Uneseni

Scénografie:

Andrew White

Kostýmy:

Emily Harris

tak 3 hvězdy a to hodně s odřenýma ušima!Trošku mi unikal smysl co ti mimozemštani chtěj jestli je sledují a když tak proč se nechali lovit atd.!! škoda námět to mohl být dobrej stačilo pár flashbacku z dob kdy byli unesení trošku známější herce, lepší práci s kamerou a mohlo týt dost dobrý! takhle je to spíš takový utahaný nejsou tam žádné lekačky žádný napětí:( Prostě vcelku nedotažený zajímavý námět.Čekal jsem od někoho kdo natočil za málo penízku slušně budovaný strach v Blair witch, že se mu něco aspoň podobného podaří zde.45%(18.2.2007)

Potešilo ma, že sa Haxan a Sánchez vrátili. Jeho film síce nie je ani zďaleka taký dobrý, ako BLAIR WITCH, ale stále sa mu celkom dobre darí budovať relatívne desivú atmosféru. A opäť k tomu nepotrebuje veľa: jednu garáž, pár hercov (návrat Mika Williamsa potešil) a jedného nasratého mimozemšťana (aj keď s jeho vzhľadom sa tvorcovia mohli viac pohrať). Bolo by však chybou (napríklad a po prečítaní textu distribútora) očakávať nejakú pecku, ktorá vami hlboko otrasie a nedovolí zažmúriť oko. To by ste potom boli ťažko sklamaní a mohli filmu nasoliť aj omnoho prísnejšie hodnotenie, ako si podľa môjho názoru zaslúži (predsa len... existuje omnoho väčších sračiek). Ak však budete čakať "len" ľahký hororík, pri ktorom vás príjemne zamrazí, tak UNESENÝMI nebudete sklamaní. Ja som sa nenudil.(11.9.2008)

No, od režiséra filmu Záhada Blair Witch som čakal trošku viac. Typický béčkový film so slabými hercami. Neprekážal mi komorný príbeh, ani viacmenej vydarený mimozemšťan, ale to, že na "horor" je to dosť málo atmosferické /hoci snaha bola/ a ako sľubuje obal, neostal som ani znekľudnený ani vydesený... Ešte pre Gusta. Tak si myslím, že si režisér nechal otvorené dvierka pre prípadné pokračovanie, ale asi z neho nebude nič, pretože film dieru do sveta neurobil.50%...(10.2.2009)

Až tady jsem zjistil, že tohle béčko béčkovaté je od tvůrců Blair Witch. Je pravda, že atmosféru krájet, to oni uměli, už v době kdy si hráli v lese s kamínky a klacíky. Ale mezi mystickým hororem a sci-fi hororem je trochu rozdíl. A tak když na natočení druhého, máte stejný rozpočet jako na natočení prvního, se vám může stát, že až se v něm objeví zelený mužík, tak místo úleku přijde salva smíchu. Ale což, i tohle dělá béčko béčkem, chvíle napětí zničehonic přecházejí ve chvíle uvolněného veselí, kdy se legrační emzák snaží přesvědčit hlavní hrdiny, jaký je drsňák. Diváka o tom asi nepřesvědčí, ale já Unesené s klidným srdcem doporučím jako povedené relaxační béčko na dlouhý letní večer s notebookem v kukuřičném poli.(28.7.2008)

• korbitch22

Těžko uvěřitelné, že tenhle dementní paskvil má na svědomí režisér Blair Witche.Nedávno vyšel od Sáncheze nový horor Exists, který byl celkem snesitelný, tak jsem si řekl, že si konečně doplním znalosti od tvůrců jednoho z nejlegendárnějších hororů světové kinematografie a seženu všechny jejich samostatná dílka.Bohužel jako po prvním jsem šahnul po téhle laciné vykrádáčce Pavučiny Snů natočené někde v jednom skladišti za roční rozpočet fotbalového klubu FK Horní Holetín, s polodementníma dialogama a plejádou příšerných herců.Hlavní hrdinas je podělaný posránek, kterému máte co minutu chuť zabořit brokovnici do prdele a vysondovat ho jako nikdy.Mimozemšťan vypadal jako gumová hračka, která se prodává za dolar padesát o Halloweenu dětem.Přesně takhle by vypadal Predátor, kdyby se nenarodil Stan Winston, problém je, že tohle je kurva film z roku 2006 a vypadá to jako by to natáčeli kolem roku 1976.Příšerná, iritující debilita, kterou jsme protlemili a prozívali.Když se na konci objevila ta papírová vesmírná loď, už jsem rezignovaně funěl do polštáře.Teď vehementně přemýšlím, jestli má vůbec cenu dál sledovat tvorbu dvou pánů, kteří měli evidentně dřív jen notnou dávku kurevského štěstí.Třeba Myrickova tvorba neude takový poloamatérský brak.15%.(29.10.2014)

• - Adam Kaufman si zahrál i ve stejnojmenném seriálu Uneseni (od r. 2002). (Terva)

• - Film bol pôvodne plánovaný ako hororová komédia s názvom "Probed". (Nekrofil)