Uneseni

Trailer

Od režiséra filmu Záhada Blair Witch přichází tento šokující příběh čtyř mužů odhodlaných k pomstě proti krutému vetřelci z vesmíru, který věznil a zabil jejich kamaráda. Kdo ale skončí jako vítěz v této hře na život a na smrt? Připravte se na neúprosně traumatickou cestu, která vás nechá zneklidněné… vyděšené… změněné. (oficiální text distributora)

Trailer

J*A*S*M

Poměrně zdařilý horor, při jehož sledování jsem se rozhodně nenudil. Ačkoli by se dalo příběhu leccos vytknout, tak má dobrý spád a sem tam i docela slušnou atmosféru, takže občasný logický kiksy se dají odpustit. Co se podle mého názoru moc nepovedlo je vzhled emzáka - dokud je přikrytý dekou a je ho vidět jenom kus, tak je všechno v pořádku, ale jakmile ho uvidíme celého, přestane to jednoduše fungovat - ta divná tlamička moc děsivě nepůsobí. Za to takový rozpadající se Cody, ten je opravdu notně šeredný. Prostě kdo ví, co má (může) od malého béčkového hororu očekávat, neměl by být zklamán. ()

tron

Haxan Films sa vrátil! Eduardo Sánchez, jeden z tvorcov kultovej ZÁHADY BLAIR WITCH, čakal tak dlho, až jeho ďalší projekt zaujímal už iba skupinku najvernejších. Autor (prekvapivo?) zručne zvláda režírovanie „normálneho“ celovečerného filmu s „normálnym“ scenárom a "normálnymi" hereckými výkonmi. Darí sa mu budovať uhrančivú, napínavú atmosféru, hoci sychravé blairské lesy to už nie sú. Napriek nízkemu rozpočtu to však nie je až také zlé, aj keď použiť pivo na dezinfekciu otvorenej rany... a tá guma namiesto mimozešmťana... ale malo to zopár silných scén a solídnu atmosféru, tak žmúrim oči a dávam až 60%. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/171214/Uneseni-60.html ()

Slasher

Tenhle emzácký sci-fi horor mě moc nebavil, hlavně v první polovině. Hrdina, čůrák, mullet a posera dýlujou s mimozemskou špínou, která je před lety zneužila na pokusy a sejmula jejich kámoše Timmyho. A ještě je tam přítelkyně Hope, která je v jednom kuse na facku. Snaha o udržování diváka v nevědomosti, rádoby psychologické chvilky, přemíra vidlácký iracionality, přehrávání, otřepanost - toť mínusy. Mělo to být radši komediální a mnohem akčnější. Plusem Cody v rozkladu, zubatý alien, střeva, jinak moc nic. Slabý průměr. ()

Gilmour93

Pavučina snů meets Krajní meze v hospůdce čtvrté cenové skupiny. Právě z ní po osmi pivech vylezli tvůrci i herci a natočili intro tak, jak by asi vypadal Predátor, kdyby McTiernan popíjel petrolej. A pak chlastali dál - i ten chudák v brčálovém kostýmku, co by svou tlamou mohl strouhat dětem pastelky.. Amatérismus, logické nesmysly, divné návaznosti v ději, ale přitom si to drží jakési nepopsatelné kouzlo - jako by (straight-to-DVD) Altered byli o dvacet let starší, než ve skutečnosti jsou.. ()

LIVINGDEAD odpad!

Bože to byla hovadina! To byl horror???? Jo, drásalo mi to nervy, ale těmi blbými dialogy. To musel být ale levný film. Pár nezajímavých herců, ve dvou místnostech. Sorry, ve třech, zapomněl jsem na zádchod! A ten mimozemšťan vypadal jako hobbit. Prostě akce žádná, napětí na nule, pouze kecy, kecy a kecy! FILM zásadnbě NEDOPORUČUJI! ()

• Když Wyatt (Adam Kaufman) říká svým přátelům, aby mimozemšťana vrátili na farmu a Cody (Paul McCarthy-Boyington) se začíná zlobit, na Wyattově bílém tílku je vidět červená tečka z kamery. (Lajty)
  • Adam Kaufman si zahrál i ve stejnojmenném seriálu Uneseni (od r. 2002). (Terva)
  • I přes závěrečnou masivní explozi, která srovnala prakticky všechno se zemí, přežila dodávka nedotčená. (Lajty)