Have Dreams, Will Travel

West Texas Children's Story, A

West Texas Lullaby

Drama / Romantický

USA, 2007, 86 min

Mohl by ten příběh končit větou: " I seděli tu oba dorostlí, a přece děti, děti srdcem", jako jiná pohádka o dětské lásce, která protivenství překonává. Je to pohádka americká, je tedy "On the Road" a přeze všechnu drsnost prostředí sentimentální. Ale jinak je to příběh pohádkový stejně jako jako třeba Zlatovláska, takže je nutno odpustit mu všechny logické chyby a všechny nepravděpodobnosti. Pohádky mají přece vlastní logiku. Děti zde hrají skvěle.(21.1.2018)

Film jsem si pustil kvůli AnněSophii a jsem překvapen jak neuvěřitelně krásného a silného prožitku se mi to dostalo. Podobně jak u Foresta Gumpa jsem si řikal, že na toto bych se vydržel koukat o dost dýl. Těch 85min mi uteklo jak voda. Výkony hlavních představitelů jsou fantastické, neméně tak je skvělá i hudba (na konci jsem ukáp i slzičku). Tenhle film jde mezi mé favority.(22.10.2013)

Na film jsem narazil náhodou, když jsem se díval, kde všude hrála AnnaSophie Robb. Když jsem narazil na tenhle film, vůbec jsem nevěděl o čem má být, ale neváhal jsem a hned jsem hledal, kde bych ho mohl stáhnout. musím se přiznat že po schlédnutí jsem nad tým filmem přemýšlel celou noc a na druhý den jsem si ho musel pustin znova. To vše kvůli hereckému výkonu AnnySophii Robb. Diváci se zde dočkají i dobrého konce, který je příjemnou tečkou filmu.(10.4.2011)

Důležité je přistoupit na hru poněkud zvláštní ústřední dvojice. Pak už jsem neměla problém film strávit a zamyslet se nad jeho hlavní myšlenkou. To je totiž jeden z důvodů, proč sleduju filmy. Potřebuju si z nich něco odnést, nad něčím přemýšlet, chci, aby mi ukázaly jiný pohled na život, a právě to dokázal tento snímek. Jednoduše natočený, bez famózní výpravy a spousty velkých hereckých hvězd - to mu však na kvalitě neubírá. Jo, a taky přidávám plus za Kerouacka :-)(23.9.2011)

Úžasný film o pravej láske, ktorá príde a možno vám doslova zachráni život. Hoci hlavný predstavitelia sú ešte len deti, ich správanie a prejavovanie si citov je na plne dospelej úrovni. Dovolím si dokonca tvrdiť, že ich vzťah je oveľa silnejší než u mnohých dospelých. Ďaľšie plus je prekrásne prostredie, v ktorom sa tento road movie odohráva. Od piatich hviezdičiek film delí iba to, že som ho videl v slabšej obrazovej kvalite.(2.1.2010)

• - Kniha, kterou čte Ben ve vojenské akademii, je "Na cestě" od Jacka Kerouaca. Kniha je stejně jako samotný film o cestování přátel napříč Amerikou. Kerouacova kniha je též zfilmována pod stejnojmenným anglickým názvem On the Road (2012). (Gatz)

• - Svetová premiéra bola 21. mája 2007 na filmovom festivale v Cannes vo Francúzsku, 19. októbra ho hrali na filmovom festivale v Ríme a vo februári nasledujúceho roka bol film uvedený v Brazílii len na DVD. V ostatných štátoch bol distribuovaný a propagovaný kvôli nedostatku financií iba biedne. (seko0408)

• - AnnaSophia Robb prozradila, že to pro ni byla doposud nejtěžší role. (Kacitr)