Městečko South Park: Říše fantazie

South Park: Imaginationland

Animovaný / Komedie

USA, 2008, 67 min

Trey Parker, Matt Stone

Být tak Buttersem a vysnít si to celé trochu jinak. Lépe a s více využitým potenciálem. Avšak i tak by to mělo něco do sebe disputovat s ozbrojeným Ježíšem, utíkat před prznícími lošťomilými vánočními zviřátky a spolu s Aslanem sledovat monumentální bitvu horrorových postav proti těm dětinským... Zato Kylem bych být nechtěl, protože Cartman by mě furt buzeroval s nějakým tím lízáním, což by mi časem lezlo dost na nervy. Ale bylo by to celé strašně smutné dobrodružství, protože ještě teď by mi kanuly slzy při vzpomínkách na brutální zavraždění Starostlivého medvídka., bůů.(15.3.2008)

• JohnnyD

Jedna z najhorších epizód jednej z najlepších sérií South Parku natiahnutá do troch dielov a neskôr zostrihaná do jedného filmu. Čistá exhibícia pozbieraných postáv v príbehu, ktorý by možno mal grády, ak by mal 20 minút a nie cez hodinu. Navyše to viac pôsobí ako disneyovka než ako southparkovská absurdita.(28.11.2012)

Kým u väčšiny animákov nelipnem na čistokrvnej zábave, South park je práve ten výnimočný prípad, kde príbeh ide bokom a nevyžadujem nič iné len kurevsky dobré vtipy, zvrátené nápady, čierny humor a nadržané dialógy plné vulgarizmov. Toto všetko tu síce je, ale už nie v takom množstve a kvalite, ako ponúkal seriál, či Peklo na zemi. Námet určite zaujímavý, ale od toho, aby som sa váľal od smiechu po podlahe to malo svinsky ďaleko. Dobré, no miestami aj trápne. Môžete mi za to aj lízať gule, viac, ako tri pre mňa určite nie.(29.8.2008)

Na světě není nic lepšího než South Park a toto je krásná ukázka všem těm, kteří kroutí hlavou. Nikdo nemá inteligentnější humor než duo Parker/Stone a nikdo není originálnější. Tohle je silný kalibr. 11tá série přinesla spoustu dokonalých dílů s touto rozsáhlou trilogií v čele. Nadupanější části South Parku opravdu najdete těžko. Butters dostal hodně prostoru a tak to má být. U žádného jiného filmu neplatí lépe:"Uvidíte, co jste ještě neviděli." Parker se Stonem pořád sypou jeden originální nápad za druhým a ten z Imaginationland by jim vyšel na mnoho dalších filmů. Klenot. Chvála, chvála, chvála -> šestihvězdičkový film.(8.10.2009)

O hodně slabší než jiné díly z doby, kdy to natočili. Přesto z nějakého důvodu jsou tyhle jedny z nejoblíbenějších. Jasně, chápu, toto navazuje na opravdu mnohé epizody předtím, ale kdo nemá tolik nakoukáno, nemusí pochopit mnohé vtipy. A i ty jsou spíš recyklačkou z těch originálních dílů, jinak se asi spoléhá na to, že to Butters, zápletka s Cartmanem a Kylem a spousta fiktivních postav ze všeho možného utáhnou samy o sobě. Český dabing těchto dílů je z Fandy a ne z HBO (ten byl do šesté série), kde byl mizerný, takže to považuju za plus (až samozřejmě na Ala Gora - I am super duper cereal jako narážka na 'incident' u Oprah Winfrey se asi do češtiny nějak kvalitně přeložit nemůže). Kenny byl už byl v těchto sériích víceméně upozaděn, je jen v první části a asi neprohodí ani jedno zamumlání, to ale zase tolik nevadí. Ale tohle opravdu plánovali jako celovečerák do kin?? Díky, pánové Parkere a Stone, že jste si to rozmysleli a mohli jste natáčet skvělé díly dalších pár let.(18.8.2016)

• - Film byl později rozdělen na tři části a vysílán jako normální epizody South Parku. (StrYke)

• - V tomto filmu se jako postavičky objevili režiséři M. Night Shyamalan , Michael Bay a Mel Gibson. Jako postavy z naší představivosti se z hodných objevil například Gandalf, Pepek Námořník, Aslan a Morfeus. Ze zlých třeba Freddy Krueger, Pinhead, Vetřelec a Jason Voorhees. (Pumiiix)