je stejně jako samotný film o cestování přátel napříč Amerikou. Kerouacova kniha je též zfilmována pod stejnojmenným anglickým názvem On the Road (2012). (Gatz)

• - AnnaSophia Robb prozradila, že to pro ni byla doposud nejtěžší role. (Kacitr)