Cry Wolf

Krutá hra

Horor / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2005, 87 min

• Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +trošku atmosféra, trošku Lindy Booth, dobrej plakát a maska -slabej masakr, nic moc neukážou, překombinované finále, horší kamera i obraz/// Tak Cry Wolf jsem si dlouho odkládal s nadějí, že uvidím pořádněj horor nebo aspoň pěkně pikantní vyvražďovačku. Ničeho z toho jsem se ale nedočkal. Jediné o co se film snaží (a trošku mu to vychází) je klamat diváka a hezky si s ním pohrávat. A taky se snaží o dobrou atmosféru, ale ta je v kontextu s koncem filmu ehm zbytečná. Takže filmu bude více slušet dvouhvězdičkové hodnocení./// Celkem 48%///(28.7.2009)

Když Owen (Julian Morris) nastupuje na novou střední školu, ani v nejmenším netuší, co jej zde potká. Celé městečko právě "žije" tragédií, kdy neznámý pachatel v lese zavraždil mladou dívku. Owen se rychle začlení do party, která se baví zvláštní hrou - na vlka a ovce, která spočívá v tom, co nejvěrohodněji obelhat své přátele. Celou partu napadne skvělá věc, napíší anonymní email o vrahově práci a o jeho dalším postupu. Horší je, když se jejich předpovědi začnou vyplňovat. Nyní už nelze věřit vůbec nikomu ... Čekal jsem nějaké ujeté béčko - teenagerovskou vyvražďovačku (kterých se v poslední době vyrojilo několik, a kterými naše nejoblíbenější televize hojně zaplácává noční hodiny), ale byl jsem vcelku rychle vyveden z omylu. Když se to vezme kolem a dokola (abych moc nenapovídal), tak více než vlastním obětím je zde věnován čas lžím a pocitu strachu z toho, kdo je vlastně zákeřný vrah. Nebo vrazi. Samotným závěrem jsem byl docela překvapenej, a to se určitě hodnotí. S herců stojí za zmíňku určitě Jon Bon Jovi, ale i samotní teenageři nejsou vůbec marní, taková Lindy Booth třeba. ..(24.1.2009)

no jejej, to zas bylo jednou příjemné překvapení! takový strašidelný obrázek toho, jak se může variace na městečko palermo v reálu zvrhnout... neokoukané tváře, solidně zahuštěná atmosféra, bravurní zakončení, jen škoda těch pár trapných pokusů o tradičně blbé lekačky... nicméně spokojenost na 70%(1.10.2009)

Horory môžem a myslím, že tento sa síce nemože porovnávať s Vreskotom, no pointa na konci mu pomohla s hviezdičkou navyše. Rýchle a hlavné premyslené. Kvalitná zápletka a príbeh, herecké výkony v hororoch to pripomínať nemusím, ale obsadenie bolo dobré. Niekoľko prekvapivých zvratov, vrátane vydareného záveru, pridávajú filmu na atraktivite a myslím, že ani kamera nebola na zahodenie. 75%. (8.3.2006)

Tak tohle me opravdu velmi mile prekvapilo. Film se tvari jako klasicka teen vyvrazdovacka, jenze v podstate tu nikdo nezemre a kdyz uz je naka akce s nozem, tak na to tvurci zbytecne nezoomujou, takze si clovek musi rict, proc na to koukat, na tohle se prece diva jen kuli prsatejm kricicim blondynam a potokum krve. Odpoved je napeti. Ackoliv se vetsinou ve filmu jen mluvi, porad je sviznej a napinavej a zaujme prakticky od samyho zacatku. A zaver je taky fajn, na jednu stranu opet nekolik zvratu, ale neni to zadnej opruz typu vse se jim to zdalo a podobne. A krome slusnyho napadu se muze film oprit i o uchazejici herecky vykony, ze vsech zminim jen sympataka z Lovcu duchu Padaleckiho a Bon Joviho. Netvrdim, ze se jedna o naky perfektni dilo, na ktery by clovek jeste dlouho vzpominal, ale ja se dobre bavil a v tomhle zanru to je rozhodne nadprumer.(24.7.2007)

• - Jeff Wadlow dostal šancu natočiť svoj celovečerný debut po tom, čo v roku 2002 vyhral milión amerických dolárov na filmovom festivale Chrysler Million Dollar. (misterz)

• - Natáčení probíhalo na univerzitě v Richmondu. (Lajty)