16 bloků

• Německo

16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

V tomhle filmu silně jetej Willis dokazuje, že na to ještě pořád má, ale jinak se bohužel o nějakej vydařenej film moc nejedná. Sice takřka nenudí, ale ani nedokáže pořádně vytvořit napínavý situace. Celý to je v podstatě založený na tom, jak se dostat na jedno místo a přitom "ti druzí" to nechtějí připustit a tak se dočkáme několik honiček, bohužel, při tom jak Wills tahá nohu za sebou to neni zrovna dynamický, pár jakž takž slušnejch akcí a několika závěrečných klišé. Ale na druhou stranu herecký obsazení je hodně kvalitní, Bruce Willis je tady neobyčejně mlčenlivej a nijak zvlášť nehláškuje, což trochu zamrzí, ale poldu kterej už zarůstá mechem hraje fakt výborně, David Morse je v jedný ze svých dalších vedlejších rolí zase skvělej a Mos Def splnil na jedničku svojí ukecanou roli, takže se to nakonec vyšplhá na nadprůměr, ale Wills i Donner umějí víc(8.8.2006)

Kdyby to měl být rozlučkový film pánů Donnera s Willisem, byla by to rozlučka se vztyčenou hlavou. Poctivá akční kriminalka ve stylu 80-tých let. Bez příkras, bez počítačových triků zato s hláškujícím Brucem (sice s řádnou pneumatikou kolem břicha), ale stále charismatickým. Mńusem je že akční a dramatické scény dost často prolínají povídací a vysvětlovací. Docela dost to brzdí tempo. 70%.(17.6.2007)

Komentář bude obsahovat náznaky spoilerů!! Do filmu vstupujete jako do předem prohrané šachové partie. Vše vypadá, jako by už bylo rozhodnuto, kdo vyhraje. Jenže pak se vrátíme na začátek hry, kdy se vysvětlí, proč byla hra takto rozehrána. A i když pak vidíme některé logické kiksy v tazích střelce, popřípadě i pěšáka, tak si užijete tu chvíli, kdy zjistíte, že nic není rozhodnuto. Přiznám se, já si tento film užil, z velké části proto, že mám rád Bruce a Morse. Proto dávám čtyři hvězdy.(8.10.2009)

Tak si to představte. Sestavuju si večerní televizní plán a bída se přitom snoubí s nouzí. Škrtám Odvážnou hyenu na TV Barrandov, protože Jackie Chan nepatří mezi mé oblíbence, a už už spouštím dvoudílnou Záplavu na Nova Cinema, když v tom... Co to na tom Barrandově je? Tenhle chlapík vypadá jako David Morse a ten druhý, když přimhouřím oči a odmyslím si knírek, připomíná Bruce Willise! Nikde žádný šikmooký, natož Jackie Chan. Co to má být? Zuřivě listuji filmografií Bruce, volám =woodymu=, ten pátrá po teletextu, až se nakonec dopátráme filmu s názvem 16 bloků. Bravo bravo, tango echo, Záplava se přesouvá na období dešťů a do pokojíčku vpouštím Donnerovu akci. Vchází však poněkud rozpačitě, jako by se Richardovi snad ani nechtělo. Jako by snad i on sám raději viděl Ohavnou hyenu. Čert vem, že děj je předvídatelný, to asi neměla být jeho největší přednost. Horší je, že určité průhledné finty se v něm hned několikrát opakují, přičemž se ovšem nedostavil efekt toho, že bych si snad řekl; "Aha, podruhé to bude asi jinak!" Ne ne, podruhé i potřetí to bylo pořád stejně. A co slovutný Bruce Willis? Pajdá, s knírkem vypadá jako ´esesák´ ve výslužbě, a co je nejvíce znepokojující - nehláškuje! No, ale na druhou stranu; pěkně se stará o černého mladíka, dovede řídit autobus, i když leží na podlaze a všechna skla překrývají noviny, a ve finále se zachová jako správný čestný polda. Čili všechno dobře dopadlo a já jako bonusem stihnu i druhý díl oné Záplavy. Něco mi říká, že k dosažení vrcholného zážitku mi to bude stačit... :-D(6.10.2011)

• Deimos

///Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Efekty 4/10/// +určitě Bruce -délka filmu/// Bruce Willis v další zajimavé roli.../// Celkem 65%/// pozn.: Tento film jsem dosud neviděl, toto hodnocení je fiktivní, slouží pouze jako ukázka mého stylu hodnocení.(1.6.2006)