Železní andělé 2

• Hong Kong

Tian shi xing dong II zhi huo feng kuang long

天使行動II火鳳狂龍

天使行動之二火鳳狂龍

Akční

Hong Kong, 1988, 83 min

Teresa Woo

Tohle je moje srdcovka a bezesporu nejlepší HK akčňák všech dob! Tentokrát jenom minimum pokusů o infantilní humor, velice silnej příběh, kterej na konci neuvěřitelně emočně vygraduje. Tohle je prostě klasika a to finále kde se tvůrci evidentně inspirovali Rambem je v podobným typu filmu naprosto netradiční a nečekaný. Pro mě má přídomek jisté kultovnosti. Především ten finální souboj je takovej mazec, že na to i dneska koukám z otevřenou držkou. Ne, že by měl nějakou super choreografii, ale je neuvěřitelnej svou realističností a brutálností. Fakt jsem nikdy žádnej podobnej neviděl. No co dodat jasných a nekompromisních 100%(1.11.2014)

Představitelé Železných andělů zůstávají (plus jejich řady v závěru dočasně rozšíří rovněž velmi atraktivní Karen) stejně jako scénáristka a režisérka v jedné osobě, ale jinak je dvojka výrazně lepší než jednička. Ještě první půlka filmu je o ničem, ale v té druhé získá zápletka ty správné hongkongsky fatální rozměry a připomene KULKU V HLAVĚ, kde se taky záporák vyklubal z přítele posedlého mocí. Navíc má film ramboidní finále, ve kterém nechybí ani scéna, jak hrdina pronásledovaný vojenskou jednotkou džunglí zlikviduje jednoho vojáka po druhém a konec je nádherně hongkongsky přepatetizovaný.(29.11.2007)

Ách, to byly osmdesátky jak z muzea :-) . Hong Kongské akční filmy jsem dříve hltal. Byla to doba videí, pekelného dabingu a stých kopií kopií z rakouské nebo nějaké west deutschké televize. Železní andělé jsou klasická akčňárna. Kung fu, kapslíkové přestřelky, honičky offroadů v džungli to vše nabízí dvojka v prostředí Malajzie. Dívky jsou řádně zmalované jak doba káže, móda také stojí za to i třeba mobilní telefon velikosti kufru :-). Pokud se chcete vrátit v čase, je tohle jasná jízdenka. Bohužel, na mne to dnes působí spíš srandovně. Herci jsou asijsky afektovaní a přehrávají o sto šest a ta zápletka ehm... * *(25.7.2013)

Kdo by chtel poznat odpovedet na vecnou otazku, jak by vypadal Rambo2 kdyby jej natocil John Woo, tak at se podiva na Zelezne andely2. Prvni dil byl pouze kvalitni akcni krimi. Za to dvojka je anticke akcni drama o pravem pratelstvi a lasce, touze po moci, odpovednosti, cti, smrti, vykoupeni a transexualich. Pokud je divak pripraven na tento druh filmu, bude jeho srdce tleskat nadsenim. Pokud je to hnidopich, suchar a pako [co neprekousne fakt, ze po padu z cca50 metru na bedny muze kladna hrdinka bezbroblemu vstat a pomlatit a postrilet bandu vojaku a pri tom ma v zasobniku streliva sotva na kazdeho tretiho] tak at si radci pusti Bergmanna.(3.10.2007)

"Železní andělé" jsou prostě frajeři, na které jsem koukal jako poměrně malý kluk, však je film také jen o dva roky mladší než já sám. Ty jejich příběhy mě pořád dostávají a není to jen nostalgií, protože to sice je pořádné béčko, ale zároveň je to pořádná nakopávaná, která řeší i celkem závažná témata, hlavně to, kam až sahá přátelství. No, očividně dost daleko. Skvěle jsem se bavil i po letech.(11.4.2014)