Městečko South Park: Říše fantazie

Animovaný / Komedie

USA, 2008, 67 min

Trey Parker, Matt Stone
  • JohnnyD

Jedna z najhorších epizód jednej z najlepších sérií South Parku natiahnutá do troch dielov a neskôr zostrihaná do jedného filmu. Čistá exhibícia pozbieraných postáv v príbehu, ktorý by možno mal grády, ak by mal 20 minút a nie cez hodinu. Navyše to viac pôsobí ako disneyovka než ako southparkovská absurdita.(28.11.2012)

Kým u väčšiny animákov nelipnem na čistokrvnej zábave, South park je práve ten výnimočný prípad, kde príbeh ide bokom a nevyžadujem nič iné len kurevsky dobré vtipy, zvrátené nápady, čierny humor a nadržané dialógy plné vulgarizmov. Toto všetko tu síce je, ale už nie v takom množstve a kvalite, ako ponúkal seriál, či Peklo na zemi. Námet určite zaujímavý, ale od toho, aby som sa váľal od smiechu po podlahe to malo svinsky ďaleko. Dobré, no miestami aj trápne. Môžete mi za to aj lízať gule, viac, ako tri pre mňa určite nie.(29.8.2008)

Jedná se o další sprosťárnu, je to ale podané tak inteligentnám způsobem, že tohle je prostě skvost. Jde o úplně imaginární svět obestřen tolika narážkami a filmovými postavami i herci, že některé hlášky jsou fakt paráda. Those aren't ideas, those are special effects! - I... don't understand the differents. Micheal Bay rulez :)(7.4.2008)

Srovnavat tohle s Peklem na zemi moc nejde, precejen je tady videt, ze se jen jedna o tri spojeny dily serialu, nicmene napad na risi predstav je perfektni, je tu sparodovanejch spousta filmu a cely to je solidni masakr. A do toho vseho tu je mozna jeste zabavnejsi linie s lizanim Cartmanovo kouli, ty jeho pripravy na lizani byly naprosto brutalni. Opet po case perfektni 2D animovanej "film".(10.4.2008)

Videl som aj originál tri seriálové epizódy, ako aj mierne upravenú verziu na dvd. a tá dvd je verzia určite lepšia keďže chlapci nemuseli dodržovať televízne normy a tak v tejto verzii máme možnosť vidieť vylúpnutie očka zblízka a ešte veľa iných vychytávok. Zaujímavá a veľmi poučná bola najmä cesta imaginatiolandom spoločne s audiokomentárom tvorcov v ktorom je napríklad vysvetlené ako sa postupne dostávali ku koncu a pritom nemali predstavu ako bude vyzerať. Nakoniec to dokopali a výsledok stojí naozaj za to. Kurt Russel pôjde do imaginationlandu pretože získal najviac skúseností už v minulosti s prechodom cez hviezdne brány.(17.3.2009)

• - Film byl později rozdělen na tři části a vysílán jako normální epizody South Parku. (StrYke)

• - V tomto filmu se jako postavičky objevili režiséři M. Night Shyamalan , Michael Bay a Mel Gibson. Jako postavy z naší představivosti se z hodných objevil například Gandalf, Pepek Námořník, Aslan a Morfeus. Ze zlých třeba Freddy Krueger, Pinhead, Vetřelec a Jason Voorhees. (Pumiiix)