Bývalý agent CIA Jonathan Cold (Steven Seagal) se záhadně objevuje v hledáčku zpravodajské služby poté, co vysvobodil z vězení nebezpečného obchodníka se zbraněmi a chystá se pomoci skupině teroristů, kteří chtějí získat jadernou zbraň a použít ji při útoku na USA. Všichni si mysleli, že je Cold mrtvý, tak proč se tak najednou vynořil? A jak může být teroristům užitečný? CIA má celé spiknutí pod kontrolou až do chvíle, kdy ji teroristé oklamou a celá země je rázem bezbranná. Ve strhujícím závěru závisí bezpečí milionů lidí na tom, jestli se podaří najít odpověď na neřešitelnou otázku Na čí straně vlastně stojí Cold? (oficiální text distributora)

sniper18

Je to nadpriemerný akčný thriller so Stevenom Seagalom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o agentovi CIA, ktorý prenikne do zločineckej organizácie, pretože sa im podarilo zostrojiť jadrovú bombu a tú majú v pláne predať čečenským teroristom, ktorí ju chcú použiť na americkom území, pričom ich neustále sleduje aj bývalá agentova študentka. No situácia sa skomplikuje a obaja agenti musia bojovať nielen o svoje životy, ale hlavne teroristom zabrániť v ich pláne. Spracovanie nie je zlé, ale aj tak z toho nemám práve ideálne pocity. V prvom rade je treba zobrať do úvahy, že v tomto prípade sa nejedná o klasicky podaný akčný film s akčným hrdinom v hlavnej úlohe, ako to na prvý pohľad vyzerá a čo by som samozrejme aj najviac ocenil. Skôr je to taký thriller, v ktorom ani nie je kladený dôraz na akciu, ale hlavne na mnohé strany, ktoré sa v deji pohybujú, pričom každá chce niečo iné a keď sa tomu prispôsobím, tak s tým nemám väčší problém, samozrejme sa nejedná o nič výnimočné, ale aj tento dej je celkom slušný a bez problémov sa na to dá pozerať až do konca. Aj keď je pravda, že počas úvodných, asi najamatérskejších titulkoch, aké som vôbec videl tomu nič nenasvedčuje. Akcie je tu priemerné množstvo a je iba priemerná. Najväčším záporom sú bezpochyby súboje, ktoré predstavujú absolútne dno zo všetkých Seagalových filmov, za čo môže v prvom rade fakt, že sa ich samotný Seagal prakticky ani nezúčastnil. Je tu pár súbojov a ani jeden nestojí za nič, Seagala tu osobne do tváre vidno len pri jedinom chvate, čo je teda poriadne málo, ale aspoň tých pár prestreliek je celkom slušných a ani automobilová naháňačka nie je najhoršia. Herecké obsadenie nie je zlé, Steven Seagal tu síce v akcii za svojim štandardom veľmi zaostáva a navyše tu prakticky ani nehrá klasického akčného hrdinu, ale aj tak ma bavil, dobre sú na tom aj záporáci a nesklame ani Seagalova pomocníčka. Réžia a technická stránka sú rozhodne podpriemerné a to aj vo svojej kategórii, ale po čase sa na to dá zvyknúť a hlavne v druhej polovici som si to už ani nevšímal. Čierny úsvit je rozhodne jeden z tých najhorších Seagalových filmov, ale aj tak je to stále obstojná zábava a hlavne vôbec nenudí. Objektívna kvalita filmu- 41%, film sa páči mne na 62%. ()

Lacike odpad!

Verne pokracovanie jednotky, ktore si z nej berie tie najlepsie veci ako su chaoticky dej a chujovy strih, ktory dodrbal vsetky akcne sceny. Tentokrat sa cely film vsetci nenahanaju za tajomnym balickom ale rovno za atomovkou. Strih je predsalen o chlp prehladnejsi ako minule, ale vdaka tomu iba viac vynikne, ze samotne prevedenie akcnych scen je mizerne. V prestrelkach nebolo dost penazi na kapsulky, pocas bitiek mal Seagal pauzu na obed, takze namiesto neho si to ocividne odmaka nejaky kaskader, no a ako bonbonik tu mame jednu nahanacku behom ktorej sa zdemoluje slusne mnozstvo aut a aj ked je zase chujovo zostrihana, tak sa v nej aspon neustale nieco deje. Takze celkovo to je o triedu lepsi film ako jednotka, ale stale nie dost na to, aby som tomu dal aspon jednu hviezdicku. 1/10. ()

Beky odpad!

.....co kdybychom změnili slovo ,,odpad ,, v hodnocení na slovo segalovka!!!!....může mi někdo vysvětlit, proč je tak těžké natočit film ze sedmi souboji kde uvidíme aikido a Seagala ( i když je starej neznamená že na to přece nemá ) , a k tomu jednu honičku s auty a jeden výbuch a jednu dvě přestřelky a solidního záporáka a jednu pěknou ženskou a ne moc blbej scénář a ne nějakýho poláka ( zase poláka ) neznámýho na režiserské židli a co kdybychom vynechali všechny pokusy o digitální triky, a nějak pěkně solidně to natočili.....vždyť jeho filmy neměli nikdy velký rospočet, tak proč to nejde natočit jako dřív!!!!...tohle neni přece normální....jsem z toho fakt zhnusenej, dřív jsem ho měl rád, teď čekám kdy ho přestanu nenávidět!!! ()

PanFilmov

No tak ako každá Seagalovka, ktorú som videl aj táto ma úplne dostala, nechápem prečo sú Seagalove filmy skoro všetky tak nízko hodnotené, ja som hotový keď sa mi dostane do rúk nejaká jeho vec vždy sa teším kedy to konečne zapnem síce je prawda že niekedy sú jeho filmy až moc sci-fi ale ja to už nevnímam proste Seagalova tvorba je moja srdcovka vždy si na jeho veciach pekne sgustnem. ()

klerik

Tento film je nudný. Je to skôr akýsi protiteroristický triler a nie akčný film. Prestrelky sú dobre postrihané, ale Steven urobí len asi tri chmaty a zvyšok sa pozeráme na nezaujímavých záporákov. Nie su tu však žiadne divoké strihy, trasúca sa kamera ani dementné prelínačky, čo je celkom plus. Kultivovane natočená nuda. Steven má určite naviac... ()

• Na začátku, když je záběr na obrněný transportér, má rumunskou poznávací značku. O pár chvil později, když přijíždí k bance, má tentýž transportér holandskou poznávačku. (Musak)
  • Film bol natočený za 30 dní, pričom Steven Seagal (Jonathan Cold) sa zúčastnil len 12. (beso74)
  • Steven Seagal (Jonathan Cold) sa nezúčastnil na natáčaní žiadnej bojovej scény, bol nahradený dvojníkom. (beso74)