Strašidla z Vikýře

Ghosts of the Dormers

Komedie / Rodinný

Československo, 1987, 79 min

Pěkná strašidla a velmi dobrý herecký „létajícího“ Rudy Hrušínského.(1.7.2008)

Po letech jsem našla odvahu na reprízu a došla jsem k obratu, Cvikýř už mi tolko nevadí. Pořád to není žádný zázrak, ale solidní duo Hrušínského a Štěpánkové má své chvilky, obzvláště doplněné Dočolomanským, a casting taky vyloženě nesáhl pro Šulajovou vedle. Nicméně je pořád poměrně škoda, že jde patrně nechtěně více o sociálně realistickou sondu do života jedné malé obce a jejích obyvatel, nežli od nápaditou pohádku pro mládež. Pohádkově hravá zůstává převážně jen zdařilá Soukupova hudba a několik rekvizit jejichž show ideálně upomíná na to nejlepší, co nabízelo v plné míře již dobrodružství při Tajemství hradu v Karpatech.(11.3.2009)

• Jonash87

Jedna z těch slabších československých pohádek, nejspíše kvůli scénáři, protože jak už jiní psali, velkých jmen tu najdeme dost. A i když se Rudolf Hrušínský snaží, seč může, a Jana Štěpánková mu zdatně sekunduje, komediálních prvků tu tolik není a občas nevíte, co že chtěl vlastně film dětským divákům říci. I hlavní zápletka je taková všelijaká. Možná by to ještě zachránil zdatnější režisér, protože, ruku na srdce, Radim Cvrček za svoji kariéru nic výraznějšího nenatočil. Ale nestalo se.(22.9.2013)

Cvikýře zná asi každý a Rudolfa Hrušínského, jako dědečka který staví neustále startovací rampy u domu, na svůj památný let, to taky nemusím připomínat :-) Pohodová dětská komedie, plná tajemství a záhad, nejenom pro ty nejmenší :-)(6.1.2015)

Pokud bych měl vybrat film mého dětství, který ani po letech neztratil své kouzlo, budou to právě Strašidla z vikýře. Terezka, létající dogy, dědeček snící o létání a hlavně sympatické strašidýlko mě potěší vždy.(3.3.2008)

• - Vůz, v kterém ve filmu jezdil Napakunk (Josef Somr), byl Mercedes Benz W 123 vyráběný od roku 1976. (JARDAHONDA)

• - Natáčeno v obci Machová v okrese Zlín. (Vitex26)

• - Pracovní název filmu byl Strašidlo z Vikýře. (Keldak)