poster

Dávno, dávno již tomu (Zpráva o pohřbívání v Čechách) (divadelní záznam)

 • Československo

  Zpráva o pohřbívání v Čechách

Drama

Československo, 1983, 100 min (Alternativní: 76 min)

 • troufalka
  ****

  Snímek je zajímavý především díky svému vzniku. Divadlo jednoho herce má většinou velký náboj, Vlasta Chramostová nemá problém vyplnit celý prostor. I přes provizorní prostředí vznikl zajímavý záznam, který ocení především milovníci divadla.(17.11.2016)

 • JSYSMHJF
  *****

  Unikát, v souvislostech i bez nich, skvěle zahraný, odžitý...(31.12.2017)

 • sator
  ****

  Má to úžasnou atmosféru a paní Vlasta je velká pravdivá hráčka... Přestože kritika ve ve vzpomínkách Němcové se týkala Rakouska-Uherska, vadila německé televizi natolik, že záznam o tyto místa zcenzurovala bez vědomí tvůrců, kteří z toho byli velmi roztrpčení... Více zde: https://www.csfd.cz/film/476613-divadlo-vzdoru/komentare/ V roce vytovoření divadelního záznamu uplynulo 20 let od tragické smrti syna Vlasty Chramostové, takže scéna kdy umírá Boženě Němcové syn v náručí byla velmi osobní... Jako hudební podkres použil Třešňák hudební motiv píseň Láhev deště..... Viděl jsem nezkrácenou verzi...(7.10.2017)

 • bohemia_regent
  ****

  Představení Bytového divadla bylo natočeno v roce 1979. Zkrácená verze rakouské televize pochází z roku 1983. Kompletní verze, která měla českou premiéru na ČTart 17. 11. 2016, je z roku 2016. -------- V titulcích pořadu uvedeno: režie Stanislav Milota; divadelní režie Luboš Pistorius; země původu Česko; rok výroby 2016.(19.11.2016)

 • - V roce vytvoření divadelního záznamu uplynulo 20 let od tragické smrti syna Vlasty Chramostové, takže scéna, kdy umírá Boženě Němcové syn v náručí, byla velmi osobní. (sator)

 • - Přestože kritika ve vzpomínkách Němcové se týkala Rakouska-Uherska, vadila německé televizi natolik, že záznam o tyto místa zcenzurovala bez vědomí tvůrců, kteří z toho byli velmi roztrpčení. (sator)