Čas pravdy

Stephen Butler

Scénografie:

Eric Fraser
  • Martin741

Len slaboduchy pokus o napodobnenie The Silence of the Lambs - vysetrovatelka je podobna s Dzody Foster, Seriovy Vrah je tu tiez, no a aj ta zaverecna scena - cista kopirka Silence. Ovsem, prvy film je kult, ktory "udelal" Anthony Hopkinsa ako kvalitneho herca - a vdaka The Silence Hopkins prerazil. Tuna nic, nikto neprerazil vdaka tomuto, rezisersky len rutina, banalny pribeh a nudne tempo : 40 %(4.8.2018)

• Dudek

Tenhle film se může líbit jen někomu, koho trápí otázka co se stane, když se větev ulomí. Banální příběh s nezajímavou zápletkou, jejíž hlavní rysy mohou někomu připomínat něco mezi kultovnám Mlčení jehňátek a Sběratelem kostí. To na čem tenhle snímek ale opravdu padá je jeho průměrnost. Není dobrý a také o něm nemohu napsat, že by byl špatný, ale bohužel je naprosto nezajímavý, zhlédnete ho bez nějakého většího povšimnutí a stejně rychle na něj i zapomenete. 40%(14.8.2006)

Celý film je svým způsobem napínavý, režisér a scénaristá budují atmosféru, kterou ovšem během posledními 5 minutami spláchnou do kanálu. ! ! SPOILER: Divákovi se nedostane vysvětlení chlapcových rukou ani jeho divných stavů, které nastávají v den jeho narozenin, hlavní vrah se chová nelogicky a nikde není vysvětleno, proč se zbavil svého 2. dítěte. Nebo jsem to z toho alespoň nějak nepochopil. Konec se mi moc nelíbil, zbytek filmu ano. 3 a 1/2 *.(11.8.2006)

• Rocky88

Celý film je neskutečně předvídatelný a dějově nezajímavý a přiblblý. Po celou dobu trvání jsem se modlil, aby se ten Perlman už ukázal, aby se alespoň na něco dalo koukat ( nejsem 4% ), nicméně se zjevil až na samotném konci asi na 1 minutku...Jediné, co mi přišlo koukatelné, byla scéna ve sklepě, kde se napjatá atmosféra dala opravdu krájet. Nicméně jedna scéna celý film nezachrání....(26.12.2006)

• monolog

Takový průměrný, nicmoc neříkající krimi na páteční večer jako stvořený. Přirovnal bych to jen k další epizodě ze seriálu Případ pro Sam se stejnou hlavní herečkou. S Mlčením jehňátek to má společný maximálně tak základní rysy (vyšetřování psychopatickýho vraha, ženská vyšetřovatelka ve cvokhausu s cvokem), ale to je tak všechno. Nelogický, prvoplánový škvár. Celý je to takový divný, ne přímo nudný, ale něco tomu chybí. Jako když si nedosolíte flákotu masa. Prostě to pořád není ono, nevýrazný. a finální souboj expertky s vrahem je přímo k smíchu. Když jsem ve sklepě nebezpečnýho vraha, čím vypáčím okno? No přece pistolí, kterou nejdřív vybiju, abych se náhodou nezranil, pak ji nechám spadnout ven na trávník, aby ji mohl vrah využít. No nic, to je jen vedlejší. Ale co není vedlejší je hlavní vedlejší (tak jo, trochu je) role Jordana. Nebo bych měl říct Jordan? Jo, stejně jako nenávidím, když ženská dabuje klučičí hlasy, tak úplně stejně nenávidím, když hraje kluka.(13.8.2006)

• - Gina Philips v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Tara Subkoff v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)