Krvavá odplata

Bratia v zbrani

Western

USA, 2005, 85 min

• Pepinec

Moderní americký western. Moderní v mnoha ohledech; sympatičtí černošští zloduši v rolích hlavních hrdinů, neobvyklá newesternová hudba, moderní práce s kamerou a pár sekvencí připomínající soudobé hudební klipy. Tím vším jakoby tvůrci chtěli odlákat pozornost od faktu, že Krvavá odplata disponuje průměrným, a již mnohonásobně ohraným scénářem. Škoda, rád bych přitlačil modernímu pojetí staré klasiky.(21.1.2011)

• guruPechy

:-D :-D Bratři, střezte se. Kdyby z toho zkusili udělat aspoň parodii, ale tohle? Latexové a nevkusně barevné parodie na kožené oblečení. Již zmíněné ženy jako šerifky. tuny patosu a bratrských hlášek. Nedomyšlené scény a závěrečný úprk z bočního okna v bance, kde jsou jen dvě místnosti a sama stojí uprostřed dalších domů. Každá kulka hrdinů směřuje k cíli a přesila dva na šest se znásobuje snad až k jednomu ku stu (ne šest na dva nebo sto na šest, zde jsou přesilou méně početní). Pokračovat můžeme až do závěrečných titulků, pokud budete stejně zvrácení jako já. Špatný dojem působila i divná kamera s podivnou barevnou škálou, skoro jsem si myslel, že to jede v ntsc režimu (negři jsou spíš modří než černí a běloši zase do fialova).(22.3.2008)

• blackJag

Snažit se načechrat řitní věnec stereotypům je jedna věc, udělat to s grácií a nadhledem věc druhá. La Marre se možná cítí jako Tarantino nebo Rodriguez, výsledkem jeho snahy je ale výrazná anti-cool destrukce westernové stavby s notnou dávkou blbosti v dialozích i logice (parta černých pistolníků domlouvá se nad plánkem na pozicích při zamýšlené loupeži v bance, následující den do banky všichni napochodují pěkně naráz a hlavním vchodem). Komu není dáno, tomu ani Carradine v roli arcipadoucha nepomůže. 20%(19.6.2010)

• genetique

Môj ty všemohúci, takéto filmové utrpenie tu už dávno nebolo. Ďalší novodobý mučiaci nástroj v podobe filmu. Takýto dej je výsmechom pre filmovú produkciu a patrí na domáce amatérske videá. A aj deti, čo sa doma hrajú na indiánov, banditov a lupičov majú vo svojich zidealizovaných myšlienkach lepšie nápady. Toto bola smiešna úbohosť najväčšieho rangu. 0%.(19.1.2009)

Tak tohohle filmu se teda zastanu a klidně se vám to nemusí líbit. Náhodou nápad s šerifkou docela dobrej, hlavní hrdinové černoši proč ne pokud hrajou sympaticky, záporáci taky v pohodě a závěrečná scéna s vkusnou konečnou písničkou se mi líbila. K čertu s tím, že je to ohrané. To by byly plusy. Mínusy střílím za nevkusné oblečení, špatný výběr doplňující hiphopové hudby a velké množství logických chyb. Dám průměr.(9.11.2011)

• - Film se natáčel v Los Angeles a v Santa Claritě v Kalifornii. (rafix)