16 bloků

• Německo

16 blokov

Akční / Thriller / Drama / Krimi

Německo / USA, 2006, 105 min

Detektiv Jack je v podstatě už odepsán, jeho život zvolna plyne od kocoviny k opilosti nebo naopak. Dostává už jenom podřadné úkoly a najednou má místo kolegy za úkol vyzvednout z vězení svědka a dopravit ho k soudu. Jenže nadšené a nekončící žvatlání jeho vězně ho donutí zastavit, koupit flašku a loknout si. Poprvé vystřelí instinktivně a potom už je potřeba zaostřit kalný zrak, rozhodnout se a začít utíkat a střílet. Od soudu ho sice dělí jenom několik bloků, ale desítky policistů si přejí smrt jeho důležitého svědka. Zápletka je velmi podobná filmu „Policejní kordon“, kde si alkoholika s policejním odznakem zahrál a režíroval Clint Eastwood , ale „16 Block“ má o * lepší závěr. A ještě něco, pánové zkuste se ( než odpoví Jack ) zamyslet nad hypotetickou otázkou : na autobusové zastávce jsou 3 lidi, stará a velmi nemocná paní, váš nejlepší přítel a děvče vašich snů. V autě máte místo jen pro jednoho. Koho vezmete?(12.4.2006)

nápad/námet je dobrý, Willis je výborný a s Mos Defom dali dokopy celkom pohodovú buddy dvojku, úvod filmu a rozbeh je veľmi slušný a ráta sa mi, že sa to celé nesie v oldchoolovom šate. ale réžia už sa miestami nedoťahuje a scenár je od polovice slabší a slabší až vyústi do predvídateľného a neoriginálneho konca.(18.5.2008)

Ale tak měli jsme tady mnohem horší filmy ovšem i mnohem lepší. Ne tak takhle asi nemá vypadat komentář, co ?Celkový dojem z filmu je,že na začátku jsem měl pcoit že budu sledovat, napínavý biják se zajímavou zápletkou . Bohužel asi je 16 bloků příliš mnoho, než aby jízda mohla vydržet až do konce, kde se proměnuje v nesmysl. Ovšem velmi doporučuji si pustit na DVD alternativní konec ! Willis mě ovšem nezklamal.(16.10.2006)

Čistě průměrný krimi film, který staví dva muže před jejich osudové setkání, které oboum změní životy. Policejní vysloužilec, ale stále ve službě, má dovést jednoho černocha jako svědka k soudu. Na své cestě, která je na začátku jen rutinní záležitostí, nachází jednoho přítele, hromadu přátel ztrácí a nachází sám sebe jen díky člověku, který má být v 10 hodin u soudu. Tento snímek by byl před 20 lety velký hit a trefil by se do období, kdy podobná témata zkorumpovaných policistů a osudových setkání opravdu letěla. Dneska již Donner ničím nepřekvapuje a na můj vkus už stará Bruce Willis nemá takovou šťávu co dřív. Mos Def má perfektní hlas a dabing jeho postavu asi totálně zabije. Jedna kvalitní scéna na začátku. Příliš odhadovatelné a ohranné.(15.6.2006)

Nevím...když se v blocích něco slušně rozjelo, bylo to v zápětí zastaveno nelogikou či klišé (obvykle nějaká postava někam přišla nepozorována s napřaženou pistolí kvůli rozmluvě s postavou druhou, aby se pak postava třetí přichomýtla do téže situace, zachraňujíc jednu z postav předchozích..........) Škoda. Potenciál snímek měl. O závěru je zbytečné psát. Ani tam být nemusel.(27.6.2006)