Ima, ai ni jukimasu

Ima, ai ni yukimasu

Be with You

Fantasy / Romantický / Drama

Japonsko, 2004, 119 min

Po všech těch korejských romantických filmech jsem ozkoušel jestli se stejně daří i jejich japonským bratrům a musím uznat, že i když není "Be with you" tak působivé, jak jsem čekal má oproti hollywoodské produkci hodně co nabídnout. Příběh není nikterak překombinovaný a jedná se jen o to, že otec s malým synem žijí sami po smrti matky a ta se jednoho dne jako zázrakem vrátí v období dešťů a vůbec nic si nepamatuje. Celé je to však opravdu krásně natočené a nesmírně dojemné, že jsem měl pro jistotu připravené balení kapesníků, které jsem sice nepoužil ale dost často po nich pokukoval.(26.1.2009)

Dokonale fungujúca romantika, ktorá svojim námetom nenechá nikoho chladným. Uveritelne zahrané hlavné trio sprevádza neuveriteľne čarovný príbeh, ktorý zaujme už svojim začiatkom a koncom úplne diváka odrovnáva, taký je silný. Úplný záver je na môj vkus je príliš samoúčelný, no vzhľadom na samotnú fantasy stránku sa dá jednoducho začleniť a prijať do perfektne fungujúceho celku.(10.4.2013)

Jeden z najkrajších filmov aké som kedy videl. Zážitok umocnený geniálnou hudbou. Tiež sa mi páči spôsob ako Japonci vedia vložiť fantasy prvok do filmu tak že to skoro ani ako fantasy nevyzerá. Ďalej odporúčam Tôkyô shôjo a taktiež kórejský Bin Jip. Sugoi!(26.7.2016)

1 3 4 5 6 7 následující >>