Můj bratranec Vinny

My Cousin Vinny

Môj bratranec Vinny

Komedie / Krimi

USA, 1992, 120 min

Oscar 1 : Herečka VR - Marisa Tomei(19.3.2004)

Příjemné, zábavné, pohodové. Neodolatelná ústřední dvojice. Joe Pesci je charismatický a komický, na Marisu Tomei se moc hezky kouká a její automobilové znalosti jsou ohromující :o)) Toho Oscara si zasloužila, ale proč se od té doby neobjevila v žádném pořádném filmu, to mi je záhadou.(10.2.2003)

Komedie o soudu, ve které soud hraje až vedlejší roli. Ono vlastně po skvělém Joe Pescim v jeho asi nejlepší roli malého vzteklého taliána všechno hraje vedlejší roli. Další vzor pro budoucí právníky je na světě:) A Marisa Tomei coby jeho přítelkyně byla vážně kočička a i přes jinak naprosto příšernou módu přelomu 80. a 90. let vypadaly její šatičky opravdu hezky. Ale to bude asi trochu i tou náplní;)(9.2.2003)

Komedie od soudu mám hrozně rád...pokud se do zápletky přidá i motiv malého města a nedůvěra ke všemu, co přišlo do jeho nitra, není o čem mluvit... Případ opravdu není důležitý, to poznáte na tom, jakou jednoduchou dedukcí se vyřeší ;-)(22.7.2003)

Jeden z nejlepších novodobých příkladů toho, že zábavnou komedii lze postavit na výkonech dvou herců. Sexy nevraživost okolo každého prohození slůvek mezi „chci-být-vidět-kostýmy střídající“ Tomeiovou a překvapivě nepsychopatickým Pescim jsem inhaloval plnými doušky a jako feťák se jimi těšil i během nudnějších minut jejich vzájemného oddělení. Nedorozumění, přes které je scénář přitáhne do centra dění, je navíc geniálně prosté a zápletka na něm vystačí parazitovat až do drobet rozplizlého finiše (kde teprve vyjde najevo, že Tomeiová neměla fungovat jenom jako zpestření pro diváky a Pesciho postavu). 80% Zajímavé komentáře: tron, castor(22.7.2010)

Člověk si myslí, že jako mladej v televizi shlídnul všecky komedie světa a stejně ho pak nějaká něčím překvapí. Jsem nakonec svým způsobem rád, protože se člověk má stále na co těšit a nikdy neví, co v následujících týdnech uvidí, co ho překvapí, co ho potěší nebo pobaví. Tahle komedie to ale ve všech ohledech dokázala a věřím, že kdybych na ní koukal jako mladej, tak tomu fláknu pět hvězd a nedám na ní šáhnout. A to i přesto, že se film odehrává z nejhoršího prostředí, a to soudnictví. Soudy jsou nicméně docela oblíbenou akvizitou kdejakejch hollywoodskejch filmařů a byla jen otázka času, kdy si z ní někdo udělal prdel. Joe Pesci to ale vystihl naprosto přesně a podle mě by to líp ani udělat nešlo. Proto je tahle komedie komedií, ke který se pořád vracet budu, a hrozně rád. Spíš mě udivuje, že jí zdejší televize tak neskutečně ignorujou. Kdyby tohle pustili namísto nějakých trapných filmů, kde hlavní roli má had nebo aligátor, udělali by líp. Jenže jaký má smysl tohle řikat.(5.10.2010)

Zabavny a velmi zdarily film o jednom soudnim procesu, ktery vsak z hlediska filmu neni nijak podstatny. To hlavni proc stoji za to film videt je Joe Pesci.(3.8.2002)

Scénář: Dale Launer .. Soudní drama o chlapcích, kteří jsou díky řadě nedorozumění obvinění z vraždy. Vytrhnout trn z paty jim přijíždí bratránek Vinny (výtečný Joe Pesci) s temperamentní partnerkou (při hádkách neodolatelná Marisa Tomei). Díky nim se konečně rozjíždí poctivě komediální soudní stání (kterému předsedá Fred "Frankenstein" Gwynne, jenž se taktéž nenechá zastínit), které mnohokrát úspěšné rozesměje.(16.10.2009)

Rozpočet $11miliónovTržby USA $52,929,168Tržby Celosvetovo $64,088,552║ Parádička, veľmi vydarená komédia, kde excelekuje Joe Pesci, slovné hrátky tu fakt vyšli a pri súdnych scénkach to krásne humorne sype. /95%/(11.12.2009)

Přes Oscara za vedlejší roli pro Marisu Tomeiovou a zajímavého Freda Gwynneho v roli soudce, jde hlavně o one man show Joe Pesciho. Jeho výstupy u soudu překonává snad jen koktající obhájce Austin Pendleton.(20.8.2003)

Joe Pesci tady sice vypadá jako pitomec, ale hraje dobře, Marisa Tomeiová (Oscar za vedlejší roli) a Fred Gwynne dokonce výborně. Další malá milá komedie britského režiséra Jonathana Lynna, tentokrát se soudní tematikou. Skutečně nadprůměrná zábava a v malé roli koktajícího advokáta jsem si skutečně užil Austina Pendletona.(22.2.2003)

„Každý tu s každým spí! Bratia so sestrami!“ Dvaja nezodpovední študenti (spoznáte Ralpha Macchia z KARATE KID?) sú, ani nevedia ako, obvinení z vraždy predavača v samoobsluhe. Všetko je proti nim, našťastie je tu ešte bratranec jedného z nich, nedoštudovaný Joe Pesci so svojou frajerkou Marisou Tomeiovou, večne umastenou od motorového oleja. V súdnej sieni začína boj o spravodlivosť a život mladých životov... Režisér Jonathan Lynn nakrútil ukážkovú situačnú komédiu, kde nejde o to, kto si kedy prdne, ale kto sa ako kedy zatvári, čo povie, prípadne nepovie. Už úvod s policajným vypočúvaním, kedy sa chalani priznajú k niečomu úplne inému, sa môže smelo zaradiť medzi najlepšie „policajné“ scény (ďalej napr. k vražde sa omylom priznávajúci Ben Stiller v NIEČO NA TEJ MARY JE z roku 1998). Snímka nestíha nudiť, pretože Marisa Tomeiová i Joe Pesci (SMRTONOSNÁ ZBRAŇ 2, MAFIÁNI) sú na plátne v podstate nonstop a obaja sú výborní (vodovodný kohútik, bitka o dvesto dolárov). Ostatne, Tomeiová dostala za svoj parádny výkon Oscara. Hoci sa dodnes vedú nemiestne žarty, že omylom. Silné je aj obsadenie podporných roličiek (Fred Gwynne, Lane Smith, Bruce McGill).(30.10.2004)

Tak tohle je fakt perfektni komedie. Zapletka sice kdovijaka neni, ale tady jde hlavne o postavu Vinnyho, coz je neco mezi frajerem, idiotem a neskutecnym okecavacem a Joe Pesci v tyhle roli fakt zari a tahne celej film. Proto taky nechapu, proc oscara nedostal on, ale Marisa Tomei, ktera sice spatna neni, ale ani nic extra. A to je vlastne vsechno, dokonalej Pesci tahne film od zacatku do konce v paradnim tempu a ja se celou dobu dobre bavil.(18.8.2008)

Dokonalá komedie, která mě vždycky (ale opravdu vždycky) spolehlivě rozesměje!(21.9.2002)

No, tři a půl. Lehce nadprůměrná situační - konverzační - leč přece jen poněkud rutinní - americká komedie. Joe Pesci by jistě hvězdiček zasloužil víc (když už za nic jiného, tak za to, že místy z téhle taškařice dokázal udělat opravdovou parodii na americká soudní dramata) ale film jako takový ne. Prostě dobrý film. Nic víc... - - - P.S. Musím uznat, že poté, co jsem tenhle film uviděl v celé kráse (oproti televizi originální zvuk a formát obrazu 1,85:1) na dvd (19.5.2008), upravil jsem původní komentář a zaokrouhlil hodnocení nahoru. Bez pocitu viny přiznávám - proti tv - úplně jiný zážitek... ;-)(17.9.2005)

• RHK

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(24.7.2010)

Skvělej film a ještě lepší Joe Pesci v roli advokáta. Jeho hlášky u soudu mě spolehlivě rozesmály. Jenom se mi zdálo, že tak uprostřed filmu se to trochu vleče a chvílema jsem koukal na hodiny, místo na televizi. Ale ke konci film opět nabere na obrátkách, takže bych to viděl celkově tak na 80%. Jinak režisér Jonathan Lynn natočil v roce 1997 velmi podobnou komedii s názvem Trial and error, která má sice zde docela katastrofální hodnocení, ale mně zase tak špatná nepřišla.(12.8.2008)

Joe Pesci je šéf. Kdo to neuzná, ať jde se mnou ven. Neviděl jsem vtipnější soudní drama. Marisa Tomei je taky šéfka, to víte, že jo.(27.4.2011)

Fakt sranda a hodně příjemná komedie na nevlídný den.(15.10.2008)

Zo súdnej siene poznáme silné, srdcervúce a emočné drámy. A keď chcete, aby som vám načrtol tento film, predstavte si opak. Perfektná, až situačná komika, Pescimu malo byť napísaných oveľa viac podobných rolí, pretože je to postavička na popukanie. Ešte nesmiem zabudnúť na podporujúce články, ktorými sú súdne napätie a skvelý český dabing. No a o zábavu je postarané. 90%.(15.11.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8