poster

Kvílení vlkodlaků VI

 • Velká Británie

  Howling VI: The Freaks

Horor

Velká Británie / USA, 1991, 102 min

 • peter12
  **

  Galéria oblúd tu už bola a títo moc zaujímavý neboli , hold rozpočet asi skoro celý zhltla postava upíra, tá bola naozaj až prekvapivo schopná, na túto slabú sériu. Zas sa toho tu moc nedialo a bolo tu veľa nesympatických pošta a často i nudných pasáži. Nerobí hanbu tejto sérii, to už dokázali iné časti, ale na 3* tam ešte niečo chýbalo. Hádam by stačilo vymeniť hercov.(23.11.2020)

 • Ruut
  *

  Moje zatím poslední zastavení u série Howling. Ta tam je zábavnost prvních dílů. Šestka je jen nudná a zbytečná nastavovaná kaše. Na scénu nastupuje v jednom zapadákově hodný vlkodlak. Uchází se tu o práci, pomáhá zvelebovat městečko, zamiluje se – no prostě idilka jak hrom. A pak přijede do města jakési cirkusové obludárium. A začnou se dít divné věci. Spíše je to teda asi zbožné přání těch co Howling 6 točili. Obludy jsou totiž obyčejní lidi. Jen jeden je trochu zamaskovaný za hmm muže aligátora. A pak je tu taky jeden trpaslík. No a samozřejmě obludáriu šéfuje zlý principál, který skrývá jedno nehezké tajemství. Bohužel ho pak vybalí v plné kráse ke konci filmu i na diváky. Budete svědky souboje dvou nejstrašlivějších monster historie. A je to opravdu hrůza. To my věřte. Naprosto zbytečné a tuctové pokračování, které má překvapivě vysoké hodnocení asi právě kvůli té tuctovosti a absolutní absenci snahy něčím šokovat. Smutný to konec jedné zajímavé série(25.1.2007)

 • SOLOM.
  **

  Celý film trpěl statickou atmosférou, která docela často dost nudila, protože na první ,,strašidelnou‘‘ scénku jsme si museli počkat hodně dlouho. Začátek filmu se nese v poklidném tempu, kdy se seznamujeme s jednotlivými obyvateli a Ianem. Na scéně se potom objevuje trocha té romantiky, ale jinak je to pořád jen nuda. S příjezdem Harkera a jeho bandy jsem očekával konečně pořádné rozproudění, ale kromě aligátořího muže zase nic. Zhruba po hodině jsme měli možnost poprvé vidět vlkodlačí proměnu, ale spíš než parádní podívanou jsem prožíval další utrpení. Jeho vzhled byl hodně slabý a do známého lykantropa to mělo hodně daleko. Maska, pokud se to dá tak nazvat, smrděla umělinou na sto honů. O nic lepší nebylo ani zpracování samotného upíra, ale tady jsme se dočkali alespoň latexové náhražky ala Xmen. Samotný rozhodující souboj mi konečně vykouzlil alespoň malý náznak úsměvu. Nejde o nic světoborného, ale konečně jsem se dočkal něčeho co mi trochu připomnělo horor. Do té doby jsem si připadal jako bych sledoval nevydařenou vlkodlačí komedii. Odpovídal tomu i hudební doprovod, který se převážně skládal z country hudby. Ještě bych se trochu pozastavil u takzvaných ,,příšer‘‘. Za celý film byly vidět kromě aligátora jen další dvě. Liliput s třetí rukou, který měl představovat rádoby pokerového hráče a potom nějaký hermafrodit. Dám 30% jen proto, že se přece jenom natočily ještě horší díly než tento.(5.5.2010)

 • MM_Ramone
  **

  Charizmatický principál pojazdného obludária R.B.Harker prichádza so svojou show do malého, vyprahnutého, krachujúceho mestečka Canton Bluff uprostred stredoamerickej púšte. Chce tam predviesť bizarné živé atrakcie - trpaslíka s tromi rukami, homošského hermafroditného transexuála, sadistického negra, čo bez problémov ukusne hlavu sliepke, chlapca aligátora a ďalšie podivnosti. Práve v tomto odľahlom kúte sveta natrafí na atrakciu, ktorá by sa náramne hodila do jeho programu. Objaví a uväzní pekelnú beštiu - vlčieho muža, ktorý sa snaží ovládnuť svoje vražedné pudy. Vlkodlaka, ktorý chce odolať prekliatiu. Lenže i samotný pán Harker má jedno démonické tajomstvo. **(12.9.2015)

 • Bloody13
  **

  Docela natahovaná nuda, která se rozjede až 10 minut před koncem. Většina aktérů včetně hlavního hrdiny - vlkodlaka je silně nesympatická, snad jen ten šerif a slušný záporák - upír Bruce Payne to udržují nad propastí zapomnění. Atmosférou i hudbou mi to trochu připomínalo "loutkářské" fláky z dílny Charlese Banda. Co se týče masek - ta upíří je o něco povedenější, než ta vlkodlačí. Proběhne sem tam nějaká proměna (natahující se chodidlo), ale to je oproti jedničce hodně slabý čajíček. Největší sračkou ale zůstává pořád ten třetí díl, takže za 30 procent.(19.9.2010)

 • - Film není na rozdíl od předchozích filmů série natočeno podle románové trilogie „Howling“ z let 1979 až 1985 Gary Brandnera, jde jen o pokračováním předchozích filmů. (Terva)

 • - Film byl distribuován přímo na DVD, a to s přechodzím pokračováním Kvílení vlkodlaků 5 (1989). (Terva)