poster

16 bloků

 • Německo

  16 Blocks

 • USA

  16 Blocks

 • Slovensko

  16 blokov

 • Velká Británie

  16 Blocks

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faye
  ****

  Detektiv Jack je v podstatě už odepsán, jeho život zvolna plyne od kocoviny k opilosti nebo naopak. Dostává už jenom podřadné úkoly a najednou má místo kolegy za úkol vyzvednout z vězení svědka a dopravit ho k soudu. Jenže nadšené a nekončící žvatlání jeho vězně ho donutí zastavit, koupit flašku a loknout si. Poprvé vystřelí instinktivně a potom už je potřeba zaostřit kalný zrak, rozhodnout se a začít utíkat a střílet. Od soudu ho sice dělí jenom několik bloků, ale desítky policistů si přejí smrt jeho důležitého svědka. Zápletka je velmi podobná filmu „Policejní kordon“, kde si alkoholika s policejním odznakem zahrál a režíroval Clint Eastwood , ale „16 Block“ má o * lepší závěr. A ještě něco, pánové zkuste se ( než odpoví Jack ) zamyslet nad hypotetickou otázkou : na autobusové zastávce jsou 3 lidi, stará a velmi nemocná paní, váš nejlepší přítel a děvče vašich snů. V autě máte místo jen pro jednoho. Koho vezmete?(12.4.2006)

 • Jordan
  ***

  nápad/námet je dobrý, Willis je výborný a s Mos Defom dali dokopy celkom pohodovú buddy dvojku, úvod filmu a rozbeh je veľmi slušný a ráta sa mi, že sa to celé nesie v oldchoolovom šate. ale réžia už sa miestami nedoťahuje a scenár je od polovice slabší a slabší až vyústi do predvídateľného a neoriginálneho konca.(18.5.2008)

 • Enšpígl
  ***

  Ale tak měli jsme tady mnohem horší filmy ovšem i mnohem lepší. Ne tak takhle asi nemá vypadat komentář, co ?Celkový dojem z filmu je,že na začátku jsem měl pcoit že budu sledovat, napínavý biják se zajímavou zápletkou . Bohužel asi je 16 bloků příliš mnoho, než aby jízda mohla vydržet až do konce, kde se proměnuje v nesmysl. Ovšem velmi doporučuji si pustit na DVD alternativní konec ! Willis mě ovšem nezklamal.(16.10.2006)

 • Djkoma
  ***

  Čistě průměrný krimi film, který staví dva muže před jejich osudové setkání, které oboum změní životy. Policejní vysloužilec, ale stále ve službě, má dovést jednoho černocha jako svědka k soudu. Na své cestě, která je na začátku jen rutinní záležitostí, nachází jednoho přítele, hromadu přátel ztrácí a nachází sám sebe jen díky člověku, který má být v 10 hodin u soudu. Tento snímek by byl před 20 lety velký hit a trefil by se do období, kdy podobná témata zkorumpovaných policistů a osudových setkání opravdu letěla. Dneska již Donner ničím nepřekvapuje a na můj vkus už stará Bruce Willis nemá takovou šťávu co dřív. Mos Def má perfektní hlas a dabing jeho postavu asi totálně zabije. Jedna kvalitní scéna na začátku. Příliš odhadovatelné a ohranné.(15.6.2006)

 • Tosim
  ***

  Nevím...když se v blocích něco slušně rozjelo, bylo to v zápětí zastaveno nelogikou či klišé (obvykle nějaká postava někam přišla nepozorována s napřaženou pistolí kvůli rozmluvě s postavou druhou, aby se pak postava třetí přichomýtla do téže situace, zachraňujíc jednu z postav předchozích..........) Škoda. Potenciál snímek měl. O závěru je zbytečné psát. Ani tam být nemusel.(27.6.2006)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace