poster

Proudy lásku odnesou (TV film)

Krátkometrážní / Hudební

Československo, 1969, 20 min

Režie:

Jan Němec

Scénář:

Jan Němec

Střih:

Miroslav Hájek
(další profese)
 • Radko
  *****

  Tieto klipy - respektíve skôr ich úryvky zaujali v iných dokumentoch. Tie opisovali obdobie okolo rokov 1968-9 a ako farebné perly sa medzi nimi sem-tam objavili kúsky z tohto medailónu - šnúry videoklipov Marty Kubišovej. Režíroval jej vtedajší manžel Jan Němec. Po rokoch som si pozrel komplet film. Myslím, že ktorákoľvek z nádherne farebne presýtených obrazových piesní znesie kvalitatívne porovnanie s dnešnou klipovou tvorbou. Ba, že ju dokonca prevyšuje. Pretože tieto piesne majú dušu. Obraz je nápaditý a výtvarne vydarený. Speváčka uhrančivá. Lásku aj partnerstvo Kubišky s Němcom síce prúdy emigrácie odniesli, ale film zostal.(24.8.2015)

 • sator
  *****

  ....Až jednou vyrostou, pak jistě zazvoní, mí lidé zvonkoví ve zvoncích zrození pro váš pláč, pro váš smích, ring-o-ding, i pro váš hřích. Poslouchej ... ------------------------Důležitou součástí tohoto hudebního medailonu je výtvarná a scénografická stránka, na té se výrazně podílel výtvarník a malíř Josef Vyleťal  (*1940-+1989)(27.4.2014)

 • fragre
  ****

  Ale jistě, s obrazem se čaruje, je to barevné, poučené na cizích vzorech, trochu hipícky protiválečné, ale je to až moc opulentní, trochu až moc přeplácané, občas to nedrží úplně dohromady s hudbou. Skromnější a jen černobílý Náhrdelník melancholie je mnohem soudržnější a působivější. Čtyři hvězdy, ale jen tak tak.(23.8.2015)

 • Disk
  *****

  Celý recitál znám už spoustu let a pořád se nejlepšího díla Jana Němce nemůžu nabažit (omlouvám se Démantům noci). Vlastně je to jediný pořad z dílny Československé televize, který je vyznáním americkému hnutí hippies na konci šedesátých let. Navíc Marta Kubišová byla úplně první zpěvačka, které se dostalo té pocty být zaznamenaná na barevný materiál. Nu a daný pořad skoro vůbec nestárne.(26.9.2015)

 • Sandiego
  *****

  Na svou dobu neuvěřitelný počin, který má čím nadchnout i dnes. Hlavně apokalyptický klip Mama, mistrovsky zvládnut v jediném záběru bez střihu nemá podle mě obdoby (především ve své době). Navíc je zde Kubišová naprosto "cool", stejně jako v Magdaléně se stejně zajímavými obrazy. Klipy jsou navíc barevné a rozhodně nevypadají lacině. Téhle zpěvačky je věčná škoda, kdoví kam se až mohla po tomto materiálu dostat!(21.4.2011)

 • - Důležitou součástí tohoto hudebního medailonu je výtvarná a scénografická stránka, na té se výrazně podílel výtvarník a malíř Josef Vyleťal. (sator)