Černý úsvit

Čierny úsvit

Akční

USA, 2005, 93 min

• Bauer

Nuda, nuda a nuda! Co byste taky čekali od filmu se Stevenem Seagalem? Totálně dementní scénář a do toho příšerné herecké výkony ve kterých tedy hlavně vede tlustý Seagal, na kterém je vidět, jak si myslí, že je neuvěřitelně cool, když chodí a střílí ale že by předvedl nějaké to bojové umění to ne. Tak nesmíme se divit s tou jeho tlustou postavou může být rád, že ho nohy unesou. Když je ve filmu nějaká akční scéna, tak je neuvěřitelně nudně a nepůsobivě natočená. Proč tedy dávám pohou 1*? Tak docela mně zaujala hudba to by bylo za půl hvězdičky a docela se mi líbil konec s vrtulníkem, takže to je další pul hvězdičky. Podprůměrný akční a hlavně nudný film, který už vidět nemusím!!!(25.2.2007)

• Deratizer

Film samotnej je tuctový akční film s tuctovým dějem, kterých je tuny a tuny, Seagalovy filmy se točí furt kolem toho samýho, bývalej agent....a dál už to každý zná. Bylo by to i na tři hvězdičky, ale aby mistr bojových umění prakticky ve filmu nic nepředvedl a bojové scény byly natočeny účelně tak, aby nebyly vidět detaily ,aby se náhodou Seagal nemusel zabývat nějakou složitější bojovou choreografií, nebo se náhodou nezapotil, tak to ať jdou s tímto do prdele. Od čeho tam ten Seagal je??? Lidi chtějí vidět jeho techniku, přehledný chvaty a souboje, ne film, kde Seagal nic nepředvede nebo to za něj milostivě dělá dablér a film těží jen z toho, že se tam objeví jeho osoba v hlavní roli. Není to tím že by na to neměl, ale asi je zatěžko se tím víc zabývat. Každý kritizuje Zabijáka, ale tam je aspoň něco vidět, např schopná bitka v baru. Seagal už na bojové umění zřejmě zanevřel a kdoví zda se tomu ještě vůbec věnuje alespoň rekreačně, podle všeho už je to pro něj minulost, jinak by v těch filmech něco předváděl a pracoval by na choreografii bojových scén. Takový mistr a nepředvede už jedinej detailní chvat. Je prostě poznat, že ho ty filmy ani netankujou a točí to jen pro obživu.(7.11.2011)

• TERRORDROME

FUJ! Ani neviem o čom to vlastne bolo a je mi to úplne u riti. Akýsi rádoby špionážny brajgel v ktorom každý podráža každého, CIA a FBI so sebou vydrbávajú a medzi tým všetkým sa potáca, alebo skôr unavene šuchce kedysi uznávaný majster Aikida, dnes vyžrané prasa - Steven Seagal. U neho taktiež nie je jasné čo vlastne chce a prečo, ale to by mu fanúšik ešte odpustil, keby tu efektne lámal kosti. Akcie je málo a stojí naozaj za prd, v tomto prípade sa Stevenovi ani nedivím že sa mu nechce zdvihnúť noha ktorou by niekoho nakopal, nestojí mu to za tú námahu, aj keby ňou prekopol strop tak by tú sračku nezachránil. Záver potom korunuje atómový výbuch ktorému hrdinovia unikajú helikoptérou. Ešte raz - FUJ!(27.2.2011)

• lennyd

Tramtadadá, máme tu další akční film, v hlavní roli s nezapadající akční hvězdou, Stevenem Seagalem, zvaný Černý úsvit. Nevím čeho úsvit by tento film měl být, ale rozhodně ne Stevenovy akční kariéry - dokonce mám pocit, jestli už jsem některé scény z tohoto filmu neviděl v nějakém jiném (jo už si vzpomínám, pod stejným jménem agenta CIA vystupoval již v - taky nepovedeném - Cizinci). Nutno přiznat, že Černý úsvit je minimálně o 100% lepší film než byl Cizinec, což znamená, že se to na tu jednu hvězdičku hodnocení vyšplhalo - ale sám mistr na tom má pramalou zásluhu. Jinak se film vyznačuje vším, čím ostatní seagalovky - od začátku do konce chaos, nelogičnosti a obtloustlý akční hrdina... Mimochodem, zhruba v polovině filmu mne napadl báječný nápad na mučicí techniku - pustit mučenému po sobě několik filmů se Stevenem Seagalem - to nemůže zvládnout ani silnější povaha...(8.11.2010)

• Musak

Na odpad to není, protože mě film sám o sobě tolik nesral, ale že už mistr za sebe nechá bojovat dubléra, to už mi přijde příliš! Njn Segal je čím dál starší a línější, tak se někde ušetřit musí - na některých scénách je to vidět až příliš a závěrečná scéna má od reality tak daleko, že i nezletilému dítěti to musí přijít k smíchu:( Chyba ve filmu : Na začátku, když je záběr na obrněný transportér, tak má rumunskou poznávací značku, o pár chvil později, když přijíždí k bance má tentýž transportér holandskou poznávačku.(18.2.2009)

• - Film bol natočený za 30 dní, pričom Steven Seagal (Jonathan Cold) sa zúčastnil len 12. (beso74)

• - Na začátku, když je záběr na obrněný transportér, má rumunskou poznávací značku. O pár chvil později, když přijíždí k bance, má tentýž transportér holandskou poznávačku. (Musak)

• - Steven Seagal (Jonathan Cold) sa nezúčastnil na natáčaní žiadnej bojovej scény, bol nahradený dvojníkom. (beso74)