Invaze se mi velmi líbila, dokázala mě doslova přikovat k obrazovce na celé odpoledne a to moc pořadů nedokáže! Podle mě skutečně nejde o přeceňovaný seriál, ba naopak, zdejších 78% se mi zdá docela málo, já s čistým svědomím dávám 5*, protože nápad i provedení bylo výborné a ta atmosféra - já bych tomu snad i uvěřil :) Jinak na druhou stranu, s odstupem času můžu připustit, že občas některé elementy (rodinné problémy) působily trošku, jak to říct, obyčejně? Proto např. konkurenční Lost představuje na poli mysteriózních seriálů ještě lepší volbu, ale 5 hvězd samozřejmě zůstává, za tím si stojím... 9/10(23.12.2007)

Myslím, že zde se jedná o hodně vydařený seriál, který si jako jeden z prvních zahrává s potenciálem celovečerních filmů. Invaze je totiž dle mého ojediněle nedoceněný snímek, vyprávějící příběh 2 rodin z území, které napadl atypický hurikán. Charismatické postavy a s nimi spojené výborné herecké výkony, celkem vydařený námět, propletený tajemstvím a následným vytvářením nových "klanů", balící celý příběh do sci-fi rodinného dramatu - to vše nestačilo k tomu, aby si snímek našel větší diváckou základnu, a tak byl předčasně, po první sérii, ukončen (22. díl). Samotný McPherson (ABC) mu věřil mnohem víc, ale potřebné sledovanosti se dočkal až následný fenomén Lost, což je tak trochu škoda. 10/10(31.1.2012)

PROČ?! Proč ty dementi naznali, že to nechaj bejt po první sérii? Se na to vážně vy... Tenhle seriál mě dostal už od začátku. Pomalej, tajemnej, atmosférickej. Divák si ani pořádně nevšimne, jak situace houstne, napětí narůstá, až se najednou přistihne, jak na to celej našponovanej čučí se zatajeným dechem. Hodně fajnově vybraný herci (Will Fichtneeeeer, yes, yes!) a dobrá hudba, scénář (takže postavy až na výjimky nemelou jen debilní plky, co by lidi z pusy v reálu nevypustili ani pod vlivem). Jednotlivý epizody pozvolna nastiňujou celou událost pomocí detailů či flashbacků a všechno do sebe krásně zapadá. A to prosím i finále je přímo skvěle vygradovaný a relativně slušně emotivně... ehm... emotivní. No, věděla jsem sice, že další série nebude a seriál tak nějak končí/nekončí, ale stejně mě to znovu namíchlo, to byl tak fajn seriál... Ale člověk musí jít dál... Jo, a Fichtner si to tam zhusta dával, bezkonkurenčně nejlepší postava je Underlay, aspoň že v těch seriálech může ukázat svůj hereckej um. Bod srážím jen za to, jak děsně otravný mi přišly skoro všechny ženský postavy asi tak do první půlky série a taky za skutečně otřesnej dabing malý holčičky Rose, to jsem myslela, že jí snad zabiju. Jinak je to za čistých 85%. Taková škoda, že série byla jen jedna!(9.1.2014)

• Matty

Příliš přeceňovaný seriál. Základní premisa je fajn. Masivní hurikán, oranžové „cosi“ ve vodách, armáda, narušení identity – plno tajemna a nulová ochota něco z něj poodhalit, ta už po osmi dílech přestává být fajn. Kvalitní seriál by měl diváka dokázat navnadit na každou následující epizodu, Invaze tuto schopnost nemá. Je rozkouskovaná do nekonečného množství zdlouhavých scén se stupňovanou nervydrásající hudbou, na jejichž konci zpravidla dochází k zaručeně šokujícímu zvratu, ale nemyslete si to že to funguje, vůbec ne. Všední a očekávatelná odhalení příběh nikam neposunují, jenom ředí jeho zpočátku hustě tajemnou atmosféru. Tvůrci se často snaží čerpat napětí ze scén, kdy nemáme nejmenší důvod se o hrdiny strachovat. Je sympatické, že Invaze neoslňuje dynamickou akcí a snaží se o navození dojmu komorního dramatu, není sympatické, že se jí to ani trochu nedaří. Melodramatické momentky ze života roztříštěné americké rodinky jsou trapné a omšelé, postavy se při chování neřídí rozumem, ale předem danými šablonami, z nichž není cesty ven. Nepřekvapuje mě nepříliš velký úspěch Invaze v Americe, je to jen další řádový sci-fi seriál, který žánr ničím neobohatí. Zprvu jsem dokonce věřil, že humbuk, který kolem něj Prima udělala, má jisté logické opodstatnění, ale mýlil jsem se, je to přesně takový počin, který si zaslouží být vysílán v létě, během pracovního týdne, kolem jedenácté.(4.8.2006)

Mám pocit, že u tohoto seriálu se vždycky většinu dílu nic neděje, až to najednou udeří a během závěrečných pěti minut dojde teprve k nějakému zvratu. Člověk stále čeká, kdy už "to" propukne, ale ono nic. Je to stále přebíhání okolo horké kaše, ale jaké přebíhání! Má to svoji atmosféru, výborné herce, na které si člověk zvykne, má to hodně silných momentů a nápadů. Člověk opravdu nemůže předem odhadnout, kam se tento seriál pohne dál. Hezky se na to dívá, je to sice na pokračování, ale každý díl má své nosné téma, postavy, kterým se věnuje pozorněji, kolem kterých se něco zajímavějšího děje. A líbí se mi stálá záhadnost šerifa Underlaye. Než člověk definitivně pochopí jeho "úmysly", o co mu skutečně jde, trvá to celkem dlouho. Závěrem si neodpustím rýpnutí do podle mého názoru nepovedeného českého dabingu. Sledovat seriál v originálním znění s titulky a česky přemluvené na Primě - je rozdíl. Seriál v TV ztrácí mnohé ze své atmosféry...(1.9.2006)

• - Noviny, které pár ukazuje Daveovi, o tom, co se stalo, když hurikán dorazil do Brazílie, Argentiny a na Cubu, jsou napsány v holandštině a píše se v nich o hudební skupině, počítačích a antivirovém softwaru. (Caszidy)

• - Poté, co ABC seriál ukončila, CW Network v něm chtěli pokračovat, avšak poté co zjistili, že na natáčení nemají dostatek prostředků, od záměru upustili. (Caszidy)

• - V 7. díle s názvem "O rybě" si Larkin (Lisa Sheridan) okolo 12. minuty přikreje ústa kapesníkem proti smradu, ale je vidět, že stejně dýchá nosem. (Terva)