Větrný démon

Demon Wind

Horor

USA, 1990, 96 min

• matestlust

Téměř céčková trapná mega sračka,kterou od totálního odpadu odtrhávají jen celkem dobré masky a moc pěkně vybrané prostředí.To vše zbylé je téměř nekoukatelná blbost ve které vévodí absolutně gumoví toaletní herci..Pro mě veliké zklamání a doporučení pro každého milovníka béčkových hororů-ruce pryč!(16.9.2009)

O nejakej originalite v prípade Veterného démona nemôže byť reči, inšpirácia Evil Deadom, Bavovými Démonmi či od dva roky staršou Nocou démonov je neprehliadnuteľná, ale na druhej strane podobných démonských hororov nebolo natočených zase až tak veľa, takže divák obľúbujúci túto tematiku si Demon Wind určite dokáže vychutnať. Film ani na chvíľu nenudí, ohyzdní démoni sa na scéne objavujú už od počiatočných minút a po príchode partie teenagerov na prekliatu usadlosť okamžite začína poctivá akčno-hororová rezanica, umocnená pôsobivými trikmi a maskami.(18.11.2010)

• TomX2

Veterný démon je podpriemerný horor, na ktorom snáď ani nič zaujímavé nenájdete. Pár krát tam pleskne krv, sú tam rôzne kreatúry ktoré vyzerajú a zaujímavo a soundtrack je dobrý, ale to je asi tak všetko. Herecké výkony veľmi slabé, postavy nesympatické, scenár nič moc a akcii sa dočkáme až v poslednej polhodine. U mňa to je niečo medzi dvoma-troma hviezdami, no vzhľadom k tomu, že som sa takmer vôbec nebavil dám hodnotenie nižšie.(9.4.2018)

Tak tohle opravdu myslel někdo vážně? Banda mladých hipíků byla docela k popukání, některé jejich hlášky mě vážně rozesmály, ale jinak to byla docela banda ubožáků. Film mě ze začátku vůbec nebavil snad i díky docela trapným efektům. Masky nemrtvých ještě celkem ušli, ale i animované blesky a žluté šmouhy si mohli odpustit. Já blázen si myslel, že tohle je film z nějakých sedmdesátých let, ale ono to je kupodivu z roku 1990. Abych však film jen nekritizoval, tak musím říct, že zhruba od 50.minuty jsem se do děje docela zažral. Ne snad, že by to byla nějaká skvělá zábava, ale docela se mi líbila stupidita hlavních postav a zástup nemrtvých, který se pokoušel dostat do domu. O neomezeném počtu nábojů se už asi nemusím zmiňovat. 5/10(4.8.2010)

Je to kdesi medzi neodolateľným cheesefestom a serióznejšou záležitosťou. Ambicie tentoraz prevýšili rozpočet, scenár sa miestami zamotal tak, že mám pocit, že už ani tvorcovia nevedeli, ako z toho von. Ostávajú parádne masky a skvelé poctivé gore efekty, zábava to napriek všetkému uvedenému, aj kvôli tomu, je. V kombinácii s nostalgickou spomienkou na obal VHS.(25.4.2018)