poster

Skrývaná láska (TV film)

 • francouzský

  Un Amour à taire

 • anglický

  Love to Hide, A

Drama

Francie, 2005, 102 min

 • vanadium
  ****

  Nacismus a druhá světová mě dlouhodobě zajímají, ale nikdy ve mně nic nevyvolalo tak silnou nenávist vůči zrůdnostem páchaným nacisty jako některé momenty tohoto filmu. Je až k neuvěření, jaký hnus a zvrácenost se může v lidech skrývat. Co se HM dějové linie týče, byla moc hezká, dokud... dokud. Hodně se mi líbila kamera i vykreslení doby, stejně tak závěrečné informace v kostce o tom, jak bylo nakládáno s homosexuály během 2SV a jak na ně bylo ve Francii nahlíženo po ní.(4.2.2010)

 • Snorlax
  *****

  Malý, nenápadný film, který se zpočátku tváří, že válka ani tak moc neexistuje, někde za okny možná ano, ale hlavní hrdinové jsou mladí, plní chuti do života, a tak si zlo nepřipouští. Ale i když před zlem zavřete oči, stejně vás dostihne. A tak si našlo i hlavní hrdiny tohoto filmu. (Viděno během Challenge Tour Speciál 2015: Filmový lov.)(24.6.2015)

 • IvcaSammet
  *****

  Příběh, který mě donutil brečet tak dlouho, jako žádný jiný! Absolutně neuvěřitelně nádherný film s neuvěřitelně smutným tématem. Každopádně myslím, že člověku stačí přečíst v popisku 'dva gayové a židovská dívka' a hned na to 'druhá světová válka' a musí mu být jasné, že tento konec nebude veselý ani pěkný ... Opravdu nádherný film, nádherně zpracovaný, dokonale hraný, výkony jsou opravdu přesvědčivé. Po shlédnutí tohoto filmu jsem chvíli neměla na to, abych vůbec uvěřila takovému lidskému hyenismu ... Přiznám se, že jsem brečela opravdu hodně dlouho, a to nejsem člověk, který si filmy bral nějak zvlášť vážně. Nejsmutnější na tom je právě to, že takových příběhů, které se ale skutečně staly, byly stovky, možná tisíce ...(3.3.2014)

 • NinonL
  ***

  Ačkoli jsem si nedovedla představit příběh založený na vztahu homosexuálů a židovky, fungovalo to. Film je věnován především deportacím homosexuálů do koncentračních táborů a jejich odsouzení ve francouzské společnosti. Homosexualita byla ve Francii údajně protizákonná až do roku 1981. Film je to celkem pěkný, ale hlavní hrdinka mě děsně štvala. Protože se skoro pořád chovala jako fracek. Proto průměrné hodnocení.(11.7.2017)

 • Linzi
  *****

  Ještě dříve, než jsem zhlédl tento film jsem se zařekl, že toto je poslední film s válečnou tematikou, na který se, na delší dobu, nebo snad až do smrti, podívám. (Předtím jsem, totiž, viděl film Anthropoid.) A ano, i po zhlédnutí Skrývané lásky, na tomto svém postoji trvám. Holt nejsem silná povaha a je opravdu neskutečné, jaké hrůzy se ve 2. světové válce odehrávaly a stále nedovedu pochopit, co všechno je schopen člověk člověku, z nenávisti, udělat zlého?!... A bohužel nejhorší na tom všem je, že některá zla války přetrvávají dodnes! To je na tom, to nejhorší... Tím, samozřejmě, myslím perzekuce a homofobie vůči homosexuálům (a jistě, nejen vůči nim). ... Kdy se lidstvo, konečně, poučí?.............KDY?............... :-((1.2.2019)