poster

Grizzly Man

 • USA

  Grizzly Man

 • Slovensko

  Grizzly Man

 • Velká Británie

  Grizzly Man

Dokumentární / Životopisný

USA, 2005, 104 min

Režie:

Werner Herzog

Scénář:

Werner Herzog

Střih:

Joe Bini
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ruut
  ****

  Ten kdo bude od tohoto filmu čekat zajímavý dokument o medvědech bude zklamaný. Ten kdo bude čekat vykreslený portrét Timothyho Treadwella bude také zklamaný. Tak proč na to koukat? Protože to je typický film Wernera Herzoga. Herzog nikdy nestavěl své filmy na silném příběhu nebo na skvělých hercích. Vyjímkou je samozřejmě jeho dvorní herec Klaus Kinsky. Také se nikdy nesnažil šokovat nějakým silným tématem. Ne. Herzog ukazuje ve svých filmech sny o přírodě a o lidech. Nesnaží se diváka vtáhnout do děje. Chce aby si užíval jakoby zpovzdálí to co se děje na plátně. A to je případem i Grizzly Man. Proto koukněte na Grizzly Man a užijte si podivína Tima Treadwella a prohlídněte si trochu jeho svět. Svět možná blázna, možná svět jen někoho kdo nechtěl žít konzumním životém, ale určitě svět zajímavý.(26.6.2006)

 • Herr_Flick
  ****

  Rozhodně nic pro slabší žaludky. Rozhodně zde není nikdo k obdivování. Tim a Amy byli prostě šílenci. Tento dokument není nijak zásadní nebo přelomový, ale určitě zajímavý a dost přímočaře podaný. Nádherné jsou získané záběry a hodnotný je také pohled na muže, který se zcela vymyká chápání průměrného člověka. Bohužel jeho zanícení pro medvědy nakonec stálo život nejen jeho, ale i jeho přítelkyni i toho jím nejvíce milovaného - medvěda.(7.8.2011)

 • Fanucci
  ***

  Nezajímavě natočený dokument, místy až nudný. Herzog si mohl dát větší práci s objevováním nových informací, výpovědí lidí, kteří Treadwella znali. Z velké části využívá záběrů samozvaného ochránce medvědů. K samotné osobě Treadwella snad jen následující: totální pošuk a blázen, který mezi výkřiky "I love you bears, I love you little foxes" stačí vyfuckovat každého kdo ho někdy naštval v civilizaci. Nejvýstižněji jej popisuje pilot vrtulníku na začátku dokumentu: "Mezi medvědy vydržel tak dlouho, protože zřejmě pochopili, že je to totální blázen.":-)(30.7.2008)

 • Khalesi
  ****

  Timothy bol človek, ktorý sa veľmi ťažko vyrovnával s životom v civilizácii a s ľudskou zlobou a ľahostajnosťou. Prešiel si obdobím alkoholizmu a experimentovania s drogami, ktoré ho skoro zabilo. Bol citlivý s veľmi silne vyvinutou ženskou stránkou osobnosti. V divočine medzi zvieratami našiel konečne trochu kľudu, pre svoju nepokojnú dušu. Tam v ústraní, ďaleko od ľudí a zložitých medziľudských vzťahov v nekomplikovanom svete si zariadil život, ktorý miloval. Nepochybujem, že každé slovo o tom ako veľmi mu na medveďoch a iných zvieratách záležalo, myslel vážne a od srdca. Možno mohol pomáhať lepším spôsobom, ale on to robil tak, ako to len dokázal-po svojom. Mohla by som menovať akých chýb sa dopustil a odsúdiť ho, alebo ho vychváliť ako mučedníka-hrdinu bojujúceho za práva zvierat. Neurobím ani jedno. Vidím ho ako zraniteľnú bytosť, viem, že stratil dôveru v ľudí a jediné čo chcel bol pokojný život mimo šialený kolotoč civilizovaného sveta, v súlade s prírodou a v jej lone spoločne so zvieratami, ktoré miloval a obdivoval.(16.3.2014)

 • lakikaki
  ***

  Grizzly Man je v podstate životopisným dokumentom. Životopisným dokumentom o zaujímavom človeku, Timothym Treadwellovi, ktorý svoj život zasvätil medveďom, ktorými sa časom stal posadnutý (dotýkať sa medvedieho trusu len preto, že ešte nedávno bol súčasťou medveďa - to už je buď bláznovstvo alebo posadnutosť). A táto posadnutosť sa mu nakoniec stala aj osudnou. Werner Herzog z Treadwellovho natočeného materiálu, z výpovedí Treadwellových známych a svojho vlastného komentára vytvoril dokument, z ktorého chcel zrejme urobiť celovečerný film, ale práve jeho dĺžka nakoniec spôsobila, že mi Grizzly Man pripadal nudný a po čase veľmi jednotvárny. Škoda. Taká zaujímavá osobnosť ako Treadwell by si zaslúžila lepšiu biografiu...(26.6.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace