Osm hlav v cestovní tašce

8 Heads in a Duffel Bag

Komedie / Krimi

USA / Velká Británie, 1997, 94 min

• Lacike

Trapna komedia s potencialne zabavnym nametom o vymenenej taške medzi obycajnym chlapikom a gangsterom v podani bozskeho Joa Pesciho. Bohuzial debutujuci reziser vôbec nedokaze poriadne vygradovat jednotlive gagy a v jeho prevedeni su len trapne a otravne. Film nezachrani ani inak skvely Joe Pesci, ktory si tu pravdepodobne zarabal na dôchodok na ktory rok na to odisiel. 3/10.(11.3.2015)

Potřeštěná černá komedie s nikterak originální zápletkou, týkající se zmatku kolem záměny zavazadel. Obsah zaměněných tašek nabízel mnohem zábavnější a nápaditější řešení vzniklých situací, než co ukázal film. Vtipné okamžiky nebyly náležitě vypointovány, takže mnohdy působily naivně a trapně. Škoda nevyužitého potenciálu. Herecky to taky nebylo nic moc. Na jedno skouknutí dobré.(15.3.2016)

• Pohrobek

Ne zcela vydařená černá komedie, jež se pohybuje na hranici vkusu i zábavnosti. Téma osmi mafiánských hlav, které se octnou u nicnetušícího studenta, není nejslabší, přináší řadu zamotaných situací - ty ale mohly být zpracovány o dost lépe. Abych ale tomuto snímku nekřivdil: pár lepších míst také má. Vyloženě se mi líbil Tommyho sen a osm zpívajících hlav. Joe Pesci dostal hodně prostoru i roli, na níž jsme u něj zvyklí - cholerického mafiána, bohužel v tomto snímku, s nijakým režijním, vedením lepší výkon podat nemohl.(17.8.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,602,884Tržby Celosvetovo $-(17.11.2008)

• Rex Mundi

Humor väčšinou dosť silený, zápletka prekombinovaná, hlavní klaďasi sa často správali hlúpo - svokra (Dyan Cannon) neustále iba hysterčila a Charlie (Andy Comeau) aj jeho frajerka Laurie (Kristy Swanson) boli vyložene nevýrazní. Podpriemernosť komédie zľahka vyvažoval očividne si to užívajúci Joe Pesci a niektoré vedľajšie postavičky, ako medik Ernie alebo (i keď prvoplánová) babička Fern.(26.7.2008)