Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva mladí gayové a dívka židovské víry jsou hrdiny milostného trojúhelníku odehrávajícího se v okupované části Francie za 2. světové války. (vyhnalek)

Recenze (14)

NinonL 

všechny recenze uživatele

Ačkoli jsem si nedovedla představit příběh založený na vztahu homosexuálů a židovky, fungovalo to. Film je věnován především deportacím homosexuálů do koncentračních táborů a jejich odsouzení ve francouzské společnosti. Homosexualita byla ve Francii údajně protizákonná až do roku 1981. Film je to celkem pěkný, ale hlavní hrdinka mě děsně štvala. Protože se skoro pořád chovala jako fracek. Proto průměrné hodnocení. ()

vanadium 

všechny recenze uživatele

Nacismus a druhá světová mě dlouhodobě zajímají, ale nikdy ve mně nic nevyvolalo tak silnou nenávist vůči zrůdnostem páchaným nacisty jako některé momenty tohoto filmu. Je až k neuvěření, jaký hnus a zvrácenost se může v lidech skrývat. Co se HM dějové linie týče, byla moc hezká, dokud... dokud. Hodně se mi líbila kamera i vykreslení doby, stejně tak závěrečné informace v kostce o tom, jak bylo nakládáno s homosexuály během 2SV a jak na ně bylo ve Francii nahlíženo po ní. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Při sledování Skrývané lásky jsem si nejednou vzpomněl na britský snímek Bent, který též zobrazoval situaci homosexuálů během 2. světové války, kteří si svou (dodnes stále nepochopenou) přirozeností vysloužili mnohdy jednosměrný lístek do koncentračního tábora. Film má poněkud pomalejší rozjezd, přičemž se vše zdá být zpočátku takřka idylické - avšak chyba lávky. Rodina se dokáže zachovat opravdu krutě, o čemž se Jean na vlastní kůži přesvědčil. Vedle zakázeného vztahu se film soustředí i na mezilidské vztahy celkově, problematizuje kolaboranství, lidskou amorálnost a nelidskou krutost, takže má vcelku široký tematický záběr. Člověk si jen stěží dokáže představit, jaké tehdy panovaly poměry, a tento TV film o tom podává uvěřitelné svědectví. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Malý, nenápadný film, který se zpočátku tváří, že válka ani tak moc neexistuje, někde za okny možná ano, ale hlavní hrdinové jsou mladí, plní chuti do života, a tak si zlo nepřipouští. Ale i když před zlem zavřete oči, stejně vás dostihne. A tak si našlo i hlavní hrdiny tohoto filmu. (Viděno během Challenge Tour Speciál 2015: Filmový lov.) ()

easaque 

všechny recenze uživatele

4* Skrývanou lásku jsem si po letech znovu připomněl a musím své hodnocení o něco zvýšit, i když filmy z válečného období moc nemusím. Zdejší obsah bych upravil, že tu nejde o trojúhelník, ale zejména čtvrtý podstatný "roh" způsobí většinu komplikací. Ve filmu je řečené mnoho moudrého a poučného. Navíc láska mezi dvěma chlapy tu je představena z reálného opravdového pohledu a ne jako něco povrchního a malicherného. Hloupá rozhodnutí mají za války oproti dnešní době razantní a nedozírné následky. A proto po skončení musí být všichni rádi jak se dobře žije. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama