Špatně zorganizovaná loupež

Jim Kouf

Lynn Kouf

Scénografie:

Waldemar Kalinowski

Komedie kde proti sobě stojí přihlouplá policie a důmyslní bandité miluju. Rozhodně nejlepší role Ed O´Neill a nakonec i všechny ostatní mají něco do sebe a to dělá film tak skvělý v kombinaci se spoustou zamotaných situací vyplívajících z pověstného, Když se daří tak se daří. Čtveřici padouchů se ale ze všeho daří vždy mistrně vybruslit a obrátit nevýhodu ve svůj prospěch. Různé povahy postav a stavění je do trapných a svízelných okamžiků je prostě dokonalé, vše podkresleno country buranskou odrhovačkou pro mě 1s*, díky. PS: Role Frana Salazara v podání Corbina Bernsena, zkoušeného nejdříve policií, po té přírodou a po té opět policií, to je skoro na udělání Shortu, nic lepšího jsem na podobné téma neviděl:)(26.1.2016)

• ppospisil

Tohle je vážné.Značná disfunkce zařazování filmů do žánru.Rádoby komedie, která uráží celý akční žánr.Výběr herců je tragický a nepřispívá k tomu ani naprosto fatální český dabing.Chápu že tento humor je zaměřen určitým směrem,ale ač jsem se snažil tak jsem mu na chut' rozhodně nepřišel.Motiv filmu je čitelný jako slabikář první třídy,takže doporučuji shlédnout na oddech až při té největší filmové nouzi. 30%(23.1.2015)

Předpokládám, že geniálních loupeží podle neméně geniálních plánů už jste si užili dost ... kromě toho: V drtivé většině případů mají ve svém důsledku stejně k dokonalosti daleko. Zkrátka je načase, abyste se zúčastnili dobrodružství, jehož smělý plán je sice utvářený tak říkajíc "za pochodu" - a na první pohled možná vyhlíží maličko krkolomně, nicméně hlavní plánovači rozhodně nejsou z těch, kteří jsou zvyklí při prvních nesnázích odhazovat pomyslné i skutečné flinty do žita či kamkoli jinam. Zápletka se tudíž vyznačuje duchapřítomností i kreativitou, přičemž její veselí je nestrojené, uvolněné - a tudíž i nakažlivé. Nežene se kupředu za každou cenu - tu a tam zvolní, aby si rozmyslela další postup, leč v globálu se jedná o zábavnou záležitost, nezatíženou přehnanou snahou o sebeprezentaci. 3* jsou málo ... a 4* se zase zdají být trochu nadhodnocené - ale budiž, pro jednou se svět nezboří (a jestli přece, myslím, že to nebude kvůli "Špatně zorganizované loupeži").(26.1.2015)

Jsou filmy, které dlouho tají i žánr, ve kterém se pohybují, naproti tomu Koufův snímek prozrazuje vše už pouhým názvem. Jde o kriminální komedii, kde skupina kriminálníků touží vyloupit bankovní pobočku v malém městě, jenže špatná souhra i kupa náhod zapříčiní, že loupež se mění pro své aktéry v noční můru. Celkem průhledný scénář ale kupodivu funguje bez problémů a mainstreamový humor nikdy nesklouzává k primitivní řachandě. Slušné herecké obsazení, ničím neurážející režie, film bez kiksů, který sice nebude patřit ke špičkám ve svém žánru, ale ze 3,5 hvězdiček tentokrát zaokrouhluji nahoru. Celkový dojem: 70 %. Mimochodem, o akční žánr, tak, jak je chápán filmovými fanoušky, v žádném případě u Špatně zorganizované loupeže nejde. Tady se zkrátka minulo žánrové zařazení s realitou.(24.1.2015)

Začátek je slabý, v podstatě divák ani hlavní aktéři netuší, co se děje. Pak se ale rozjede improvizovaná akce, která ani na okamžik neztrácí na nepředvídatelnosti. Neznámí herci nevadí, podávají solidní výkony a jsou celkem sympatičtí. Sem tam jsem se zasmál. Celkový dojem: příjemné překvapení => spokojenost. Vůbec by neuškodil remake pod taktovkou nějakého slušného a známého režiséra. Ten scénář za to stojí.(11.1.2016)