Sedam i po

• Austrálie

Seven and a Half

Komedie / Drama

Srbsko, 2006, 110 min

Mnohokrát už bylo téma sedmi smrtelných hříchu zpracováno. V tomto případě je to ale provedeno neobyčejně vtipně a trefně...(23.9.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $203,028(5.11.2010)

„TOHLE JE TRAGICKÝ PŘÍBĚH O MUŽI ŽIJÍCÍM V TRAGICKÉ ZEMI…“ /// Co hřích, to povídka zakončená chytrou pointou. Taková anekdota, která nedopne dobře (teda – jak pro koho…). Pointy, zakončující příběhy jsou jednoduchý, což nevadí, páč v jednoduchosti je síla a tady se navíc nastavuje zrcadlo … prostě zrcadlo. Něco se povedlo, něco míň, fajn je, že mi je často z těch looserů špatně. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Furt řeším, kdy sere správnej kulturista. 2.) V klubu věříme, že pedofilie bude jednou legální. 3.) Thx za titule „Yusek“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(15.9.2015)

Hodně vtipný film složený ze sedmi povídek z prostředí poválečného Srbska na motivy sedmi smrtelných hříchů s řádnou dávkou černého humoru, cynismu a absurdity. Narozdíl od velkého množství povídkových filmů se zde celkem povedlo ukočírovat všechny části tak, aby některé zbytečně neshazovaly celý film ( i když v případě vcelku pro mě průměrných povídek Obžerství (to mělo ale zase výraznou pointu) a Závist se to skoro povedlo). Zbylých pět je ovšem lahůdka a obzvláště po skončení povídky Pýcha se mi v hlavě převalovala myšlenka o plném hodnocení, ke kterému to rozhodně nemělo daleko.(23.3.2007)

Jebiga, to je bomba! Slzy mi tiekli od smiechu a padal som zo stoličky. Netuším, čím to je, ale film mi geniálne sadol. Tie postavy loserov, ich hlášky, tá avantgardná výstava. No diamant! Krásny film o ľudských slabostiach.(24.11.2017)

• Idego

Že filmu nízký rozpočet čouhá z každého záběru by ještě nevadilo. Co je ale u komedie dost zásadní problém je, že to není vtipné. Humor je zde plytký a prvoplánový a celkový zážitek se tak omezil na marné očekávání, že příští segment třeba bude lepší než ta nuda, kterou jsem zrovna sledoval. Nebyl.(24.5.2017)

Veľmi trefné a veľmi vtipné.(13.7.2015)

Nemůžu si pomoct, ale tohle je jeden z TOP srbskejch filmů, co jsem měl možnost vidět. 7 hříchů v jednom filmu s omáčkou z komediálního drama. Člověk by neřek, co se může stát, když chcete vytáhnout prachy z Maradony, myslíte si jak jste chytrej nebo když se jako pedofil vydáváte na netu za malou holku co hledá kamarády. Ten, kdo to vymyslel, musí bejt génius. Tohle chci vidět znova, drazí přátelé...(16.10.2011)

• bufanda8

No nejspíš jsem měla velká očekávání. Ale tento humor mi vůbec nesedl. Ne, že bych čekala nějakou černou kočku, bílého kocoura, ale humor prostě naprosto mimo mísu a drama? To jsem ani nepostřehla. :D škoda.(23.8.2016)

Líbilo. A moc. Fajn rozdělení do sedmi povídek dle sedmi smrtelných hříchů. Jednotlivé příběhy mají co říct, jsou podány mimořádně humorně a zvládnuty na výbornou také po filmově-technické stránce. Nemám výhrad.(22.9.2010)