poster

Strašidla z Vikýře

 • anglický

  Ghosts of the Dormers

Komedie / Rodinný

Československo, 1987, 79 min

 • Rodriguez
  ***

  Strašidla z vikýře jsou veselou pohádkou pro malé i velké. Každý se snad někdy těšil na prázdniny k dědovi a babičce (i já nejsem vyjímkou). Nejinak tomu je i v případě malé Terezky, která touží po nějakém kamarádovi. To se jí jednoho večera splní a pak už začíná jedno dobrodružství za druhým... 60%(28.12.2012)

 • Sarkastic
  ****

  Film mého dětství. Vždycky jsem potají záviděl malé Terezce ty strašidla, jak pro ní její děda udělal :-). Zajímavá herecká dvojice Hrušínský st.-Štěpánková, která působí dost různorodě a komicky. Nesmím také zapomenout na let rogalem a nežádané obarvení vlasů malé Terezky. Nevím proč, ale když někdo řekne, že tetování a resp. snaha zbavit se ho je bolestivé, vždy si vybavím scénu s panem Dočolomanským...(18.12.2007)

 • nash.
  **

  Malá docela milá dětská komedie, s tuctovým námětem potrestání lumpa za pomoci nějakého toho nadpřirozeného blbnutí, které dodávají jiskru především skvěle ujetí prarodiče v podání vynikající dvojky Hrušínský a Štěpánková a kde mě asi nejvíc štvala Bohdalová, která svým děsným hlasovým projevem zničila postavu neobvyklého strašidýlka.(22.8.2011)

 • Milda003
  ***

  Taková fantasy česká filmová pohádka, kde holka z prahy přijede na prázdniny k babce a dědkovi a začnou se dít podivuhodné věci a všechno dopadne dobře a mají se všichni rádi. Za mlada když to davali v TV byli jsme z toho odvařený jako blázen, když se na to podívám dneska není to už žádná slávie, méně jak tři si to nezaslouží, ovšem to asi jen z nostalgie ;-).(4.4.2015)

 • NinadeL
  ***

  Po letech jsem našla odvahu na reprízu a došla jsem k obratu, Cvikýř už mi tolko nevadí. Pořád to není žádný zázrak, ale solidní duo Hrušínského a Štěpánkové má své chvilky, obzvláště doplněné Dočolomanským, a casting taky vyloženě nesáhl pro Šulajovou vedle. Nicméně je pořád poměrně škoda, že jde patrně nechtěně více o sociálně realistickou sondu do života jedné malé obce a jejích obyvatel, nežli od nápaditou pohádku pro mládež. Pohádkově hravá zůstává převážně jen zdařilá Soukupova hudba a několik rekvizit jejichž show ideálně upomíná na to nejlepší, co nabízelo v plné míře již dobrodružství při Tajemství hradu v Karpatech.(11.3.2009)

 • - Vůz, v kterém ve filmu jezdil Napakunk (Josef Somr), byl Mercedes Benz W 123 vyráběný od roku 1976. (JARDAHONDA)

 • - Pracovní název filmu byl Strašidlo z Vikýře. (Keldak)

 • - Natáčeno v obci Machová v okrese Zlín. Dále v obcích Kojetín a Mysločovice, na zámku Račice, lomu Drysice a Kroměříži. (Vitex26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace