Route 666

Akční / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2001, 86 min

Skupinka policajtov sa snaží dostať kľúčového svedka na súdne pojednávanie, prenasleduje ich však nájomný vrah a navyše zablúdia na prekliatej ceste uprostred púšte, kde vyčíňajú vraždiaci duchovia štyroch kriminálnikov. Tí boli totiž v minulosti pochovaní zaživa, a tak nemohli nájsť pokoj a túžia po pomste a krvi. Zastaviť ich môže len hlavný hrdina, ktorý je zhodou okolností synom jedného z nich. Príjemný, zábavný a pekne nakrútený púštny hororík so sympatickými postavami, ktorý sa začína v štýle road movies, neskôr sa však zmení na boj o život (aj keď bojovať s duchmi je asi dosť ťažké). Masky duchov slušné (aj keď mali trochu bližšie k zombíkom), ich vraždiace nástroje vcelku originálne, takže sa dočkáme aj zopár pekných vraždičiek. Pre mňa vtipná a sympatická oddychovka, ktorá sa nehrá na nič viac.(7.7.2012)

• Ignus.cz

Viděl jsem hodně pitomých filmů, ale tohle vše překonává...(19.4.2008)

Solidně natočenej i obsazenej horor, kterej bohužel propásnul šanci být něčím víc. Režisér Wesley se bohužel nemohl rozhodnout jestli točí vážnej film nebo rádoby švandoidní zombie kravinu bez větších ambicí. Bohužel zvítezila druhá varianta. I tak Route 666 nabízí solidní porci krve, dobrejch hlášek a kompetentních herců. Lou Diamond Philips je herec, kterej dokáže dát svým rolím intenzitu a ani tady to není vyjímka. Route 666 sice není nic objevnýho, ale jako zábava to nezklame.(19.1.2015)

• Martin741

William Wesley mi nic nehovori, a po tomto filme este tomu tak aj sakramentsky dlho aj bude. Herecke vykony su priserne /to je v hororoch dobrym zvykom uz nejaky ten piatok/, rezia je amaterska a sceny ledva drzia pokope. Takychto hororov sa toci do roka X, ruky prec od tohto, prosim nestracat s tymto cas. 0 %(24.1.2015)

Nahodou docela mile prekvapeni v podobne docela zajimaveho hororu. Atmosfera tam byla dobra uz jenom protoze to bylo uprostred vyprahle pouste na opustene silnici a ti duchove nebo zombici byli docela strasidelni, krasne vrazdy se zbijeckou, bavilo me to.(9.5.2014)

• - V New Jersey bola tiež cesta Morris County Route 666 z Doveru do Mount Hope, avšak jej označenie neustále mizlo, a tak bolo číslo zmenené na 661. (beso74)

• - Cesta 666 v skutočnosti existovala. Viedla z mesta Gallup v Novom Mexiku do Corteza v Coloradu. Úrad pre dopravu v Novom Mexiku ju však kvôli symbolike čísla 666 premenoval. (beso74)