poster

Strašidla z Vikýře

 • anglický

  Ghosts of the Dormers

Komedie / Rodinný

Československo, 1987, 79 min

 • duklak2
  ****

  Pěkná strašidla a velmi dobrý herecký „létajícího“ Rudy Hrušínského.(1.7.2008)

 • NinadeL
  ***

  Po letech jsem našla odvahu na reprízu a došla jsem k obratu, Cvikýř už mi tolko nevadí. Pořád to není žádný zázrak, ale solidní duo Hrušínského a Štěpánkové má své chvilky, obzvláště doplněné Dočolomanským, a casting taky vyloženě nesáhl pro Šulajovou vedle. Nicméně je pořád poměrně škoda, že jde patrně nechtěně více o sociálně realistickou sondu do života jedné malé obce a jejích obyvatel, nežli od nápaditou pohádku pro mládež. Pohádkově hravá zůstává převážně jen zdařilá Soukupova hudba a několik rekvizit jejichž show ideálně upomíná na to nejlepší, co nabízelo v plné míře již dobrodružství při Tajemství hradu v Karpatech.(11.3.2009)

 • Jonash87
  **

  Jedna z těch slabších československých pohádek, nejspíše kvůli scénáři, protože jak už jiní psali, velkých jmen tu najdeme dost. A i když se Rudolf Hrušínský snaží, seč může, a Jana Štěpánková mu zdatně sekunduje, komediálních prvků tu tolik není a občas nevíte, co že chtěl vlastně film dětským divákům říci. I hlavní zápletka je taková všelijaká. Možná by to ještě zachránil zdatnější režisér, protože, ruku na srdce, Radim Cvrček za svoji kariéru nic výraznějšího nenatočil. Ale nestalo se.(22.9.2013)

 • Rakosnicek77
  ***

  Cvikýře zná asi každý a Rudolfa Hrušínského, jako dědečka který staví neustále startovací rampy u domu, na svůj památný let, to taky nemusím připomínat :-) Pohodová dětská komedie, plná tajemství a záhad, nejenom pro ty nejmenší :-)(6.1.2015)

 • HellFire
  *****

  Pokud bych měl vybrat film mého dětství, který ani po letech neztratil své kouzlo, budou to právě Strašidla z vikýře. Terezka, létající dogy, dědeček snící o létání a hlavně sympatické strašidýlko mě potěší vždy.(3.3.2008)

 • - Vůz, v kterém ve filmu jezdil Napakunk (Josef Somr), byl Mercedes Benz W 123 vyráběný od roku 1976. (JARDAHONDA)

 • - Natáčeno v obci Machová v okrese Zlín. (Vitex26)

 • - Pracovní název filmu byl Strašidlo z Vikýře. (Keldak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace