Reklama

Reklama

Invaze

(seriál)
Drama / Sci-Fi / Mysteriózní / Horor
USA, (2005–2006), 15 h 10 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvůrci:

Shaun Cassidy

Hrají:

William Fichtner, Eddie Cibrian, Lisa Sheridan, Kari Matchett, Tyler Labine, Evan Peters, Alexis Dziena, Ariel Gade, Nathan Baesel (více)
(další profese)

Epizody(22)

Obsahy(1)

Lidé po staletí hledají ve vesmíru známky inteligentního života, ale marně. Jenomže co když vysvětlení spočívá v tom, že mimozemšťané už tady jsou – mezi námi lidmi? A co když všechny přírodní katastrofy, které zažíváme, jsou jen zástěrkou určenou k zamaskování něčeho mnohem hrozivějšího? Obětavý strážce amerického národního parku Russell Varon, který byl vždycky skeptický vůči paranoidním konspiračním teoriím svého nevyzpytatelného švagra Dava, možná bude muset své názory přehodnotit – v jejich komunitě začne totiž docházet k řadě bizarních událostí. I když jeho dcerka Rose tvrdí, že viděla stovky světel letících během bouře směrem k vodě, Russell její tvrzení zpočátku nebere v úvahu – dokud nezačne mít podezření, že se s jeho bývalou ženou Mariel děje něco velmi divného. Ráno po bouři je totiž nalezena nahá ve vodě a vůbec si nevzpomíná, co se stalo předešlou noc. Zatímco se malé městečko Everglades v okrese Homestead na Floridě usilovně snaží o svou rekonstrukci, šerif Tom Underlay, nynější Marielin manžel, podezíravě nařizuje uzavřít celou oblast do karantény. Russell začíná podivné události vyšetřovat a nevědomky zahajuje boj o přežití své rodiny, své komunity a v konečném důsledku zřejmě i lidské rasy… (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (183)

Matty 

všechny recenze uživatele

Příliš přeceňovaný seriál. Základní premisa je fajn. Masivní hurikán, oranžové „cosi“ ve vodách, armáda, narušení identity – plno tajemna a nulová ochota něco z něj poodhalit, ta už po osmi dílech přestává být fajn. Kvalitní seriál by měl diváka dokázat navnadit na každou následující epizodu, Invaze tuto schopnost nemá. Je rozkouskovaná do nekonečného množství zdlouhavých scén se stupňovanou nervydrásající hudbou, na jejichž konci zpravidla dochází k zaručeně šokujícímu zvratu, ale nemyslete si to že to funguje, vůbec ne. Všední a očekávatelná odhalení příběh nikam neposunují, jenom ředí jeho zpočátku hustě tajemnou atmosféru. Tvůrci se často snaží čerpat napětí ze scén, kdy nemáme nejmenší důvod se o hrdiny strachovat. Je sympatické, že Invaze neoslňuje dynamickou akcí a snaží se o navození dojmu komorního dramatu, není sympatické, že se jí to ani trochu nedaří. Melodramatické momentky ze života roztříštěné americké rodinky jsou trapné a omšelé, postavy se při chování neřídí rozumem, ale předem danými šablonami, z nichž není cesty ven. Nepřekvapuje mě nepříliš velký úspěch Invaze v Americe, je to jen další řádový sci-fi seriál, který žánr ničím neobohatí. Zprvu jsem dokonce věřil, že humbuk, který kolem něj Prima udělala, má jisté logické opodstatnění, ale mýlil jsem se, je to přesně takový počin, který si zaslouží být vysílán v létě, během pracovního týdne, kolem jedenácté. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Vydržela jsem s hodnocením až do úplněho konce a musím říct, že poslední díl mi jenom potvrdil kvalitu celého seriálu a prokázal obrovskou odvahu tvůrců skončit sérii tak trochu jinak, než jak je u amerických seriálů obvyklé. Po celou dobu si seriál udržoval poměrně nadprůměrnou, celkem nekolísající kvalitu, i když některé díly byly na 5*, a pár na 3* by se také našlo, ale naprostá většina na 4*, takže ty výsledné čtyři hvězdičky ode mne jsou naprosto zasloužené a poctivé. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Mám za sebou 13 dílů, takže si dovolím už i hodnocení.... Seriálová tvorba v USA nabírá uroveň o které si leckterý celovečerní film může nechat jenom zdát. A i když "Invaze" kvalit takových "Lost" nedosahuje, jedná se o výborně natočenou záležitost, kterou můžu všem příznivcům "tajemna" doporučit.... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Po dávce těžce epizodních seriálů, ať už to byly různé Kriminálky nebo Drzá Jordan nebo bohviečoiné, k nám přišel seriál, který staví na dějové linii a především na atmosféře (Alias je taky na pokračování, ale myslím, že se shodneme na tom, že moc atmosféry nepobral a spíš žije z adrenalinu a dějových zvratů). Máte pocit, že se nic moc neděje, ale to je chyba... Bohužel tenhle styl vyprávění a vůbec pojetí emzácké invaze moc americké diváky nepřesvědčil, a po první sérii přišel konec. Škoda přeškoda. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na televize to aniž by před tim bylo nějaké upozornění nebo lákadlo vlítlo tak rychle, že jsem s toho ani nestihl všimnout a ještě k tomu v celkem pozdní hodiny...každá epizoda vcelku volně ubíhá...sem tam se něco stane, ale vyvrcholení a největší nápor na nervy je většinou v posledních pár minutách...nevím jestli je to tak lepší, ale já jsem s tím spokojený a do příběhu mi to příjemně zapadá. Sice autoři prvních pár dílů protahují až do absolutna ale později už je příběh celkem zajímavě rozvětvován... pokud máte rádi seriály tohoto tipu tak bych neváhal ani minutu... (87%) ()

Galerie (99)

Zajímavosti (4)

  • Ve 27. minutě, když jede Jesse (Evan Peters) s Brettem (Edwin Hodge) v autě, v pozadí slyšíme skladbu „Riders of the Storm“ od americké kapely The Doors, která vyšla jako druhý singl z jejich šestého studiového alba nazvaného „L.A. Woman“, které vyšlo v roce 1971. (Trajektt)
  • Noviny, které pár ukazuje Daveovi, o tom, co se stalo, když hurikán dorazil do Brazílie, Argentiny a na Cubu, jsou napsány v holandštině a píše se v nich o hudební skupině, počítačích a antivirovém softwaru. (Caszidy)
  • Poté, co ABC seriál ukončila, CW Network v něm chtěli pokračovat, avšak poté co zjistili, že na natáčení nemají dostatek prostředků, od záměru upustili. (Caszidy)

Reklama

Reklama