Invaze (TV seriál)

Invasion

Invázia

Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Horor

USA, 2005–2006, 15 h 10 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Shaun Cassidy

William Fichtner, Eddie Cibrian, Lisa Sheridan, Kari Matchett, Tyler Labine, Evan Peters, Alexis Dziena, Ariel Gade, Nathan Baesel, Aisha Hinds, Jake Richardson, James Frain, Michael Mitchell, Valerie Cruz, Joshua Gomez, Frank Collison, Anne Dudek, Stephen Lee, Veronica Cartwright, Owen Beckman, Jon Huertas, Rocky Carroll, Lee Garlington, Shane Ryan, Aramis Knight, Cirroc Lofton, Eric Sheffer Stevens, James Carraway, Edwin Hodge, Cotter Smith, Jeff Perry, Tina Holmes, Sean Blakemore, Robyn Cohen, Allan Louis, Maria McCann, Jeff Doucette, Colin Fickes, Brandon Keener, Lisa Jane Persky, E.J. Callahan, Scott Klace, Annie O'Donnell, Ron Perkins, Jesus Mayorga, Joshua Harto, Patricia Bethune, Ivar Brogger, Robert Peters, Chris Kerner, Carlos McCullers II, Jim Cantafio, Richard Lounello, Holmes Osborne, Phe Caplan, Ewan Chung, Armin Shimerman, Jay Ellis, Leslie Carrara, Jean Sincere, Elisabeth Moss, Ruben Garfias, Jerry Hernandez, Ron Butler, Edward Stanley, Cody Benjamin Lee, Jeannetta Arnette, James Sharpe, Jake Eberle, Ben Solenberger

Pro mě jsou to slabší 4 hvězdičky. Seriál se opravdu pomalu rozjíždí. Poslední díly sice nabírají obrátky, ale neni to úplně ono. Je to spíš takový rodinný drama, než sci-fi. Těch pár světýlek ve vodě moc neděsí. Spoustu zachraňuje Fichter, ale i ostatní mu zdatně sekundují. Za zmínku stojí Dziena, Sheridan a Labine. Moje hodnocení 75% čekal jsem od toho trochu víc.(6.11.2010)

• Radiq

No co k tomu asi tak povědět... no zklamalo mě to. Podle hodnocení tady na čsfd jsem čekal mnohem víc. Ale: v nejnapínavějších chvílích přijde střih a jiná scéna. V situacích, kdy by měli postavy spěchat, být na pozoru nebo se bavit o něčem přínosném, raději řeší rodinné vztahy, objímají se a chovají se divně. Ono celkově ty postavy jsou dost rozporuplné. Jednou se chovají tak, pak zas uplně jinak. Jednou jsou na sebe nasraní, jednou kámoši. Tvůrci asi chtěli udělat seriál zajímavější tím, že tam udělají víc nečekaných zlomů, ale je jich tam až moc moc. Jinak dějově to není špatné, ale šestidílnej by bohatě stačil, místo tohohle zdlouhavýho prodlužování a umělého vymejšlení nesmyslnejch mezipříběhů a lepení záhad na záhady...(8.2.2011)

Ďalší z predčasne ukončených seriálov. Tento však vydržal len jednu sériu, avšak treba povedať, že veľmi zaujímavú sériu. Má síce zdanlivo pomalé tempo, to si však myslím takýto námet priamo vyžaduje(pozrite sa čo napríklad s filmom Invasion narobila zmena režiséra a pridanie "akčného"konca). Herecký ansámbl o hlavu prevyšuje Fichtner, ktorý po zrušení prešiel do Prison breaku:)(18.1.2008)

Cosi oranžového plave ve floridských vodách a není to opilý holandský fotbalový fanoušek.. Invazní sci-fi seriál neplýtvající efekty pro sebe uzmul Fichtner v roli nečitelného šerifa Underlaye. Ať už to byl záměr tvůrců, nebo je vinou neočekávaně nízká sledovanost, oceňuji přiměřenou délku celého projektu (ve srovnání s natahovací žvýkačkou Lost apod.).(2.9.2008)

Inteligentní a dosti reálně pojatý sci-fi seriál pro náročnější. Herec Eddie Cibrian v jedné z hlavních rolí je rozený sympaťák. Jen škoda, že se děj vyvíjí tak pozvolna (profilování postav a budování vztahů mezi nimi bohužel moc nefunguje) a že snad žádný díl není zdaleka tak strhující jako ten poslední, který IMHO patří mezi vrcholy celé současné seriálové tvorby. Ne zrovna příjemný je také fakt, že dalších dílů se už zřejmě nedočkáme... 70 - 80 %(27.9.2006)

• - Poté, co ABC seriál ukončila, CW Network v něm chtěli pokračovat, avšak poté co zjistili, že na natáčení nemají dostatek prostředků, od záměru upustili. (Caszidy)

• - V 7. díle s názvem "O rybě" si Larkin (Lisa Sheridan) okolo 12. minuty přikreje ústa kapesníkem proti smradu, ale je vidět, že stejně dýchá nosem. (Terva)

• - Noviny, které pár ukazuje Daveovi, o tom, co se stalo, když hurikán dorazil do Brazílie, Argentiny a na Cubu, jsou napsány v holandštině a píše se v nich o hudební skupině, počítačích a antivirovém softwaru. (Caszidy)