sniper18

Je to skvelý akčný bojový film s Tonym Jaa v hlavnej úlohe. Má pomerne dobrý príbeh o thajskom mladíkovi, ktorému ukradnú jeho dvoch slonov a keď sa dozvie, že boli prevezené do Austrálie, rozhodne sa tam vydať. Tu sa dostáva do problémov s mocnou zločineckou organizáciou a skorumpovanou políciou, ale aj tak urobí všetko preto, aby ich našiel. Spracovanie tiež nie je zlé, tu sa samozrejme nič výnimočné očakávať nedá, dej mohol byť podaný aj lepšie, tempo je občas trochu pomalšie a tá kriminálna línia mi prišla dosť nezvládnutá, ale toto je predsa len čistokrvný bojový film a pre jeho potreby to stačí. Akcie je tu mnoho a je perfektná. Tvoria ju takmer výhradne súboje a tie patria medzi to najlepšie, čo sa dá vôbec vidieť. Sú dlhé, majú perfektnú a nápaditú choreografiu s množstvom nezabudnuteľných momentov, vynikajúco natočené, tu skutočne kamera a strih už ani nemohli byť lepšie, slušne rozmanité, v zaujímavo zvolených prostrediach a pôsobia aj nadmieru surovo a drsne. A navyše sa prakticky ani neopakujú, každá akčná scéna je niečím výnimočná. Najradšej mám poslednú hromadnú akciu s množstvom zlomenín na rôzne spôsoby, takže tu kosti praskajú takmer nepretržite, ale skvelé je aj vyčistenie niekoľkoposchodového hotela na jeden záber, akcia s protivníkmi a korčuliach, bicykloch a podobných prostriedkoch, ale aj všetky ostatné, v akcii sa je vždy na čo pozerať. S hereckým obsadením som dosť spokojný, o herecké výkony tu samozrejme vôbec nejde, ale o bojové schopnosti a tie sú prakticky na najvyššej možnej úrovni. Tony Jaa je tu v akcii dokonalý a kvôli jeho celkovému prístupu sa mu nedá nefandiť, opäť nechýba ani Petchtai Wongkamlao, no väčšiu pozornosť si ešte zaslúžia hlavne zvyšní výnimoční bojovníci, ako Johnny Nguyen, Nathan Jones, Lateef Crowder alebo Jon Foo. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, tu ide v prvom rade o dokonale zvládnutú akčnú stránku a to sa aj naplno vydarilo, tu nemám vôbec nič vytknúť. Tom yum goong ako celok určite nie je až taký výnimočný film, ale v rámci bojových filmov sa jedná prakticky o absolútny vrchol s akčnou stránkou, ktorej môže konkurovať len úplné minimum filmov a tak ako ich fanúšik musím dať plné hodnotenie. 87% ()

liskam

Sakra to se opravdu nedá natočit něco alespon trochu smysluplného a originálního....??? Za akční bojové scény jasných 80%.!!! ale za zbytek naprostý ""Odpad""!! Tenhle film (ani nevím jestli se tomu dá tak říkat).....?, to je jako když člověk čumí na porno... kecy a příběh přetáčí a pouští si jen "akci". ()

kitano

Ako decko som v miestnej cukrarni hraval jednu coin-up hru. V principe to bola bojovka na sposom Streets of rage, alebo Double dragon. A bola tam zapletka, ktora a tykala toho, ze idete oslobodit uveznene zvierata. No a t tom presne je The Protector. Dejova zapletka sa tyka, zachrany unesenych slonov, a vo filme to vyzera tak, ze hrdina niekoho stretne da mu na drzku a ide dalej. Avsak pani a dami, Tony Jaa to roby z OZAJSTNYM stylom. To co predvadza je priam neuveritelne. Ziadne efekty, vsetko rucne ovedena praca. Na dej zabudnite. Bruce Leeho filmy taktiez dejovo nevynikali. Toto je cisty pozitok s bojovych (kaskaderskych) umeni. Fantazia. 10/10 ()

Davies182

Cvalim bulvy. Rozjíždí se to HODNĚ pomalu a HODNĚ debilně; prvních padesát minut je čistokrevný odpad a nebetyčná nuda (musel jsem to dokoukat nadvakrát po týdnu, těžce jsem z toho usínal). Potom Tony Jaa dorazí do Sydney, a začnou se dít věci. Křupání kostí, trhání šlach a nekonečný uragán kopanců a pěstí, který do konce nezmizí z obrazovky. Ten týpek je vážně šílený, když dokáže za deseti minut (!) vyčistit celou čtyřpatrovou restauraci od bad guys. Skvělé rozmáchlé záběry a perfektní choreografie. Vážně škoda toho hrozného začátku, protože pak už je to minimálně na šest hvězd - tolik "chvatové" akce jsem ve filmu snad nikdy neviděl. ()

PetrPan

Pravidelně se opakující kolovrátek mých filmových chutí se tentokrát otočil na bojová umění, a tak jsem si připomenul  několik filmových fláků na toto téma. Tom Yum Goong pak byla vcelku jasná volba, protože  choreografie tunajších soubojů je přímo orgastická a finální fight se sloními kostmi a obrovitým Nathanem Jonesem, jsem si dokázal vybavit i po těch víc než deseti letech od první projekce.  Distributorské zmatení je pak po letech vyřešeno, byť původní plakáty, jež řadily tenhle flák k sérii Ong Bak je stále připomínají. Tento příběh chlapce se slonem je ale jiná pohádka,  jen srovnatelně plytká a plná parádních ukázek  bojového umění.  V Thajsku se tak podařilo navázat na zašlou slávu studia Shaw Brothers a i v novém miléniu prorazit čistě bojově uměleckým filmem.  Žánrová pěticípá. ()

• Lateef Crowder si pri natáčaní pretrhol achillovú šľachu, kvôli čomu bola jeho scéna kratšia, ako bol pôvodný plán tvorcov. (ywo666)
  • Natáčeno dva roky, použito přes 600 filmových pásů. (hot_spot)
  • Ve většině verzí určených pro západní trhy byly odstraněny všechny narážky na to, že Madame Rose je transsexuál, protože herečka Xing Jing je transsexuál i ve skutečnosti. Taktéž byla odstraněna scéna, ve které se ukáže, že po závěrečném souboji přežila. (Raztubyl)

Tony Jaa sa vracia

Tony Jaa sa vracia