Středoškolačka Viola (Amanda Bynes) je nadšená hráčka fotbalu a udělá pro něj cokoliv! Dokáže využít i toho, že její dvojče, bratr Sebastian, nenastoupí do školy a nemůže se tak zúčastnit očekávaného fotbalového turnaje. Neváhá ani minutu a rozhodne se za něj přestrojit. Tato hra se jí daří až do okamžiku, kdy se zamiluje do spolubydlícího Duka (Channing Tatum). (oficiální text distributora)

Lucjen

Amandu Bynes nemusím, ani Channinga Tatuma, ale trochu prehodnocujem názor. She's the Man je vtipná, nerealistická no neočakávane dobrá gýčovina. Spríjemnila nedeľné ráno, bavila som sa. Bynes naozaj ako chlapec nevyzerá, v tomto prípade bohužiaľ, ale jej herectvo som dokázala prekusnúť bez väčších ťažkostí a Channing Tatum - ktoré naozaj veľmi neobľubujem, bol proste sexy. Scény na ihrisku, spolu s dokazovaním pohlavia hádam ani nebolo treba - aj chlapčensko - dievčenského vyznania, no vynahradili to scény s prezliekaním a Dukovym zdôverovaním sa o predstave lásky ;) ()

hudryhudry

Přesladká roztomiloučká hovadinka s krásným happyendem. Film je určen pro náctileté dívky, které touží po nedobytném chlapci a místo Amandy si představují samy sebe. V kině si pěkně popláčou, zasmějou se a jsou spokojený. Ale kluci, pokud hrajete fotbal, tak se na to opravdu nedívejte, mohlo by vás to položit. Jinak příjemná zábava, i když se herci trochu dost nepřirozeně ksichtí, slušná oddechovka. Ale ten ředitel byl fakt trapnej. ()

zdepapepa

Mě se to líbilo :-) sice režisér vyžírá klišé až do mrtě, ale je tam fotbal - naše česká kopaná! Už to je tak na 3 hvězdy, pak samozřejmě lifelike charaktery, vtipy ze života, pěkná Amanda (ano, i s krátkými vlasy a kotletami). Jen škoda toho křečovitého happy-endu "už aby to bylo za náma" A Vinnie Jones je samozřejmě borec na n-tou :-) ()

kingik

Kvalitních komedií není nikdy dost a tahle mě dost překvapila. Převlekové komedie vždycky měly něco do sebe a tahle není výjimkou. Amanda Bynes sice není nějaký extra talent, její herecký projev je i celkem toporný, ale umí dobře kulit oči a je vzhledově zajímavá, a jako kluk byla i pěkně ošklivá. Ovšem humornými situacemi se tu v žádném případě nešetří a navíc jsou tu herci, kteří snímek oživují velmi výrazně. Třeba sympatický Channing Tatum, kráska Laura Ramsey nebo skvělý trenér Vnnie Jones. Dost jsem se u téhle nenáročné komedie pobavil a je ideální pro zlepšení nálady. A komedie přece jsou od toho. ()

baruss

a možno sa o futbale dobrý film ani natočiť nedá.. Vedel som, že jedného dňa príde film a túto vetu sfúkne ako malinu, že jedného pekného dňa proste zhliadnem perfektný film o futbale. A JE TO TU. Chválou netreba šetriť. : )) Musím najprv upozorniť, tento film nieje o futbale... Je to romanitcká komédia... Futbal je len "zámienka". Možno preto, že futbal je len na okraje záujmu, možno práve preto, že sa mu nedostáva toľko príliežitostí. Proste tento film sa stavia k futbalu citlivo, nedegraduje futbal. Nejdem hovoriť o filme, idem hovoriť o futbale: Tréningy, parádne prepracované, Viola Hastings nieje nejaký futbalový boss, je to len veľmi talentovaná futbalistka, so svojimi muchami, ktorá sa musí stále zlepšovať, na ihrisku nepôsobí ako keby hrala o 10 líg vyššiu súťaž. Zápas (mám na mysli ten finálový, vlastne jediný zápas v celom filme) pôsobí docela realisticky, niesú v ňom nejaké úchvatné superfinty, nenormálne strely. Proste futbal. Tréner pôsobí ako keby to ani nebol herec, ale tréner. Paráda. Teraz o veciach s ktorými spokojný z futbalového hľadiska určite niesom. Tréner vyberá hráčov do prvého teamu, bez toho aby ich videl hrať jediný zápas, na základe nejakého kondičáku. (ale to sa dá ešte prekúsnuť). Klasicky, ako to už býva vo filmoch, bitka dvoch hráčov ostane nepotrestaná (pán rozhodca, to je jednoznačne červená karta, niet o čom diskutovať). To jedno autové vhadzovanie (to sa nedalo prekúsnuť) salto mortale pri autovom vhadzovaní ?!!? (akože keby to už niekto predviedol, čo nieje až také nereálne, musí rozhodca jednoznačne nechať opakovať aut, a napomenúť vhadzujúceho za nešportové správanie).. (pán režisér: bolo to nutné?) A teraz k najzávažnejšej chybe... Hrozne slabí brankári.. Tí chalani nevedia chytať Pozor Spoiler: 1. finálový gól padol do stredu brány nad ruky brankára... (tam sa nedá dať gól : )) ) nuž išlo o prekvapivú strelu, taký nečakaný akrobatický kop, ktorý vždy vie prekvapiť brankára.. Vyrovnávajúci gól padol takmer do stredu brány popod telo padajúceho brankára... (ja byť obranca, tak ho vyťahám za uši : )) ) Potom opäť nasleduje svetlý moment zápasu... podrazenie v pokutovom území, zaslúžená ČK a nariadený PK... Brankár znervózňuje útočníka rečami.. (klasika).. Brankár robinsonádou vyrazí strelu smerujúcu do lavého horného rohu... Parádny zákror... Ale ako môže nejaký brankár vyraziť strelu na hranicu pokutového územia ?!? Po takom parádnom zákroku nasleduje hrubka dňa.... Ja byť tréner toho brankára už v živote nepostavím... tú penaltu mal ukludiť na roh, prípadne do bezpečia k rohovej zástvke, a nie na hranicu pokutového územia... Otras, tak slabý brankár...Koniec spoilerom: Teraz sa vrátim opäť k filmu... Viola prezlečená za chlapa, je v českom dabingu tak nemožná a trápna, že je to až dokonale komické, až sa mi ježili chlpy na nohách, na rukách a mal chuť toho malého fagana čo sa hrá na veľkého chlapa poriadne nakopať. Podľa mňa to bol buď parádny herecký výkon, alebo nenormálne zlý herecký výkon, ale s určitosťou môžem povedať: lepšie to zahrať už nevedela... Za túto roľu by som ju kľudne nominoval na ženský herecký výkon v hlavnej role... Pre mňa jednoznačne paráda... Nuž prečo 5? Nemôžem dať 5 len za futbal... Veď ten film o futbale v podstate nieje... Ale futbal je s prižmúrením oka bezchybný.. Zápletka, herecké výkony, všetko veľmi pôsobivé. Vtipy na úrovni... Pre mňa je tento film veľké prekvapenie... () (méně) (více)

• Mená filmových dvojičiek Violy (Amanda Bynes) a Sebastiana (James Kirk) sú inšpirované menami dvojčiat z divadelnej hry Williama Shakespearea “Trojkráľový večer alebo Čo len chcete“. (Dado)
  • Ve scéně s koupelnou, kdy Duke (Channing Tatum) trefí Malcolma (James Snyder) ručníkem, ho opravdu zasáhl do oka. Jamesova reakce je tedy skutečná reakce na bolest. (ČSFD)
  • Hádka v autě mezi Violou a Paulem, když Viola přijíždí první den do školy, byla celá improvizovaná herci. (Dlee)