16 bloků

• slovenský

16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

Veľmi dobrý, nadsadený pravdivý krimi thriller, ktorý nám konečne ukazuje zadýchaného starého policajta, ktorý ledva stíha z dychom. Nepredložili nám zvyčajného nudného hlavného hrdinu, ktorý je taký dokonalý, že nepochybujeme o jeho skvelom charaktere. Film 16 blokov, nie je príliš zložitý, skladá sa asi z piatich dôležitých okamihov, ktoré prichádzajú v ten okamih, v ktorý to nečakáme. Herecké výkony ma potešili, rovnako ako obsadenie. Bruce Willis konečne po dlhom čase oživuje vo mne na jeho herecké umenie, pár spomienok. Mos Def, ktorého opovažujem za veľmi tvárneho herca, ktorý sa nám ale ešte neopracoval, pôsobí vo filme ako presný protiklad našeho Brucea. Zlý David Morse? Mňami, na to nemám iné slová. Soundtrack v úzadí ale veľmi príjemný. Dobrá práca s kamerou a sediaci scenár vykúzlia zaujímavo prežitých 97 minút. 85%(28.11.2009)

Kousek po začátku je zde jedna perfektně zrežírovaná scéna, které navnadí a... a nakonec skutek utekl. 16 bloků je solidní old-school kriminálkou, ale nic jiného než variaci na stokrát viděné od ní nečekejte. Zbytečně byste byli zklamáni, což by byla škoda, jelikož tenhle snímek své mírně nadprůměrné kvality bezpochyby má.(16.7.2007)

Richard Donner je spravny chlapik. Natocil niekolko skvelych filmov a aj ked sa po tolkych rokoch vracia, stale nam serviruje tu istu poctivo odvedenu robotu. Nieje to originalne, dej je plny klise, ale Bruce je skvely, film odsypa a bavi. Kusok zo starej skoly , ktory si svojich priaznicov urcite najde. Ja som jeden z nich. (7/10)(14.5.2007)

V tomhle filmu silně jetej Willis dokazuje, že na to ještě pořád má, ale jinak se bohužel o nějakej vydařenej film moc nejedná. Sice takřka nenudí, ale ani nedokáže pořádně vytvořit napínavý situace. Celý to je v podstatě založený na tom, jak se dostat na jedno místo a přitom "ti druzí" to nechtějí připustit a tak se dočkáme několik honiček, bohužel, při tom jak Wills tahá nohu za sebou to neni zrovna dynamický, pár jakž takž slušnejch akcí a několika závěrečných klišé. Ale na druhou stranu herecký obsazení je hodně kvalitní, Bruce Willis je tady neobyčejně mlčenlivej a nijak zvlášť nehláškuje, což trochu zamrzí, ale poldu kterej už zarůstá mechem hraje fakt výborně, David Morse je v jedný ze svých dalších vedlejších rolí zase skvělej a Mos Def splnil na jedničku svojí ukecanou roli, takže se to nakonec vyšplhá na nadprůměr, ale Wills i Donner umějí víc(8.8.2006)

Inteligentní policejní thriller o stárnoucí trosce, která se nechtěně ocitá ve středu vyhrocené situace. Duo Willis/Def funguje dobře (leč trailer se tak netvářil), vyloženě lahůdkový je zkorumpovaný polda Davida Morse a Richard Donner po dlouhé době přináší režijně velmi vyzrálý film. Kdyby jeden polda honil druhého v ohraničeném prostředí, které oba dobře znají, věřím, že by to vypadalo zhruba takhle. Výborný úvod a závěr(12.4.2006)