poster

Táňa a dva pistolníci

 • anglický

  Tana and Two Gunmen

  (festivalový název)

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Československo, 1967, 99 min

Komentáře uživatelů k filmu (6)

 • Ej Hlemýžď
  ***

  Jde skutečně o velmi nepravděpodobný příběh, jak se praví v oficiálním textu distributora, ale asi pro věk mladších dorostenců by mohl být zajímavý a dobrodružný. Hlavně, aby se podle něj neřídili. Toho J. Hlinomaze jsem ve filmu neviděl, mám pocit, že jen namluvil postavu jednoho šoféra, nezdálo se mi, že je to on, moc se mu nepodobal, ale i u postavy uhlíře mi však chvíli trvalo, než jsem poznal, že je to M. Moravec, takže kdo ví.(20.9.2008)

 • Iggy
  ***

  Film je vcelku průměrný, ale můžu vřele doporučit předlohu, která mě fakt pobavila! Knížku s podtitulem "Veselé příhody sovětského děvčátka v Československu" sepsali Jan Zábrana s Josefem Škvoreckým jako didaktický příběh pro výuku ruštiny a přes jistý schematismus se jim vyloženě povedla.(7.2.2013)

 • zette
  **

  Detsky film, na kterem uz je poradna vrstva prachu. Je to takova blaznivejsi komedie, ktera by dnesnim detem uz pramalo co rekla ( zvlaste pak neotitulkovana rustina ).(24.9.2011)

 • Jonatthan
  **

  Zub času se na tomto snímku podepsal výraznou měrou, nebo to bylo strašně natočeno. Je to celkově hodně tmavé až rozmazané. Za zmínku stojí výkon strejčka Jedličky, který v roli dederóna předvádí svoje trapné kousky a Václava Babky v typické roli policajta...(17.6.2010)

 • MickeyStuma
  ****

  Rodinný příběh zcela poplatný době, který je tak dobře natočen, že neuškodí ani dnes. Je veselý a svojí jednoduchostí je namířen hlavně dětem. Nad naivitou příběhu se pozastaví snad jen dospělý divák. Ale v zájmu Československo-sovětského přátelství je vlastně vše v pořádku. Proč by se dva chlapci nemohli postarat o sovětské děvče, která z nepochopitelných důvodů vystoupila v noci v pyžamu z vlaku, aby se podívala na jakousi krávu, aby jí následně onen vlak ujel? Jen ta ruština je srdcervoucí. Tehdy si na ÚV zřejmě mysleli, že každý musí rusky rozumět, proto nebyli nasazeny titulky . Dnes však tomu tak není, a tak pro děti je značná část snímku nesrozumitelná. I když na druhou stranu by asi těžko nějaké titulky vůbec četli. A tak vlastně snímek padá tak nějak do ztracena. Sloužit už může jen pamětníkům na časy dávno minulé.(1.8.2014)

 • fruitixx
  *****

  Absolutně nejlepší komedie ze starých časů jakou jsem viděl. Nejlepší je hra svědomí mlékaře a jeho střet s policií. Po té co z něj děti udělali oslíčku otřep se, pěkně si to vypije. Jenže takovým stylem, že se u toho člověk maximálně nasměje. Hehe.(3.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace