Genius of Mozart, The (TV seriál)

Velká Británie, 2004

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Je známe, že Mozart, bol jeden z najväčších hudobných géniov vôbec. Toľké množstvo nápadov, zložité kompozície, jeho hudobný sluch bol neuveriteľný + klavírny virtuóz.. Charles Hazlewood, bol celkovo príjemným spestrením dokumentu, kde vám pekne a poučne vysvetľoval, ako pristupoval k hudbe? Kenneth Graham ako otecko Mozarta, skutočne žiaril v tejto mini sérii. Jedno, čo tento dokument nemal, čo si myslím, že je škoda o dielu Don Giovanni, čo patrí k jeho absolútne najlepším veciam, ktoré kedy zložil! 1. - Miracle of Nature ( Mozart nám bol malý, všetci, že wááu, ako môže takýto malý chlapec, takto úžasne hrať a skladať- najdôležitejšia časť 3 dielného filmu) 2. - Passion for the Stage (ako vznikli jeho najznámejšie opery) 3. - The First Romantic ( záverečné roky Mozarta, Malá nočná hudba, Žalospev). Odporúčam pozrieť. /85%/(27.11.2015)