Cry Wolf

Cry_Wolf

Krutá hra

Horor / Thriller / Mysteriózní / Drama

USA, 2005, 87 min

Pohodový teenage horor o partii spolužiakov, ktorí si vymyslia fiktívneho vraha a bavia sa tým, že ľudí presviedčajú o jeho existencii a robia si z nich žarty. Nebol by to ale správny horor, keby sa to nejako nezvrtlo, a tak sa objavuje skutočný vrah, ktorý lační po krvi... Uchádzajúci film, založený na známom príbehu o pastierovi ovcí, ktorý si dva razy vystrelí z dedinčanov, že na ovce zaútočil vlk, lenže keď príde skutočný, už mu nikto neverí... Prekvapivo ma to celkom bavilo, keď dôjde na vyvražďovačku, je rýchla a účinná - akurát samotné vraždy príliš dobre nevidíme. To je zámerom kvôli "geniálnej" pointe, ktorá netuším, či je natoľko rafinovaná, alebo zo mňa robí debila, ale úplne som ju nežral. Inak O.K. 60%(10.4.2014)

Jeden z těch velmi dobrých filmů, který bohužel vidělo moc lidí, kteří nejsou na takovýto žánr stavění. Mnozí z nich tu pak machrují se svými hloupými komentáři a nízkým hodnocením. Pro fandy vyvražďovaček či dobře vypointovaných filmů určitě doporučuju. Pro ty, kteří se vyžívají v komediích a romantických blbinkách, ať se raději vydají jiným směrem. 80%(22.1.2013)

• Sysel_CZ

Naprosto mě fascinovalo, jak tenhle film u mě vůbec nefungoval ani v jednom směru. Jako slasher je to vážně hrozná věc, všechny scény, které mají vyvolat napětí, byly naprosto nezajímavé až nudné. Nejdůležitější bod každého slasheru je pak to, aby se publikum ztotožnilo nebo získalo sympatie k hlavním hrdinům; nicméně zde jsou všichni do jednoho nafoukaná arogantní až dementní hovada, takže tahle část filmu je taktéž k ničemu. Dále jsou tu záběry na scény, které se nedějí a ani o nich nikdo nefantazíruje - to je pro změnu podvod na diváka, ukazovat mu něco, co se ve filmu neděje, to pardon, ale to je hodně velká zběsilost. Příběh je stejně inteligentní jako jeho protagonisté, a závěrečné rozuzlení je tak směšné (ještě scházelo to, že by všichni přišli z budoucnosti, pak by to bylo uvěřitelnější), že jsem se opravdu musel jen trapně smát. Odpad tomu nedávám, protože to slovo se k tomu nehodí - ono nějaké ty malé vlašťovky kvality tu přece jsou - ale jinak děs hrůza...(19.7.2009)

Horory môžem a myslím, že tento sa síce nemože porovnávať s Vreskotom, no pointa na konci mu pomohla s hviezdičkou navyše. Rýchle a hlavné premyslené. Kvalitná zápletka a príbeh, herecké výkony v hororoch to pripomínať nemusím, ale obsadenie bolo dobré. Niekoľko prekvapivých zvratov, vrátane vydareného záveru, pridávajú filmu na atraktivite a myslím, že ani kamera nebola na zahodenie. 75%. (8.3.2006)

A zase ta znuděná americká mládež, která nemá co dělat a tak vymýšlí různé capiny, jak se zabavit. Tato by se mohla jmenovat "Hra na vraha." Jenže studentíci se do ní až příliš ponořili, takže se hra tak "trošku" zvrtla. Ale britský hošík Julian Morris je hezký a sympatický a i ostatní členové castingu dokázali obstojně vyplnit tento průměrný, nijak šokující, ale slušný thriller. Jako bonus stojí za zmínku Jon Bon Jovi coby uhlazený učitel v brýlích a obleku.(30.6.2012)

• - Natáčení probíhalo na univerzitě v Richmondu. (Lajty)

• - Jeff Wadlow dostal šancu natočiť svoj celovečerný debut po tom, čo v roku 2002 vyhral milión amerických dolárov na filmovom festivale Chrysler Million Dollar. (misterz)