Doo salamida

Voices

Someone Behind You

Horor / Mysteriózní / Thriller

Jižní Korea, 2007, 84 min

Standardní mysteriózní horor, kterých korejská produkce udělá každý rok aspoň tři :D. Tak nějak ti asiátci slušně drží lať kvality nad hladinou průměru, ale tenhle kousek se té hladiny dotýká na spoustě míst v plavbě za přežitím a pokud bych se měl bavit o nějaké orginalitě či o tom, jestli vám po filmu něco uvízlo v hlavně, pravděpodobně by došlo k utonutí. Nebylo každopádně nejhorší, ale korejci to uměj i lépe a především intenzivněji.(23.11.2014)

• tombac

Krev cáká okolo na igelitové zástěny, hromy do toho divo bijů, marno platno - tenhle pokus připomíná spíše frašku, než dusivé horrorové psycho, což natočit bylo evidentně záměrem tvůrců. Film na sebe vrší jednu nevěrohodnou a předvídatelnou situaci za druhou, výchozí premisa o rodinné kletbě spadá do stejného ranku, na herce si po filmu ani nevzpomeneme... Ani mi nevadí, když jihokorejský horror omílá to samé, ale pokud to činí takovým nemastným neslaným způsobem jako Someone Behind You, mám občas problém i u příslušníka mého oblíbeného asijského horroru s udržováním bdělého stavu. Předlouhé čekání na pořádný korejský horrorový počin se opět o něco prodlužuje.(18.11.2007)

Opäť jeden z vysoko podceňovaných kórejských hororov. Neviem si pomôcť, ale mňa to stále držalo v napätí, vraždy jedna za druhou ani netreba dlho na ne čakať, všetky do seba zapadajú, ba podaktoré sú aj okorenené flashbackom, ktorý odhaľuje podstatu veci. Klasické vŕzganie dverí, či poihrávanie vetra to všetko k hororu patrí, a i keď som nebol "dosratý" od strachu, stále to ponímam ako vysokokvalitný horor. V podstate tu ani nejde o strach, nie je to duchársky horor, ide skôr o tie vraždy a ako to všetko do seba zapadá, čo za tým je, kto to zapríčinil a podobne. Hlavná hrdinka mi bola sympatická a koniec bol nadmieru epický a tak som rozmýšľal nad 5*, ale dal som nakoniec 4*, lebo ešte by sa to dalo zdramatizovať a natiahnuť. Predsa len nesmieme nikomu veriť, tobôž nie sebe!(23.5.2012)

Priznávan že som fanda šikmookých hororov a možno práve preto že som ich už niekoľko videl moje hodnotenie je priemerné, dokonca som uvažoval nad 2 hviezdami. Rozbeh to má pekný - klasicky úvodná krvavá ponurá scénka, klasicky pár neopakovateľných lakačiek aké vymyslia len šikmookí priatelia, nástup hutnej atmosféry a potom... to celé nejako padne do tých klasických východoázijských prekombinovaných scenárov, zbytočných dialógov a dramatických výlevov a končí to pre mňa úplne zbytočne prekombinovaným koncom len aby nastal zvrat aj počas titulkov filmu - jednoducho samoúčelné a celé to vyznie ako keby tie podarené hororové scénky sa niekto úplne amatérsky pokúsil spojiť do nejakého (ne)zmysluplného celku. Škoda potenciál tu bol, ale dejovo je to amatérsky nezvládnuté. Od Korejčanov boli aj lepšie kúsky.(4.11.2015)

Tohle bylo slušný a velmi originální ! Mladá dívka je svědkem vraždy a po té je na ní uvalena velmi nepříjemná kletba, všichni její blízcí, kamarádi, rodina jsou proti ní a snaží se jí zlikvidovat, nedá se nikomu věřit a není kam utéct. Dalo se z toho sice vytřískat více, finále mohlo být epičtější i některé útoky mohly být drsnější, avšak brutální masakr na nemocničním lůžku je pro mě už teď kultovní scénou. Hezky natočené, zábavné, dá se doporučit. 70%(30.7.2014)