Externí recenze k filmu (8)

 • Filmpub.cz (Milada Hrušková) ****

  "Děkujeme, že kouříte není zcela bez chyb. Ačkoliv si po celou dobu drží příjemné tempo a nadhled, do příběhu se začne v druhé polovině vkrádat vztah otce a syna a hlavní postava začne pochybovat nad svými činy a morálkou, což ne zcela zapadá do nastavené tóniny filmu. Ale nakonec se vše v dobré…"

 • Filmweb.cz (Aleš Smutný) ****

  "Děkujeme, že kouříte je velmi vtipný, velmi příjemný a velmi inteligentní film. Zábavně se naváží do morálních zlozvyků dnešní společnosti, avšak neomezuje se jen na ně a drží se i v lidské rovině, jíž zprostředkovává vztah otce a syna. A hlavně předvádí chybnost černobílého a zaslepeného pohledu…" (více)

 • Kinema.sk (Michal Korec) ****

  "Celé dianie ostáva relatívne statické a je položené primárne na dialógoch. Miestami až príliš. Vkus divákov tu bude riadne testovaný, nie každý totiž bude akceptovať také rozloženie formy. Veľké množstvo dialógov môže občas ubíjať divácky zážitok, o to viac pri titulkovej verzii v našich kinách,…" (více)

 • MarastJakcyp.com (Barbora Zveřinová) ****

  "Sedadlo pod vámi při sledování Děkujeme, že kouříte nepraskne smíchy, přece jen jde o lehkou satiru, ne o přímočarou komedii. Chce to dávat pozor, trochu přemýšlet a výborně se pobavíte. I když i se satirou bychom měli být opatrní. Protože satira jako žánr si klade za úkol určitým způsobem…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Siska) ****

  "Při téhle porci dobré a opravdu vkusně natočené zábavy (nerušila mě ani jediná scéna, dialog nebo střih) vás možná ani nenapadne, že po devadesát minut sledujete spíše sled dobře napsaných etud, než děj. Ne že by mi to vadilo, smontováno je to bez výrazných švů. Aaron Eckhart prakticky nesleze z…" (více)

 • Premiere.cz (Ivan Peška) ****

  "Příběh tu není až tak důležitý jako neustálé potvrzování Naylorovy teze, že „když argumentujete správně, nikdy se nemýlíte“. Sarkasmus a ironie mají po celý čas zelenou; asi nejkouzelnější je sekvence, kdy je Nick vyslán do Hollywoodu, aby s pomocí místního kouzelníka v oblasti product placementu…" (více)

 • Tiscali.cz (Stanislav Buzek)

  "Lobbistická profese je ve filmu zachycena s humorem, rozhodně nejde o protikuřácký film (i když se v něm nekouří). Vztah otce a syna je pouze naznačen a krizi středního věku připomene jen několikrát opakované rčení, že mnoho věcí dělají dospělí proto, aby splatili hypotéku. Režisér Jason Reitman …"

 • 4men.cz (Iva Přivřelová) ****

  "Nick je sice odporný lhář, který se u oběda s kolegy lobbyisty za alkohol a zbraně chvástá, že cigarety jednoznačně zabijou víc lidí ročně než jejich „obory“. V podání zlatovlasého Aarona Eckharta se ale i tak zdá, že má Nick možná někde vedle svých prokouřených plic i srdce, i když to nejvíc bije…" (více)