poster

Táňa a dva pistolníci

 • anglický

  Tana and Two Gunmen

  (festivalový název)

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Československo, 1967, 99 min

 • MickeyStuma
  ****

  Rodinný příběh zcela poplatný době, který je tak dobře natočen, že neuškodí ani dnes. Je veselý a svojí jednoduchostí je namířen hlavně dětem. Nad naivitou příběhu se pozastaví snad jen dospělý divák. Ale v zájmu Československo-sovětského přátelství je vlastně vše v pořádku. Proč by se dva chlapci nemohli postarat o sovětské děvče, která z nepochopitelných důvodů vystoupila v noci v pyžamu z vlaku, aby se podívala na jakousi krávu, aby jí následně onen vlak ujel? Jen ta ruština je srdcervoucí. Tehdy si na ÚV zřejmě mysleli, že každý musí rusky rozumět, proto nebyli nasazeny titulky . Dnes však tomu tak není, a tak pro děti je značná část snímku nesrozumitelná. I když na druhou stranu by asi těžko nějaké titulky vůbec četli. A tak vlastně snímek padá tak nějak do ztracena. Sloužit už může jen pamětníkům na časy dávno minulé.(1.8.2014)

 • zette
  **

  Detsky film, na kterem uz je poradna vrstva prachu. Je to takova blaznivejsi komedie, ktera by dnesnim detem uz pramalo co rekla ( zvlaste pak neotitulkovana rustina ).(24.9.2011)

 • Iggy
  ***

  Film je vcelku průměrný, ale můžu vřele doporučit předlohu, která mě fakt pobavila! Knížku s podtitulem "Veselé příhody sovětského děvčátka v Československu" sepsali Jan Zábrana s Josefem Škvoreckým jako didaktický příběh pro výuku ruštiny a přes jistý schematismus se jim vyloženě povedla.(7.2.2013)

 • Ej Hlemýžď
  ***

  Jde skutečně o velmi nepravděpodobný příběh, jak se praví v oficiálním textu distributora, ale asi pro věk mladších dorostenců by mohl být zajímavý a dobrodružný. Hlavně, aby se podle něj neřídili. Toho J. Hlinomaze jsem ve filmu neviděl, mám pocit, že jen namluvil postavu jednoho šoféra, nezdálo se mi, že je to on, moc se mu nepodobal, ale i u postavy uhlíře mi však chvíli trvalo, než jsem poznal, že je to M. Moravec, takže kdo ví.(20.9.2008)

 • Pitryx
  **

  Naštěstí milosrdně krátké, i když, zase tak špatné to nebylo. Prvky humoru zde rozhodně jsou, a divák se u toho rozhodně odreaguje.(4.12.2017)

 • - Většina exteriérů byla nasnímána v Beskydech v okolí Soláně. (Xell)

 • - Snímek byl natočena na motivy stejnojmenné knihy od Josefa Škvoreckého a Jana Zábrany. Její děj byl však na rozdíl od filmu zasaden do Polabí. (Xell)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace