Cry Wolf

Krutá hra

Horor / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2005, 87 min

• NostraMovies

Oúúúúúúúúúú....Tak tu konči sranda,lebo prichádza Jon Bon Jovi ! Ešte som snáď v žiadnom filme nevidel takého trápneho vraha,ktorý sa zaženie nožom,preto spadne a potom sa ide rozbehnúť za svojou obeťou,ale nevšimne si vedro na ktoré skočí a vysype sa znova ako kýbel zemiakov :-D Pekný prúser toto...(15.4.2014)

• -bad-mad-wolf-

No, musím uznat, že ve finálním shrnutí jsem poměrně mile překvapen. Nejzajímavější je rozhodně zápletka: Banda studentů hraje svojí zvláštní hru "na vlka", při které jeden student lže a ostatní ho musí odhalit. Ve chvíli, kdy je poblíž školy nalezena zavražděná mladá žena, přichází trošku zvrácený nápad - co takhle rozehrát podobnou hru s celou školou? Vymyslíme si sériového vraha, pro kterého byla ona vražda pouze začátkem, a chystá se napadnout školu. Budeme posílat maily. Partička si svou "vražednou" hru opravdu rozehraje, ale brzy se začne zdát, že někdo si bere její pravidla do vlastních rukou. A co je horší, později to vypadá, že je tu někde skutečný psychopat. Dozvěděl se vrah ženy o hře, a rozhodl se dát jim důvod, nebrat zabíjení na lehkou váhu? Nebo se jen někdo rozhodl, že hru vztáhne i na své spoluhráče? Nebo je to úplně jinak? Možná to tak nevyznívá, ale daný námět mi přijde hodně ambiciózní. Dal by se na něm vybudovat velmi slušný mysteriózní thriller, kde si není jistý nikdo ničím a nikým. Tvůrci se bohužel rozhodli pro stokrát viděnou partu studentů, školní prostředí a moderní videoklipovitý styl, s tuctovými písničkami během oddechových scén a nejedním klišé. Naproti tomu se docela daří držet potenciál námětu nad vodou a stoprocentně jistý jsem si okolnostmi, postavami ani skutečnostmi až do konce nebyl. Škoda té unylosti, nevzrušivosti a nevýrazných postav, kvůli které mi bylo i celkem jedno, kde je pravda. Napětí citelně chybí. Jako plus bych paradoxně viděl ztvárnění smyšleného/nesmyšleného vraha, v podobě uvěřitelného chlápka v maskáčovém a lyžařské kukle, proč pořád hledat znetvořené magory nebo výstřední masky. V závěrečné desetiminutovce přijdou hned tři zvraty po sobě, a v tom je trochu kámen úrazu - kdyby zůstalo jen u toho prvního, který má co říct, přidal bych bod a byl skutečně spokojen. Další dva zvraty jsou totiž absolutně zbytečné a příliš nalepené na sebe, ačkoliv smysl mají. ---------- SPOILER ---------- Po prvním zvratu by totiž film nejenže nekončil happy endem, ale navíc by nechával hezké, byť neoriginální ponaučení, že hrát si se strachem, násilím a ještě k tomu porušovat pravidla hry, se vážně nevyplácí. 5/10(17.2.2008)

• MM_Ramone

Zdá sa, že tvorcovia "Cry_Wolf" sú presvedčení o tom, že stačí angažovať do filmu známeho rockera a úspech je zaručený. Ale to sa teda mýlia. Jon Bon Jovi je ako herec absolutne impotentný. Jeho jalový herecký výkon tento snímok skôr ubíja, ako by mu mal pomôcť. Lebo pomoci by sa žiadalo. Pretože námet je vskutku naivný, scény nezaujímavé a nevierohodné, teenagerskí herci slabí, a po nejakej horrorovej atmosfére ani stopy. Nebyť toho ako-tak stráviteľného rozuzlenia, tak dávam jednu hviezdičku. Takto je to za dve. **(19.4.2008)

Tak na tohle jsem se díval, abych si odpočinul, mohl vypnout mozeka, nepřemýšlet a bavit se. Ale co se nestalo! Byl jsem mile překvapen a na konci i zaskočen. Tento snímek není tak hloupý za jaký jej mnozí mohou považovat. A hlavně jsem byl překvapen hloubkou, do které se film pouští. Některé věty chytrých studentíků nejsou jen vyřčenými bláboly a chvátáním, film tak působí i mírně sofistikovaně, což je jenom dobře. A hlavně bych chtěl upozornit na tzv. bloody effect, který mnoho filmů používá k šokování, ale zde se s krví téměř vůbec nepracuje. Krvavá lázeň se tak nekoná a přesto je pocit bezcitného vraždění zachován. A v psolední řadě mě zcela uchvátil prvek, že film pvlastně pracuje s naší psychikou, kamera zastupuje v případě vražd vlastně naše stanovisko, to, že to jsme my, kdo chce vidět vraždy, takže vidíme, co chceme vidět a co očekáváme, konec je pak skvělým vyústěním naší zaslepenosti v touze po vraždách a vmetením pravdy do tváře. Přitom už samotná existence "klubu lhářů" nám může dávat něco podobného tušit.(29.9.2006)

• Sabrewulf

Tenhle film by si měli pouštět sebevrazi, je totiž vysoce pravděpodobné, že se unudí k smrti. Tam se vůbec nic neděje a když už, tak je to podáno chladně a prázdně, bez jakékoliv špetky atmosféry. Ať už jdou s těmi jejich rádobypřekvapivými ( a přeplácanými) pointami do háje. Opět jeden z těch filmů, který trpí syndromem "napínání diváka na úkor nelogiky"(stejným syndromem trpí např. Vesnice, nebo Blade Trinity), to je - postavy se chovají a konají s vědomím, že je právě sleduje DIVÁK, namísto chování se k dané dějové situaci. Zde to v praxi znamená to, že jedna z postav, o které se na konci dozvíme, že je vrah, je během filmu v jednu chvíli sama a BOJÍ SE VRAHA. P.S: Je opravdu drzé nazývat tento film hororem nebo thrillerem. Možná tak krimidrama, ale horor?(24.1.2009)

• - Jeff Wadlow dostal šancu natočiť svoj celovečerný debut po tom, čo v roku 2002 vyhral milión amerických dolárov na filmovom festivale Chrysler Million Dollar. (misterz)

• - Natáčení probíhalo na univerzitě v Richmondu. (Lajty)