16 bloků

16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

• kinej

16 Blocks se rozjede jako průměrný film, aby byl zakončen jako podprůměrná, zbytečně sentimentální možná až senilní slátatnina. Příběh dvou bad-guyů, co se rozhodli stát lepšími lidmi mě zkrátka absolutně ničím neoslovil, nejspíš proto, že se tomu nedá věřit. Film má tři scény, bohužel zamýšlené jako klíčové, které spolehlivě torpédují film do temných hlubin: zjištění obsahu sešitu, způsob provedení důkazu, a samotný závěr, ať už ten běžný, či ten alternativní. Navíc jsou zde takové seky, jako třeba že vidíme blížit se záporáky ke dveřím sanitky, ve které domněle sedí Bruce, dveře se otevřou ale ouha, Bruce sedí v úplně jiné sanitce, kterou zrovna někdo otevřel. Takhle lacino já se nedám, tohle bylo zastaralé už za Htichcocka. Od režiséra Lethal Weapon jsem rozhodně čekal víc. Bruce Willis hraje standartně to své, co už jsme viděli v Die Hard, nebo v Last Boy Scout, jen tentokrát s knírem. A Mos Def zase po celou stopáž irituje a působí jako retardovaný. Je to hodně slabý film, pro diváky, kteří mají velice nízké nároky na zábavu(12.10.2009)

Škoda, přeškoda. V prvních dvouch třetinách mělo tohle drama našlápnuto k pěkným 4*, ale od scény s autobusem je to v příběhu jeden logický lapsus vedle druhého, v samotném závěru s tím nejprofláklejším scenáristickým klišé v podobě skrytého ----- (stoprocentně jsem si byl jistý, že to na mě scenárista vybalí). I tak si u mě Bruce Willis po špatném ´Rukojmím´ spravil reputaci, role stárnoucího kulhajícího poldy mu padla jako ulitá, na mečivého Mos Defa si šlo časem zvyknout (a zahrál to dobře) a Richard Donner ještě pořád nepatří do starého železa. Resumé: v pohodě stravitelná tříhvězdičková zábava.(27.9.2006)

Opravdu kolísání kvality je zjevné, na druhou stranu je to běžný film, takže není co řešit. Jedná se o typickej příklad rolí na hodnýho (Bruce Willis - ovšem záleží, jak se to vezme) a zlýho poldy (David Morse, který mi do téhle role prostě sedl), zápletka celého filmu se točí kolem Eddiho (Mos Def), který byl svědkem nezákonného jednání policie. Nejlepší je nejspíš začátek a konec filmu, zbytek se pohybuje jemně pod průměrem. 55%(7.9.2009)

• Fr

Starej opotřebovanej polda. Kterej pije. Nemůže popadnout dech, má kocovinu a chromou nohu. Ale střílet pořád umí. Teď se musí rozhodnout, jestli zničí šest poldů, nebo jednoho grázla........ . Nepřipomíná vám to něco? A ještě pro vylepšení přidáme černocha, kterej mele a mele. Hadry. Zatímco jedni tvrdí – chytrej polda, já říkám trapnej Willis ve filmu s děravým scénářem bez výraznější hlášky a logiky. Přitom film nezačíná vůbec špatně. Bohužel špatně pokračuje(1.11.2006)

Celkom fajn na nedeľné popoludnie. Proste Willis je Willis a to čo tu zahral starého ochlast policajta vyditeľne na konci síl odpadávajúci po desiatich krokoch (agent: "Ste v poriadku", Willis: "Bežal som.") A keď struhne ten svoj die hardovský pohľad proste nedá sa mu odolať. Richard Donner na staré kolená odviedol dobrú prácu - prvý výstrel vo filme a ide sa ...(29.12.2006)

• - Mnoho filmových fanoušků spekuluje o tom, že by film mohl být remakem snímku Železný stisk (1977). (Tony.cs)

• - Zbraň, ktorú používajú všetci policajti vo filme, je Glock 17, ráže 9 mm. (misterz)

• - Pokus o návrat Bruce Willise do akčního žánru vydělal během úvodního víkendu (3. – 5. 3. 2006) 11,8 mil. dolarů a celkový obrat v USA se vyšplhal na 36,8 milionu. (imro)