16 bloků

• Německo

16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

Inteligentní policejní thriller o stárnoucí trosce, která se nechtěně ocitá ve středu vyhrocené situace. Duo Willis/Def funguje dobře (leč trailer se tak netvářil), vyloženě lahůdkový je zkorumpovaný polda Davida Morse a Richard Donner po dlouhé době přináší režijně velmi vyzrálý film. Kdyby jeden polda honil druhého v ohraničeném prostředí, které oba dobře znají, věřím, že by to vypadalo zhruba takhle. Výborný úvod a závěr(12.4.2006)

Čistě průměrný krimi film, který staví dva muže před jejich osudové setkání, které oboum změní životy. Policejní vysloužilec, ale stále ve službě, má dovést jednoho černocha jako svědka k soudu. Na své cestě, která je na začátku jen rutinní záležitostí, nachází jednoho přítele, hromadu přátel ztrácí a nachází sám sebe jen díky člověku, který má být v 10 hodin u soudu. Tento snímek by byl před 20 lety velký hit a trefil by se do období, kdy podobná témata zkorumpovaných policistů a osudových setkání opravdu letěla. Dneska již Donner ničím nepřekvapuje a na můj vkus už stará Bruce Willis nemá takovou šťávu co dřív. Mos Def má perfektní hlas a dabing jeho postavu asi totálně zabije. Jedna kvalitní scéna na začátku. Příliš odhadovatelné a ohranné.(15.6.2006)

nápad/námet je dobrý, Willis je výborný a s Mos Defom dali dokopy celkom pohodovú buddy dvojku, úvod filmu a rozbeh je veľmi slušný a ráta sa mi, že sa to celé nesie v oldchoolovom šate. ale réžia už sa miestami nedoťahuje a scenár je od polovice slabší a slabší až vyústi do predvídateľného a neoriginálneho konca.(18.5.2008)

Kousek po začátku je zde jedna perfektně zrežírovaná scéna, které navnadí a... a nakonec skutek utekl. 16 bloků je solidní old-school kriminálkou, ale nic jiného než variaci na stokrát viděné od ní nečekejte. Zbytečně byste byli zklamáni, což by byla škoda, jelikož tenhle snímek své mírně nadprůměrné kvality bezpochyby má.(16.7.2007)

• Isherwood

Bruce Willis je v roli uchlastané trosky docela ok, byť chvílemi vypadá, jako by snad ani nehrál, ale Donnerova jednotvárná, nenápaditá a (v závěru) i silně rozvleklá režie, stahuje tento snímek pod průměrné hodnocení, kam si dopomohl i nicneřešícím scénářem, který místo akce servíruje trapná životní moudra o tom, že každý člověk se může změnit. Na začátku 90 by tohle vedle adrenalínové pecky Speed zapadlo v zapomění a dnes se podobného osudu dočká stejně tak, jelikož mezi současnou hi-tech nábojem nabitou akcí musí každá dobrá oldschool proměnit všechna výše vypsaná negativa v kladné hodnoty. Režisér i hlavní hvězda by měli raději v klidu pobírat herecký důchod, jelikož jejich hra na první ligu působí stejně tak trapně a smutně, jako křeč uslintaných nemohoucích staříků v domově důchodců.(11.2.2007)

• - Prázdna fľaša, ktorú Jack (Bruce Willis) vytiahne na začiatku filmu zo šuplíka, je fľaša Gosling Black Seal Rum z Bermúd. (misterz)

• - Zbraň, ktorú používajú všetci policajti vo filme, je Glock 17, ráže 9 mm. (misterz)

• - Kromě New Yorku natáčel štáb také v Torontu. (imro)