• -bad-mad-wolf-

Pár dní po zhlédnutí jsem si sice pamatoval tu pohodovou atmosféru, kterou film disponuje, ale absolutně jsem si nebyl schopen vybavit, o čem vlastně byl. To se mi nestává zas tak často, v tak krátké době už vůbec, tudíž třetí hvězdu beru zpět. Vlastně si vzpomínám, že se mi líbilo, jak se v hlavní postavě snoubilo sympatické vzezření s nutností propagovat svinstvo - no není to skvělá reflexe kdejaké propagandy? To byl vtip, samozřejmě. Nebavilo mě to. A kdyby to někoho zajímalo - ne, nekouřím.(31.3.2008)

Na film jsem byl hodně natěšený kvůli prý slušné úrovni humoru a výbornému Eckhartovi. Obojího se mi dostalo měrou vrchovatou (zvláště Aaron mě svým hereckým výkonem opravdu odzbrojil :-)). Ne že by mě, zatrvrzelého nekuřáka, Nick Naylor přesvědčil o "výhodách" kouření, ale způsob jakým to na diváka zkouší se mi líbil :-). Přirovnání k Lord of War je docela trefné (ikdyž Obchodník se mi líbil více :-)). 5* to sice nebude (chtělo by to ještě více humoru a méně ohraných témat), ale solidní 4* každopádně. Doporučuju zvláště kuřákům ;-).(9.2.2009)

Scénář: Jason Reitman .. Film uspěl tak napůl. Satira na tabákový průmysl se celkem daří, ale chybí mi něco ostřejšího, něco pamětihodnějšího zkrátka něco výživnějšího. Co to mohlo pohřbít úplně je morální linka, naštěstí z ní vybruslí tvůrce přijatelným způsobem. Kolem a kolem zbyla vlažná kritika, naplněná hutnou porcí příběhové vaty mezi kterou jsem se od srdce zasmál jen párkrát, což je málo. Vyšroubovat celek výš nepomohl ani Aaron Eckhart, byť je jeho výkon bezchybný a nic nekazí. Ač nerad, nutí mne to srovnat s nedávným Lord of War, za kterým Thank You for Smoking viditelně zaostává v mnoha směrech. Je to škoda, mohlo se jednat o výživné ,,žrádlo." Smoking Is Cool!(22.11.2006)

Milý filmík, ktorý však nieje ani tak o cigaretách, ale o jednom chlapíkovi, ktorý sa žíví tým, že kecá. Prostredie cigaretového priemyslu je len zámienkou pre ďalší americký film s (ne)morálnym posolstvom a "veľkou" výpovednou hodnotou, no vtipom a satyrou sa nešetrí, takže som to prehrýzol. Plusom je hlavňe Aron Eckhart, ktrorý si "argumentujúceho" Nicka naozaj užil a celkovo kvalitná atmosféra, na ktorej sa podpísali hlavňe scény s Robentom Duvallom, ktoré akoby vypadli s nejakej klasickej gangsterky. Nemajte prehnané očakávania a budete sa dobre baviť. (6.8/10)(10.11.2008)

Resty z minulosti sa snažím postupne dobiehať a teší ma, že na tejto ceste som sa mohol stretnúť i keď s nedotiahnutým (postrádam najmenej 30-40 min. ďalšieho materiálu) ale za to určite humorne a prefíkane poskladaným výtvorom talentovaného režiséra od javorových listov. Nie náhodou mi je osoba menom Nick Naylor blízka, nie preto čo obhajoval, nie kvôli jeho suverénnemu prejavu, (štvrté "nie" už nepríde:) ale z očividne jasného dôvodu, komunikáciu a jej spôsob postavil za hranice chápania druhých a aj keď prevažnú väčšinu dospelého života bojuje za postupnú smrť, v konečnom dôsledku svojimi výrokmi dáva na výber a poukazuje na to, že gro problému je uložené oveľa hlbšie než si niektorí mudrci myslia. Keby mala aspoň nejaká časť svetovej populácie rodičov, ktorí by dostali taký dar ako má Nick (dar komunikovať), tak si dovolím tvrdiť, že zmýšľanie ich detí by sa pravdepodobne uberalo iným (lepším) smerom. "Thank You for Smoking" je samozrejme typicky "reitmanovsky" bezpečný, ale i trefný štuchanec, ktorý rozhodne nezaškodí a aj menej náročného uspokojí...(14.5.2009)

• - Obal DVD s filmem je vyrobený podle krabičky cigaret Lucky Strike. (imro)

• - Keď Nick Naylor (Aaron Eckhart) sedí so svojím synom v hale a čakajú na stretnutie s Jeffom Megallom (Rob Lowe), pozerajú program The Blue Planet (2001) na BBC. (misterz)

• - Snímek získal dvě nominace na Zlaté globy, jednu v kategorii Nejlepší muzikál či komedie a druhou Aaron Eckhart jako Nejlepší herec v Muzikálu či komedii. (imro)