Syn zabije matku, otec dceru, manžel svou milovanou ženu, všichni se jen tak bezdůvodně zabíjí a nikdo netuší, co se to děje a vůbec proč se to děje. Jsou to jen náhody? Studentka Ga-in je svědkyně vraždy své tety, sama by tomu nikdy neuvěřila, kdyby to nespatřila na vlastní očí. Od té doby se ona sama ocitá v ohrožení života. Byla na ni uvalena kletba, nebo co stojí za všemi hrůzami okolo ní? Dívka se ze všech sil snaží vypátrat pravdu, jenže to je dost obtížné, když se jí snaží zabít její nejbližší a ona už není v bezpečí nikde a také věřit už nemůže nikomu, dokonce ani sama sobě! (Ssimca)

sniper18

Je to mierne nadpriemerný mysteriózny horor. Má dosť dobrý príbeh o študentke, ktorá sa v nemocnici stane svedkyňou vraždy svojej tety, čomu nedokáže pochopiť, keďže to urobila jej príbuzná, ale časom si uvedomuje, že sa deje niečo veľmi závažné, rôzni ľudia sa ju pokúšajú zabiť a tak nemôže veriť vôbec nikomu, dokonca ani priateľom a rodine. A tak musí na túto záhadu prísť skôr, ako bude neskoro. Spracovanie ma ale veľmi sklamalo, ešte prvá tretina pôsobí dosť dobrým dojmom, postavy si získali moje sympatie, počiatočné náznaky tajomna dokážu upútať a prvé útoky pôsobia správne úderne, ale potom to všetko príliš upadne do úplného priemeru, stále sa na to dá bez problémov pozerať a kvôli krátkej dĺžke to ani nemá čas nudiť, ale len predsa je tá tajomnosť čím ďalej menej zaujímavá, útokov je zbytočne moc a aj napriek závažnosti situácie, kedy jej ide o život nemajú potrebný náboj a najhoršie je, že ani úplný záver, kedy to už všetko malo vyvrcholiť sa to síce stane, lenže toto vyvrcholenie ma teda zaujalo len minimálne, odniesol som si z neho slabý dojem. Po stránke hororu nie som moc spokojný, atmosféra je ešte v prvej tretine dostatočná, ale potom už klesne a čo sa týka krvavých akčnejších scén, tak aspoň vražda v nemocnici dokáže zapôsobiť, ale potom ma už zvyšné útoky moc nezaujali, čím ich bolo viac, tak tým ma bavili menej, aj keď niektoré situácie s udrením dievčaťa o stenu teda pôsobia správne tvrdo. Herecké obsadenie je celkom dobré, jediným sklamaním je hlavná hrdinka, síce ani Yun Jin-seo nie je zlá, ale napadá ma množstvo lepších herečiek pre túto úlohu, ale inak som veľmi spokojný, je tu plno známych tvárí vo vedľajších úlohách, napríklad Lee Ki-u, Ahn Nae-sang, Lee Kan-hie Jung Yoo-mi, Jeong Yu-mi a iní. Réžia síce mohla byť aj o niečo lepšia, ale je to slušný štandard, no s technickou stránkou som nadmieru spokojný. Škoda, mohol to byť výborný horor, ale nakoniec je to len mierny nadpriemer, vizuálne a aj herecky je to výborne zvládnuté, ale scenár by potreboval výrazne prepracovať. 60% ()

EvilPhoEniX

Tohle bylo slušný a velmi originální ! Mladá dívka je svědkem vraždy a po té je na ní uvalena velmi nepříjemná kletba, všichni její blízcí, kamarádi, rodina jsou proti ní a snaží se jí zlikvidovat, nedá se nikomu věřit a není kam utéct. Dalo se z toho sice vytřískat více, finále mohlo být epičtější i některé útoky mohly být drsnější, avšak brutální masakr na nemocničním lůžku je pro mě už teď kultovní scénou. Hezky natočené, zábavné, dá se doporučit. 70% ()

zelvopyr

Tenhle film by možná mohl mít trošku něco do sebe, kdyby to... no nevím proč se držet zpět, nebyla halda samoúčelných nesmyslů, kdy si režisér co pět minut obrací logiku (nikoli ovšem logicky). V zájmu povrchní pochybné šokantnosti (kdyby to aspoň bylo gore nebo náladovka nebo depka) se jednou větou vyvrací předchozí atd. ()

LIVINGDEAD

Ga-in je mladá úspěšná dívka která má život plný úspěchů. Její noční můra začíná v den svatby jedné z jejich tet. Celá schromážděná rodina vidí, jak je nevěsta shozena z balkónu. Šok je obrovský, ale ženě se podařilo přežít. Ga-in se rozhodne spolu se svým přítelem ještě nějaký čas pobýt v nemocnici. V jedné chvíli ale před jejím zrakem vraždí na nemocničním lůžku ležící tetu další člen rodiny...... ()

vrch07256732

Priznávan že som fanda šikmookých hororov a možno práve preto že som ich už niekoľko videl moje hodnotenie je priemerné, dokonca som uvažoval nad 2 hviezdami. Rozbeh to má pekný - klasicky úvodná krvavá ponurá scénka, klasicky pár neopakovateľných lakačiek aké vymyslia len šikmookí priatelia, nástup hutnej atmosféry a potom... to celé nejako padne do tých klasických východoázijských prekombinovaných scenárov, zbytočných dialógov a dramatických výlevov a končí to pre mňa úplne zbytočne prekombinovaným koncom len aby nastal zvrat aj počas titulkov filmu - jednoducho samoúčelné a celé to vyznie ako keby tie podarené hororové scénky sa niekto úplne amatérsky pokúsil spojiť do nejakého (ne)zmysluplného celku. Škoda potenciál tu bol, ale dejovo je to amatérsky nezvládnuté. Od Korejčanov boli aj lepšie kúsky. ()