Podle mě je to jeden z nejlepších a nejnapínavějších sci-fi seriálů v historii. Jediný jeho problém je ten, že si to nemysleli diváci v USA. Tento seriál si s sebou do hrobu vzal největší tajemství, které si jeho pravidelní diváci zasloužili znát. Nebudu se rozepisovat o tom, co všechno mě zaujalo. Mě zkrátka všechno a to z důvodu, že jsem zapřísáhlý fanda tohoto žánru. Pro ostatní to bude seriál bez konce, na který je zbytečné se dívat , ale i ve 22 dílech se dá nalézt pořádná akce, napětí a kvalitní herecké výkony. Tento seriál doplatil na to, že se objevil v době, kdy americké seriály začínaly dostávat úroveň celovečerních kvalitních filmů. Vedle Prison Break a Lost se jednoduše utopil. 100%(30.4.2008)

Inteligentní a dosti reálně pojatý sci-fi seriál pro náročnější. Herec Eddie Cibrian v jedné z hlavních rolí je rozený sympaťák. Jen škoda, že se děj vyvíjí tak pozvolna (profilování postav a budování vztahů mezi nimi bohužel moc nefunguje) a že snad žádný díl není zdaleka tak strhující jako ten poslední, který IMHO patří mezi vrcholy celé současné seriálové tvorby. Ne zrovna příjemný je také fakt, že dalších dílů se už zřejmě nedočkáme... 70 - 80 %(27.9.2006)

• Matty

Příliš přeceňovaný seriál. Základní premisa je fajn. Masivní hurikán, oranžové „cosi“ ve vodách, armáda, narušení identity – plno tajemna a nulová ochota něco z něj poodhalit, ta už po osmi dílech přestává být fajn. Kvalitní seriál by měl diváka dokázat navnadit na každou následující epizodu, Invaze tuto schopnost nemá. Je rozkouskovaná do nekonečného množství zdlouhavých scén se stupňovanou nervydrásající hudbou, na jejichž konci zpravidla dochází k zaručeně šokujícímu zvratu, ale nemyslete si to že to funguje, vůbec ne. Všední a očekávatelná odhalení příběh nikam neposunují, jenom ředí jeho zpočátku hustě tajemnou atmosféru. Tvůrci se často snaží čerpat napětí ze scén, kdy nemáme nejmenší důvod se o hrdiny strachovat. Je sympatické, že Invaze neoslňuje dynamickou akcí a snaží se o navození dojmu komorního dramatu, není sympatické, že se jí to ani trochu nedaří. Melodramatické momentky ze života roztříštěné americké rodinky jsou trapné a omšelé, postavy se při chování neřídí rozumem, ale předem danými šablonami, z nichž není cesty ven. Nepřekvapuje mě nepříliš velký úspěch Invaze v Americe, je to jen další řádový sci-fi seriál, který žánr ničím neobohatí. Zprvu jsem dokonce věřil, že humbuk, který kolem něj Prima udělala, má jisté logické opodstatnění, ale mýlil jsem se, je to přesně takový počin, který si zaslouží být vysílán v létě, během pracovního týdne, kolem jedenácté.(4.8.2006)

Tvůrci vsadili hlavně na pestrost postav a kvalitní známé či méně známé herce. Scénář je psán tak, aby nenudil a každá epizoda přinesla určité poodhalení tajemství, které se rozprostírá kolem městečka Homestead a jeho obyvatel. Některé mají sice pomalejší rozjezd, ale pokaždé vás scénáristé překvapí ať už zajímavým dějem, nebo zvraty, které by jste nečekali. Efekty jsou na velmi vysoké úrovni a je vidět, že si s nimi pořádně vyhráli. Ať už se jedná o světla ve vodě, samotné mimozemské stvoření, nebo samotné vybavení a věci použité ve filmu. Museli do toho investovat velké množství peněz, které se jim určitě vrátilo. Je opravdu škoda, že se přestalo točit dál.Největším plusem je velké množství postav a jejich rozvíjení, které můžeme pozorovat jak čas běží. Je jasné, že film stojí na rodinných hodnotách, kde se nerozmýšlíte jestli dáte přednost cizímu člověku, nebo své dceři. Každá postava je svým způsobem zajímavá a stejně jako my má svou vlastní minulost, způsob uvažování a z toho vyplývá i množství dobrých nebo špatných rozhodnutí, které udělali a které změnilo jejich život. 7/10(5.5.2010)

Nemám nic, na co bych si mohl stěžovat a do čeho píchnout. Atmosféra v každém dílu úžasná, která graduje, že nutí pouštět další a další díl, abych se dozvěděl jak to s těma žluťáskama je. A teď si přeci jen trochu rejpnu. Škoda, že tvůrci nedělali seriál s myšlenkou ukončit ho rovnou po první řadě, otevřený konec by mi nevadil, ale chtělo to aspoň trochu ukončit a ne tam hodit takovou závěrečnou scénu, která mi bude akorát pořád vrtat v hlavě :) Pokračování si Invaze určitě zasloužila, ale asi vznikla ve špatnou dobu s velkou konkurencí, ale proč ji ukončili pro malou sledovanost? Když se podívám teď, které seriály pokračují a mají třeba i poloviční diváckou přízeň tak nemám pro toto pochopení. Jestli náhodou se už Will F. nechtěl přemáhat, protože věděl, že ho čeká velká role v Prison Break :)(29.6.2011)

• - Noviny, které pár ukazuje Daveovi, o tom, co se stalo, když hurikán dorazil do Brazílie, Argentiny a na Cubu, jsou napsány v holandštině a píše se v nich o hudební skupině, počítačích a antivirovém softwaru. (Caszidy)

• - V 7. díle s názvem "O rybě" si Larkin (Lisa Sheridan) okolo 12. minuty přikreje ústa kapesníkem proti smradu, ale je vidět, že stejně dýchá nosem. (Terva)

• - Poté, co ABC seriál ukončila, CW Network v něm chtěli pokračovat, avšak poté co zjistili, že na natáčení nemají dostatek prostředků, od záměru upustili. (Caszidy)