poster

Ima, ai ni jukimasu

 • Japonsko

  いま、会いにゆきます

 • Japonsko

  Ima, ai ni yukimasu

 • anglický

  Be with You

Fantasy / Romantický / Drama

Japonsko, 2004, 119 min

Komentáře uživatelů k filmu (123)

 • Chrustyn
  ****

  Po všech těch korejských romantických filmech jsem ozkoušel jestli se stejně daří i jejich japonským bratrům a musím uznat, že i když není "Be with you" tak působivé, jak jsem čekal má oproti hollywoodské produkci hodně co nabídnout. Příběh není nikterak překombinovaný a jedná se jen o to, že otec s malým synem žijí sami po smrti matky a ta se jednoho dne jako zázrakem vrátí v období dešťů a vůbec nic si nepamatuje. Celé je to však opravdu krásně natočené a nesmírně dojemné, že jsem měl pro jistotu připravené balení kapesníků, které jsem sice nepoužil ale dost často po nich pokukoval.(26.1.2009)

 • JamesLeon
  ****

  Po několika výborných korejských romantikách jsem tentokrát zavítal na japonskou půdu. A opět jsem nebyl zklamán. Několikrát za film jsem byl silně dojat a prožíval jsem zvláštní, těžko popsatelné pocity. Možná také proto, že jsem se docela dobře dokázal vžít do postavy Takumiho, který mi byl hodně blízký, i když mi trochu vadily některé jeho grimasy. Ale mysteriózní vložka mi naopak nevadila, akorát jsem byl v závěru trošku zmatený. Nicméně mi to nezabrání v tom, i nadále blíže poznávat asijskou filmografii, které jsem poslední dobou opravdu přišel na chuť... Ani nevím, proč nedávám plné hodnocení. Asi jsem zhýčkaný nádhernými korejskými exteriéry. Ale závěrečný obraz ve slunečnicovém poli byl krásný...(22.7.2008)

 • AdiegoA
  *****

  Takhle smutně krásný film jsem dlouho neviděl...(23.7.2008)

 • LuckyDuckie
  ***

  tak moc mi to brnkalo na city, až mi praskly struny. vizuálně pěkné, ale příběh příliš táhlý. vhodné pro ženy na přechodu či dívky s PMS.(2.9.2011)

 • Zai
  *****

  jediny filmy, ktery me zatim dokazal rozbrecet...(20.7.2009)

 • Bobofon
  ***

  Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi, pro horší variantu rozhodlo, že film neměl až tak podmanivé kouzlo, jak jsem čekal(27.9.2009)

 • haffen
  *****

  Čím sa líši Ázijská kinematografia od tej Hollywoodskej? Tým, čím sa líši sledovanie treťotriedneho filmu na jojke plného reklám a návštevou divadla - tj kultúrnym zážitkom. Nik nevie s tak veľkým citom natočiť film, ktorý je plný emócií ako práve oni. A ako ohodnotiť práve tento filmový skvost? Neviem či dokážem nájsť správne slová hodné tohoto filmu. Tešil som sa, vychutnával si ho, naplnil ma viac ako som očakával. Film má ten dar vás skôr či neskôr úplne zlomiť. Či sa tomu budete brániť, alebo nie. Jednoducho vás dostane a to na plnej čiare. Kiež by sme dostali všetci ten dar od Boha povedať svojmu blízkemu ktorý umrel, ako ho veľmi máme radi.(21.6.2010)

 • barteca
  **

  Dojetí páčené jak v telenovele, souhlas Kulmon a Hellboy.(2.10.2011)

 • obscurite
  *****

  Japonci vsázejí na věci, které fungují ve většině případů spolehlivě...odloučení dvou zamilovaných lidí tím nejtvrdším a nevratným způsobem - smrtí jednoho z nich. Depka, slzy, smutek, zoufalství? Nikoli pro Japonce, nejspíš je to tou kulturou, myšlením, východní senzualistickou filosofií, exotickým prostředím a herci, ale výsledek je kouzelný, plný naděje a lásky.(1.11.2011)

 • JohnyTrava
  *****

  Smutný príbeh o pravom šťastí, alebo keď sa sen stane na chvíľu skutočnosťou. Musím sa priznať, že mám dážď veľmi rád, a popravde i keď toto bolo moje prvé stretnutie s takýmto "dažďovým príbehom" ten pocit, čo som pri tom mal, poznám už od dávna. A čím je príbeh smutnejší, tým naberá na svojej kráse a hĺbke "poeti-čnosti". Vrele odporúčam každému. Aspoň raz zhliadnuť niečo iné narozdiel od toho americké "ro-balastu", ktorý vôbec nemusím. Pre mňa jeden z najkrajších príbehov, takže za 5.(27.5.2012)

 • jirin_cz
  ***

  Hodinu a půl jsem vyloženě trpěl... Romantický film mě málokdy dostane a tady té romantiky bylo až moc. Jediné, co mě bavilo byl zaměstnanec za Takumim, který snad v každém záběru spal:-) Yuji byl jinak opravdu roztomilý. No a tím v podstatě pozitva končila. Jenže pak přišla poslední dvacetiminutovka, která mi skoro vyrazila dech, kdy najednou děj do sebe nádherně zapadal a vše dávalo větší smysl. Na druhé shlédnutí, když už člověk bude vědět, o co jde, tak si to jistě vychutná více. Ale já už asi jen tak sílu na to nenajdu, a tak jsem si to jen zpětně proklikal. Zkrátka poslední dvacetiminutovka byl opravdový luxus, ale dvacet minut z dvou hodin, je opravdu málo a více jak tři hvězdy dát nemohu.(11.5.2014)

 • Gandalf.T
  *****

  Japonská romance s prvky dramtu a nadpřirozena, která pohladí po duši.Tenhle film není vyumělkovaný, i když by bylo tak jednoduché do určité vyumělkovanosti spadnout. Je plný citu a toho neuvěřitelného japonského taktu a úslužnosti. Citové pouto všech tří postav je tak opravdové a při tom snové. Pro mě jednoznačně nejkrásnější japonský film co jsem viděl a že je konkurence veliká... 100%(26.4.2008)

 • MeGab
  *****

  Celkem pozitivní překvapení v tom, že cestování časem dokázali ukočírovat, co se logiky týče.(8.10.2012)

 • old salt

  Romance za korunu. Jak málo stačí na krásný film ...(30.12.2009)

 • ill
  **

  One hundred percent pure love asijské provenience mě tentokrát příliž nepřesvědčila. Skrze natvrdlý výraz hlavního představitele proplouváme drhnoucím příběhem-nepříběhem, ne!uvěřitelnými emocemi-ne(e)mocemi. I přes svou ryze amatérskou znalost asijské produkce dokážu vyjmenovat pět lepších adeptů k aktivaci slzných kanálků a náladotvorných perceptorů.(29.5.2011)

 • metztlimoon
  ****

  Jaaaj, tie ázijské osudové lásky... No dobrých 90 minut mi slzy tiekli (možno k tomu dopomohla aj ta kašel-nádcha, čo ma ráno chytila) a aj srdénko sa mi zachvelo. Denníčkový mindfuck som naozaj nečakala. Strašne sympatické postavy. Neviem, kde zobrali toho malého, samostatného, inteligentného a chutného štupla, ale aj ja takého chcem!! :) 85%(23.1.2014)

 • RoyBatty444
  *****

  Zobralo ma to. Toto je jeden z najromantickejších filmov, ktoré som do teraz videl. Malebné prostredie japonských lesov, neutíchajúce cikády a do toho obdobie dažďa. Krajšie kulisy sa už ani nedali nájsť. Pre ne-aziata je nával zdvorilosti možno až prehnaný a vo veľa prípadoch aj nič nehovoriaci. Kto ale mal už možnosť trochu preniknúť ázijskej kultúry či už filmami alebo anime berie tie prejavy s akou takou samozrejmosťou. Pre mňa mohol film odchodom matky skončiť lebo to čo nasledovalo ma trochu miatlo. Predpokladám, že tvorcovia nechceli uzavrieť príbeh bez možnosti vyjadriť sa k nemu zo všetkých strán. Japonská kinematografia má svoje osobité čaro a je na každom aby sa nimi nechal uniesť alebo za tomu bude brániť. Mňa jednoznačne dostali a verím, že takých filmov ako je tento bude ešte viac.(17.2.2010)

 • akneleH
  *****

  Krásný smutně laskavý příběh o lásce... která dává život a překonává smrt. Tento film u mě prolomil skepsi vůči Japonským, Korejským atd. filmům. My lidé jsme si hodně podobní a ve svých filmech řešíme (ač jinými prostředky a postupy) to samé. Film nutí člověka uklidnit se, zpomalit tempo... kdo to neumí, asi při něm trpí. :-) Ale když trpělivě počkáme do období dešťů, třeba se něco stane...(17.9.2010)

 • 27p16and41p6
  *****

  Sice jsem viděla desetidílný seriál, ve kterém ten mainký chlapík taky hrál, ale drze si troufám tvrdit, že film musí být bomba, protože to je určitě stejně jen sestřihaná verze seriálu.(21.10.2010)

 • Roper
  **

  Na tento film som sa velmi tesil, vzhladom k tomu, ze mam velmi rad melancholicke dramy... Referencie boli viac, ako pozitivne, tak som si ho nechal na narodeniny a bola to najvacsia chyba dna! Dovody su nasledovne: v prvom rade by som cely fantasy dej charakterizoval ako trapny, sportove zapalenie hlavneho protagonistu, suvisiace s chorobou ako impertinentne a koniec nijaky, predvidatelny uz asi od 30 minuty filmu... Nedostavili sa ani najmensie emocie, cely film som na nieco cakal a nedostal som absolutne nic, hra s dazdom posobila miestami az nasilne, stopaz bola k nevydrzaniu a hlavne herecke vykony neboli vobec presvedcujuce...! Kto chce skutocnu romantiku, cistotu, krasu a emocie, ktore v nom zostanu nadlho, odporuvam, nech si pozrie film Nae meori sogui jiugae (A Moment To Remember) a svoje hodnotenie k tomuto filmu zarucene stiahne o 50 percent. Mrzi ma, ze som prvy, kto pise komentar podobneho charakteru, vzhladom k tomu, ze k azijskej kinematografii mam vzdy afirmativny pristup, ale toto bola fakt hroza s malym mnozstvom svetlych momentov. 30 percent maximalne(17.9.2008)

 • sun.eagle
  *****

  Film z jiného světa. Nejen že mě to dojalo, což o to dojme mě spouta filmů, ale je to teprv třetí film co mě rozplakal.(4.2.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace