Vánoce (TV film)

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

USA, 1965, 25 min

Bill Melendez

Bill Melendez

Komentáře uživatelů k TV filmu (16)

Dokonalá vánoční depka Charlieho Browna.(21.3.2016)

Super! 25 minút plné hlášok, so skvelými postavami na hranici s vážnou psychózou a výbornou vianočnou atmosférou. Myslím, že na Charlieho si ešte posvietim...(25.12.2013)

Rozkošné.(20.12.2012)

Když si člověk uvědomí, že se to točilo uprostřed 60. let ... neuvěřitelně nadčasová, rok od roku naléhavější (a depresivnější) záležitost. Malá sestřička s přánim byla top. --- "I know nobody likes me. Why do we have to have a holiday season to emphasize it?"(25.12.2013)

A to si v šedesátých mysleli, že mají komerční Vánoce...(18.12.2016)

O Charlie Brownovi som vždy len počul, alebo ho videl ako paródiu, no nikdy nie v podobe seriálu, či filmu. Toto je teda prvý príbeh o ňom, čo som mal česť vidieť a hneď musím povedať, že to bolo vynikajúce. V skutočnosti, je to jedna z mála amerických vianočných klasík, pri ktorej chápem prečo sa stala klasikou; jazz, melancholická atmosféra, Snoopy, humor, sneh,... Úplne zbožňujem spôsob akým sú nakreslené postavy a celkovú animáciu keď Charlieho ukazujú z profilu ako niekam kráča. Vianoce Charlie Browna určite nebudú u mňa chýbať aj o rok.(3.1.2010)

Já jsem neměla tušení, že je tahle vánoční klasika takhle stará. Ale je to pořád sranda, která pobaví. Mám ráda Charlieho Browna, ale můj favorit je Snoopy.(15.12.2011)

Charlie Brown asi nezklame, protože je to skvěle vymyšlená postava, ale nemůžu si pomoct, v případě snímku "Vánoce" mi vadila animace, a to hlavně v propojení s mluveným slovem. Je to ta nějak divné. Navíc si pořád myslím, že tyhle postavy jsou mnohem lepší na papíře než v animované podobě.(14.12.2016)

Je radno melancholickú atmosféru a výsmech konzumnej spoločnosti? Je tu Charlie Brown na Vianoce.(17.12.2017)

• pytlik...

Něak jsem hlavní myšlenku díla nepochopil. Co je na tom méně komerčního, jít do obchodu a místo umělého stromku koupit přírodní?(10.12.2012)

Prvý animák o Charlie Brownovi a jeho psovi Snoopym, ktorý vyšiel z tlačeného komixu Peanuts. Klasika, zo všetkým, čo k tomu patrí - satira a fakt dobrá atmosféra. Hodnotenie: 80%(7.4.2014)

Krásná záležitost, především proto, že ducha komiksových stripů se tady podařilo víceméně zachovat. Toto jsou Peanuts jako vyšití...(17.12.2009)

krásná vánoční pohádka(10.9.2009)

• Ernie_13

Môj prvý "Snoopy" v živote a asi aj posledný. Charlie Brown asi žiaľ nie je moja šálka čaju.(4.12.2016)

Komixům Peanuts nesluší děj, velké množství postav ani Vánoční happyend.(4.1.2017)

• blondboss

Tento prvý vianočný diel Charlieho Browna ma akosi nenadchol. Som trošku prekvapený, keď tu niektorí hodnotia, koľko veľa hlášok tam bolo, pričom ja som ich napočítal na prstoch jednej ruky. Animácie sú veľmi jednoduché a celkovo som postrádal zmysel hlavnej postavy. Čo sa ale nedá vytknúť, je zaujímavý flegmatický prejav Browna a taká milá atmosféra spojená s poukázaním na určitý problém - v tomto prípade komercionalizáciu Vianoc. 45 %(14.4.2017)