Ima, ai ni jukimasu

Ima, ai ni yukimasu

Be with You

Fantasy / Romantický / Drama

Japonsko, 2004, 119 min

Trošku vypočítavý doják, ktorému som nejako nemohol zožrať príbeh. Zožrali sme už oveľa väčšie nezmysly, ale je nutné to dôveryhodne podať. Napriek nedôveryhodnému, urýchlenému a rozprávkovému objaveniu sa mŕtvej manželky, romantika funguje takmer na 100%. S blížiacim sa záverom som stále nebol úplne spokojný a v duchu som sa pýtal: "odkiaľ to vysoké hodnotenie?". Posledných 10 minút filmu môj celkový pohľad naň podstatne vylepšil. Šikovne podaná dovtedy jednostranná láska do seba v závere pekne zapadá. Film má mnoho silných a dojímavých momentov no ako celok mi až taký vyvážený nepripadal. 70%(24.4.2011)

Milý a dojemný film, romantika s trochou tajemna a zároveň pár cenných střípků k zamyšlení. Po celou dobu jsem se kochala velmi příjemnými záběry, detaily, atmosférou... Vyústění příběhu je strhující koncert emocí, úžasná gradace. Stal se jedním z mých nejoblíbenějších filmů.(19.10.2011)

Výborně zpracovaný nápad, japonské drama prošpikované fantasy.. Taky chci zažít období dešťů :-)(23.11.2011)

Pokud bych měla zhodnotit tento film, tak mě napadají výrazy jako lehkost či nenucenost. Když v mladé rodině zemře jeden z partnerů, je to velká rána pro všechny - nejenom pro jeho protějšek, ale i pro dítě. Co by se ale stalo, kdyby se stal zázrak a mrtvá (matka) by dostala možnost vrátit se znovu načas do života a prožít pár chvil se svými blízkými (svým manželem a synem)? Budou tyto další společné chvíle pro rodinu přínosné, či další pozdější definitivní odchod mezi mrtvé bude pro ni znovu otevřená bolestivá rána? Snímek je natočen velmi citlivě, nikomu nic nevnucuje, a i když se částečně jedná o scifi, vůbec zde nenarušuje příběh a působí velmi přirozeně. Film jsem ohodnotila 5* z důvodu toho, že se mi líbila jeho nevtíravost, hudba a hlavní mužský herecký výkon. Je možné, že své hodnocení po čase ještě snížím, ale momentálně mě téma "Ima, ai ni yukimasu" velmi zaujalo a jeho nasnímání rovněž tak.(25.8.2012)

Film má pro mě lehce pomalý rozjezd.. ale koukal jsem se zájmem a byl odměněn skvělou podívanou. Krásný příběh s mysteriozními liniemi o hezkém vztahu dvou lidí. Taková netradiční romance tomu říkejme.. ale hrozně hrozně moc přijemné pokoukání. Japonci umí.(12.3.2016)

Nemám slov! Neuvěřitelně silný filmový zážitek. Film, který udělal ze všech hollywoodských romantických záležitostí jen ubohou trosku. Dokonalý snímek s naprosto fenomenálními hlavními představiteli. Úžasné, úžasné, úžasné!!!(15.11.2009)

Japonské filmy to je zlo. Pomalé záběry, propracování každého detailu, nádherné romantické chvilky, zajímavý příběh, poté to proloží úžasnou dojemnou hudbou a vy jste úplně očarovaní a ani nevíte, jak. Prostě japonský styl...:)(5.6.2011)

Jak jsem byl uchvácen nemohl jsem se přestat dívat, ani si odběhout na záchod, takový jsem měl silný pocit z toho jemného a příjemného filmu. Tomuto já říkám romantika, lehká pohodová, ze života. Těžko se to popisuje. Žádné klišé ani přehnané momenty, vše je podáno nenásilně, s lehkostí a uctivostí pro Japonsko vlastní. Jestli se opravdu chystá remake, ja píše Altamir, tak jsem předem zhnusen. Tento snímek by měli pouštět všechny romance chtivé ženy svým polovičkám. Podle mně by se žádný nezlobil.(29.4.2006)

Nádherná a příběhově silná citová vydíračka. Díky tomu, že je příběh šmrnclý tou fantasy linkou, tak celková atraktivita výrazně stoupá. Snad jedinou výtkou z mé strany by mohlo ne vždy přesvědčivé herectví hlavních protagonistů. Občas mi ty situace přišli hodně strojené a nepřirozené. To je ale k výtkám vše. Bavil jsem se a na závěr jsem si solidně pobrečel. Rozhodně doporučuji.(3.10.2013)

Co dodat... když pořádnou romanci, tak jedině z Asie. A je jedno jestli z Koreje nebo z Japonska. Velice přirozeně, jemně a citlivě vyprávěný příběh s velice hezkým závěrem. Možná někoho Be with you nemusí zaujmout hned po dodívání, ale s odstupem času si určitě uvědomíte, jak skvělý ten film je.(29.6.2010)

Poměrně jednoduchý příběh bez výraznějších zvratů (až na úplný konec), který je však vyprávěn s takovou lehkostí a upřímností, že si ho nelze neoblíbit. Asijská romantická dramata si vždy najdou takovou cestu, kterou západní divák ještě neviděl, a dokážou ho tím ve většině případů velmi kvalitně odzbrojit. Stejně je tomu i zde, ačkoliv je pochopitelné, že někdo může zůstat nedotčen. Berlička v podobě spojení "citové vydírání" totiž u podobných filmů funguje vždy :)(24.7.2011)

Asi jsem až příliš zmanipulován a ochočen americkým přistupem k romantickým filmům, protože Be With You se mnou neudělalo absolutně nic, jen vyvolávalo bezbřehou nudu. Je to jasná vina silně nevyužitého scénáře, který celou hodinu po reinkarnaci maminky nepřichází s ničím zapamatováníhodným, samozřejmě kromě lásky její rodiny k ní, jenže ta by měla být zabalena do něčeho zajímavějšího. Herci hrající otce a syna byli ovšem supr a ten jejich pochopitelně poťouchlý herecký projev se mi zalíbil hned. Ale upřímně, kdyby film neměl poměrně slušnou poslední půlhodinku ala Wicker Park, nevylezu ani na ty slabší 3*.(2.11.2006)

Ima, ai ni yukimasu je velmi něžný a láskyplný film o snovém vztahu muže, ženy a jejich dítěte. Přiznám se, že tak silné (opravdové) citové pouto jsem mezi hlavními hrdiny ještě v žádném filmu nezažil. Uveřil jsem každému pohledu, doteku, úsměvu, slzám. Když si ale uvědomím, že realita bývá úplně jiná.....(26.7.2007)

Bylo by to za pět, námět je fenomenální romantické fantasy, nebýt děsivě sračkovité hudby a spousty režisérských chyb. Japonci to vyloženě udělali pro americký trh, kde trumfli Steelovou o tři délky. Nápad s tím, že zemřelá mladá a teda super krásná matka synka Yujiho se vrátí k rodině pouze na období dešťů, dá tam ten bordel trochu do cajku a pak zmizí ve svém posmrtném životě navždy, je velice originální. Bohužel nedotažený v tom, že vdovec ví, že je svědkem jakéhosi časově omezeného zázraku, svoji vlastní ženu políbí na jasné vyzvání až v půlce pobytu a sex mají tak tak poslední den. Vůbec ten vdovec je velký trouba a zmatkář, nehodící se na roli tak silně milujícího muže. Vykreslení Mii zamlada taky kulže, protože zvolili nějakou nemastnou dublérku, která vypadá jak frigidní šprtka. No ale proti současné české tvorbě je to fakt pěkný a nápaditý a rozhodně doporučuji.(24.1.2009)

Zpočátku jednoduchý romantický příběh (který by mohl velice lehce zklouznout do nudného cituvydírání) plyne krásným upřímně zahraným zamilovaným příběhem. Fantasy složka děje se sice na konci vysvětluje, ale já trvám na své natvrdlosti. U asijských filmů kde se na konci vysvětluje nejasná složka děje v hlavě šrotuji, šrotuji, ale málokdy mi to docvakne :-( I tady se mi dostalo málo indícií a proto musím doma vyslovit onu trapnou větu " jak to tedy vlastně bylo?". Ale potom mi už fakt stačí jen málo aby mi všechny kolečka zapadla a celkový obrázek z filmu byl kompletní. Asiati opět nezklamali.(25.6.2010)

Tento film je jasne pripravený na to aby vás rozplakal. Od začiatku až do konca je to úplne jasné. A plakal som aj ja napríklad. Vynikajúce herecké výkony a hudba je na vysokej úrovni (perfektne pasuje). Vyzdvihol by som výkon všetkých hercov v hlavných úlohách. Takto keby vedeli všetci hrať v bežných dostupných filmoch. (Hodnotenie 4,5)(20.3.2012)

Celý film je fantastický, oddychový, trocha tajomný... a záver je naozaj najlepší... mám rada filmy s rozuzlením a dovysvetľovaním na záver...(11.6.2009)

Hezké, decentní drama o bolesti ze ztráty milované osoby, ikdyž film se více než na samotnou premisu návratu, soustředí na vykreslení vztahu dvou hlavních představitelů. Maximální hodnocení nedám protože mě to přecejen nedojalo tak jak bych si představoval (ikdyž to je asi dosti věc nejen naturelu, ale i nálady). Každopádně bych si představoval v hlavní roli poněkud většího šviháka(ikdyž chápu, že je to schválně). Jednoznačně musím vyzdvihnout skvěle obsazeného Akashi Takei v roli Yujiho (sakra vychvalovat dětské herce ? ... asi fakt stárnu :)(3.1.2010)

Tak moc bych chtěl dokázat popsat, co jsem viděl, prožil, cítil při sledování filmu, ale nedokážu to, možná až po delší době, kdy se do mě dokáží vstřebat všechny ty fantastické záběry, které v sobě skrývají všechnu tu křehkost a průzračnou čistotu.(27.3.2008)

Ak by som si mal predstaviť filmovu dokonalosť, vyzerala by nejako takto, ako tento film. Užasna zaplava citov, ktora postrada gyč, citovo nevydiera, len krasne a pomaly plynie až k prekvapujucemu zaveru. Ten film ma len jedinu chybu, no o to zasadnejšiu. A sice, že ma koniec!(11.1.2008)

Už newím jestli si to namlouvám, nebo jestli je to fakt, ale zatim každé asijské,romantické drama co sem viděl ve mně něco zanechalo, v každém sem brečel a v žádném sem nenašel chybu, která by nějak srážela celkový dojem. Prostě "šikmovoký" uměl sakra dobře točit filmy a ještě líp dovedou zahrát svojí roli. Výjimkou není ani Be With You, film znovu zahrál ohromě na emoce, dokázal ve mě probudit soulítost s hl. aktéry a příšerně smutným koncem. Všichni zůčastnění odvedli skvělou práci a jejich nevídanou situaci jsem jim zcela věřil. Drama bylo opepřeno trochou fantazy což tvořilo tento krásný příběh. Konečné vyprávění z deníka deníka manželky Shida Nakamuriho bylo krásné a příjemné vyvrcholení příběhu. Hodnocení: 9/10(17.6.2008)