poster

La Bamba

 • USA

  La Bamba

 • Austrálie

  La Bamba

 • Nový Zéland

  La Bamba

Drama / Hudební / Životopisný

USA, 1987, 108 min

Komentáře uživatelů k filmu (42)

 • Tommassi3
  ***

  "Žít znamená spát !! A zemřít znamená probudit se.."(22.3.2017)

 • golfista
  ****

  Výborný film o životním osudu talentovaného muzikanta v období nástupu rock'n'rollu. Trošku mi chyběla větší propracovanost vzestupu popularity na úkor detailního popisu rodinných problémů. Asi to byl záměr, ale čekal jsem o něco větší emoce.(12.3.2003)

 • Houdini
  ****

  NFR 2017(6.3.2018)

 • Radyo
  *****

  Perfektně natočený životopisný film o životě mladého zpěváka Ritchieho Valense. Vesměs neznámí herci svým projevem pomáhají navodit onu kouzelnou atmosféru z časů, kdy se rokenrol teprve začínal prosazovat na výsluní. Lou Diamond Phillips ve svých tehdy 25 letech hraje mladého 17-letého zpěváka působivě a s chutí, díky čemuž ještě zvyšuje věrohodnost filmu. Zazní zde spousta slavných hitů té doby, především pak ty dva, díky nimž Ritchie odstartoval svou hvězdnou kariéru, která neměla dlouhého trvání. Přiměřená dávka sentimentu, romantiky a na závěr i poměrně očekávaný, tudíž nekalkulovaný útok na divákovy emoce, to vše řadí tento film mezi špičku v žánru hudebních dramat.(3.9.2002)

 • Malarkey
  ****

  Kdo by neznal rocknrollovou hitovku La Bamba. Kdo ale může říct, že zná příběh zpěváka, který ji napsal a párkrát ji před pódiem zazpíval. Přiznám se, že jsem byl hodně zvědavý. Když se povede životopisný film, tak je to zážitek na celý život. La Bamba je ale podle mě někde na půli cestě. Není to špatný film, ale vše je zobrazeno tak trošku decentní formou, aby neuškodil na žádné frontě. Samotný závěr ale zaručuje silný zásah do srdce, u kterého si uvědomíte, že stačí jedna malá událost, jedna pitomá náhoda, a celý svět se obrátí vzhůru nohama. I proto musím říct, že v tomto ohledu na film La Bamba rozhodně nezapomenu.(3.4.2013)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $54,215,416Tržby Celosvetovo $59,400,000/70%/(20.4.2006)

 • Segrestor
  *****

  On tu sere, on tu sere, bá la lamba... Kdo by neznal nejznámější píseň Ritchieho Valense, jenž tragicky zahynul spolu s dalšímu začínajícími ikonami amerického rocknrolu. Tento film docela stylově zachycuje Ritchieho život i události, které vedly k oné tragédii. Jinak docela mdlá(!) puška, Lou Diamond Phillips, je zde naprosto vynikající.(16.10.2012)

 • gogo76
  ****

  Filmy o muzikantoch mi zatiaľ vždy sedeli, tak narýchlo spomeniem výborný Walk the line, Ray, Crazy heart a nedávno Liberace alebo Danny Collins - všetko výborné filmy navyše so skvelou hudbou. Meno Ritchie Valense mi nehovorilo nič, ale jeho piesne poznám a to nielen slávnu La Bambu. Mám veľký výber cd oldies, takže viem o ňom a na film a jeho príbeh som sa tešil. Lou D. Phillips musí byť právom hrdý na tento film, vo svojej kariére zas tak veľa dobrých filmov nemá, ale tento sa vydaril. Film funguje nielen hudobne ale i ako rodinná dráma, kde pochválim dobre obsadené vedľajšie postavy. Všetko pekne sedí a atmosféra 60- tych rokov je výborná. Prvé vystúpenie v bare malo iskru a odpichol sa raketovo. Tragický záver chytí za srdce napriek tomu, že divák nevidí ani haváriu ani jeho telo či pohreb. Niekedy je menej viac. Škoda takých talentovaných muzikantov, mohol ešte pridať veľa nezabudnuteľných hitov. 80%.(4.12.2016)

 • cheyene
  *****

  The Day the Music Died. Ne každé hudební drama, zejména pak životopisné, umí zaujmout na plný počet hvězdiček, ale např. Walk the Line či Ray, jsou důkazy toho, že filmy o ikonách z muzikantského světa fungují. La Bamba se může zařadit po bok dvou právě zmíněných snímků, neboť samotný životní příběh Ritchieho Valense je dostatečně zajímavý. Vynikající písničky jako "Donna" či "Come on, Let's go" dotvářejí perfektní atmosféru Valdezova počinu a i díky perfektním hereckým výkonům se divák nebude nudit. Závěr je pak silnou, emotivní tečkou za příběhem mladíka, který byl jedním z průkopníků rock'n'rollu a ač zemřel (spolu s ostatními hvězdami, s nimiž cestoval) příliš mladý, jeho muzika žije dál.(10.1.2016)

 • Aky
  ***

  Hudební drama o bratrsté lásce a o faktu, že úspěch přináší spíše poctivá práce než fanfarónství a alkohol. Na podkladě skutečnýc událostí se rozvíjí v podstatě dosti banální příběh, který diváka nepouští příliš hluboko pod svůj první plán - popis vzestupu a náhlého náhodného pádu rockenrolového zpěváka.(2.11.2012)

 • nascendi
  ***

  Veľmi som bol zvedavý na tento film z obdobia začiatkov rock and rollu. Na klasický príbeh o vzostupe talentovaného speváka, ktorý prerušila tragická letecká havária. Atmosféra bola ako obvykle vystihnutá dobre. Nemôžem sa stotožniť s výberom predstaviteľa hlavnej úlohy nielen čo sa týka výzoru, ale hlavne spevu. Rovnako si nemyslím, že pre film bolo vhodné zdôrazňovať úlohu spevákovho brata. Ale koniec koncov, ako nostalgická spomienka na významné obdobie vo vývoji populárnej hudby film poslúži.(7.12.2012)

 • Roman.Ticka
  ****

  Tady není moc co váhat a řešit, jako ve většině biografických filmů. Herecky omamující, hudebně očarující, řemeslně okouzlující. Opět vzývám precizní osmdesátky s jasným poselstvím o pohodě a zřejmě posledním vrcholu lidského lidství. Každý pohár holt jednou přeteče, ale že to bude tak brzy snad nikdo nečekal. P. S. Žádné sektářské holalujáá, jen takový menší proud spontánnosti a volnomyšlenkářství...(12.10.2012)

 • Chrustyn
  ***

  Dnes již takřka legendární (překvapuje mě malý počet hodnocení) životopisný snímek o mexickém králi rokenrolu, jehož hvězdnou kariéru předčasně ukončí tragické letecké neštěstí, které mj. připraví o život legendárního Buddy Hollyho. Příběhově a herecky dobré s jednou kultovní hudební peckou, ale režijně slabé a nevýrazné.(1.7.2013)

 • Fiftis
  *****

  Ďalší výborný film z množstva životopisných filmov o spevákoch z 50.tych rokov. Tentokrát o Ricardovi Valenzuelovi. Stačí si prečítať skvele napísaný obsah k filmu a už od začiatku budete film pozerať veľmi smutným okom, lebo budete vedieť, ako film skončí, čo v tomto prípade nieje na škodu. V jeden deň vyhasli tri životy jedných z najväčších hudobných hviezd.(14.11.2014)

 • Folpa
  *****

  Skvělý film, který víte jak dopadne a i přesto vás dostane...(28.5.2013)

 • kareen
  ***

  La Bamba není špatný film, hezky se na to kouká, ale v podstatě nijak nevybočuje z řady podobných životopisných počinů, snad kromě vědomí brzké smrti hlavního hrdiny, takže jeho vyznání lásky své dívce nebo poslední telefonát se svým bratrem mají velkou příchuť fatálnosti. Snímek se sice zabývá Ritchieho hudebními začátky, jeho prvním vystoupením apod., ale zcela pomíjí podrobnosti jeho tvorby, vždy přijde na plac nebo do nahrávacího studia už s hotovou písní, což mi trochu chybělo, zvlášť když tam často mluví o "své muzice". Větší důraz je kladen na zpěvákův soukromý život a rodinu, on sám pak působí jako bezproblémový slušný chlapec, ale jelikož se dožil jen sedmnácti let, rock'n'roll ho ještě nestačil zkazit. Lepší trojka.(16.11.2013)

 • YURAyura
  ****

  Asi jeden z nej hudebnich filmu - zivotni role LouDiamonda(23.5.2005)

 • kaylin
  ***

  Ten příběh sám o sobě je zajímavý a hodně smutný. Když se podíváte na to, kolik bylo Valensovi, když zemřel - pouhých sedmnáct let. Vycházející hvězda... Buddy Holly to samé, jen o pár let starší. Jak by asi vypadala hudba, kdyby jejich život neskončil? No, rozhodně bychom neměli píseň "American Pie". Ač silný příběh, zpracování mi přišlo spíš mdlejší.(30.4.2017)

 • veru_needy
  *****

  Příběh o mladém nadějném zpěvákovi a interpretu nesmrtelného hitu La Bamba by za předpokladu, že by se jednalo o smyšlený filmový příběh, až tak ničím výrazným nezaujal. Jenže při jeho sledování víte, že Ritchie Valens opravdu žil a zahynul na prahu své kariéry a jako velmi mladý tragickou smrtí při pádu letadla. Zůstala nešťastná maminka a zbytek rodiny, kteří ztratili milovaného blízkého, usměvavého chlapce, z něhož sršela chuť do života a touha zpívat. Chtě nechtě máte pak snahu hledat další materiály o životě skutečného Valense, něco si přečíst. Přemýšlíte také nad tím, jaký by byl dnes, již jako starý muž. Film jsem celou dobu hltala plnými doušky, zejména díky tomu hlavnímu; vynikající muzice. To byly ještě časy, kdy populární hudba měla svůj ksicht a stála opravdu za hodně, to se nedá s dneškem srovnávat. Ohromná škoda tak talentovaného mladého muzikanta.(20.1.2019)

 • danecek24

  45. Zlatý Glóbus za rok 1987 - nominace (1) - Nejlepší film (drama)(19.12.2008)

 • carlos 2010
  ****

  Kvalitne a zručne natočený biografický príbeh. Štyri poctivé *.(29.6.2017)

<< předchozí 1 2 3