poster

16 bloků

 • USA

  16 Blocks

 • slovenský

  16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosim
  ***

  Nevím...když se v blocích něco slušně rozjelo, bylo to v zápětí zastaveno nelogikou či klišé (obvykle nějaká postava někam přišla nepozorována s napřaženou pistolí kvůli rozmluvě s postavou druhou, aby se pak postava třetí přichomýtla do téže situace, zachraňujíc jednu z postav předchozích..........) Škoda. Potenciál snímek měl. O závěru je zbytečné psát. Ani tam být nemusel.(27.6.2006)

 • Renton
  **

  Scénář: Richard Wenk .. „People Can Change“ Komorní policejní drama, nesoucí se přesně v odkazu této citace. Scénář je jednoduchý, nepřináší pranic inovativního. Tohle téma bylo v určitých obdobách zpracováno už mnohokrát. Ani režisér Richard Donner nepřinesl mnoho nového, jedna scéna je sice skutečně výborná, dále je to i z jeho strany pouhá rutina. Bruce Willis se do své role parádně hodí, vizáž stárnoucího policisty je přesně jeho (současná) parketa. Chválu si zaslouží i David Morse, kterému záporná role sedí taktéž ideálně. Zato Mos Def mne místy přiváděl k šílenství, do role ukaceného černocha bych si uměl představit jiného a lepšího herce, navíc jeho akcent byl příšerný až iritující. 50%.(16.5.2006)

 • 3DD!3
  ****

  Stará dobrá škola. Donner jako kdyby se vrátil do 90-tých let. A Willis jako kdyby hrál jeden ze svých dřívějších charakterů viz. třeba takový Joe Hallenbeck v POSLEDNÍM SKAUTOVI, jenomže o takových desel let později. Prostě taková stará a unavená verze :-). Příběh je na 100% oldschoolový, ale příjemně zahřeje. Jako by se staré časy na chvilku vrátili. Možná proto jsou u mě v hodnocení 4* místo 3*.(31.10.2006)

 • Tsunami_X
  **

  Podplacení fízlové ze sedmdesátých let, afroamerický parťák z osmdesátek a dýchavičný padesátník v režii přesluhujícího režiséra. I když to v samém začátku vypadá hodně autenticky a nezávisle, celé se to postupem času bortí jako domeček z karet mj. díky zahnívajícímu scénáři, který musel ležet v té nejspodnější poličce pěknou řádku let. A že dobro nakonec zvítězí a dorty budou upečeny musí být jasné i těm nejmladším ročníkům, které vůbec netuší, jaká to byla kdysi bomba, když seržant Riggs vystřílel do terče lišácký úsměv.(12.6.2006)

 • MM_Ramone
  ***

  Jedného rána dostane starnúci detektív, so sklonom ku alkoholizmu, Jack Mosley zdanlivo jednoduchú úlohu. Previesť zo zadržiavacej väzby k súdu mladého, ukecaného afro-američana Eddieho Bunkera. Export cez "16 blokov" centrom New Yorku by nemal byť problém. Lenže ako sa ukáže jedná sa o mimoriadne dôležitého svedka, ktorý to môže poriadne zavariť Jackovým skorumpovaným kolegom zo 14.okrsku. Tí sa rozhodnú za každú cenu ich zastaviť. Hlavnú úlohu v tomto akčnom thrillery stvárnil jeden z najlepšie platených hollywoodskych hercov, Bruce Willis. ***(9.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace