Dramatický střet eskymáckých tradic a zhoubného vlivu západní civilizace. Eskymácký lovec Agaguk se vzbouří proti svému otci, šamanovi Krůmakovi, a proti vlivu bílé civilizace, která přináší jen nenávist, hrabivost, alkohol a pomalu ničí tradice, v nichž vyrůstaly celé generace eskymáků. Když zabije bílého obchodníka Browna, je vyobcován z kmene a vydá se do mrazivých pustin, doprovázen dívkou Igijúk a otcovou kletbou v podobě bílého vlka. Situace se ještě vyhrotí, když se ve vesnici objeví policista Henderson, odhodlaný vyšetřit obchodníkovu smrt. (oficiální text distributora)

majo25

Mladý L.D. Phillips a skúsený Toširo Mifune predvádzajú severské divadlo, na ktoré sa dobre pozerá. Dobrých sparingpartnerov im robia ostrieľaný D. Sutherland a mladá Jennifer Tilly, ktorá sa nám v jednej scéne ukáže aj hore bez. Príbeh nie zlý, ale asi som očakával trochu viac. Každopádne sa mi "zamlouvali" viac postavy - hlavne polokomická postava Mifuneho čoby inuitského náčelníka a Sutherlada čoby inteligentného policajta - ako samotný príbeh, ktorý sa v pár málo momentoch dotýkal aj žánru fantasy. Možno to chelo aj viac zo života a zvykov Inuitov. Hodnotenie: 65% ()

Lacike

Celkom zaujímavý film o eskymákoch. Hlavne je pôsobivé sledovať tie ich zvyky. Postavy ma ale príliš nenadchli. Na rozdiel od indiánov, ktorí sú vo filmoch znázorňovaní ako poslední neskazení ľudia, tak títo eskymáci už sú trochu za parchantov. Hlavne ten ich náčelník holdujúci chľastu. Takže vlastne sme len celý film čakali, kedy sa v ňom pohne svedomie a udá sa. Dáva si ale riadne načas. Ale kvôli prostrediu a tým zvykom sa to raz oplatí vidieť. 6/10. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,448,640Tržby Celosvetovo $1,448,640║ niektoré úseky dosť dobré ako súboj s medveďom, s vlkom, či lov veľryby, sú tam niektoré scény vyhrotené, silné v detailoch ale medzi tím nie je až taká dobrá súdržnosť aby to ako celok lepšie vyznelo, aspoň záver filmu obstál /50%/ ()

Tommassi3

"Tundra je příliš veliká, a tak když člověk nestojí přímo před tebou, je velmi těžké říct, kde vlastně je.." Veskrze velmi zajímavý a ambiciózní biják, jehož však činí bizarním béčkovým hybridem především ten nestoudně prostoduchý příběh kombinující syrové drama s detektivkou.. Hloupý, zato na hlubokomyslný kus si hrající film.. ()

misterz

Príjemný a pohodový dobrodružný film na sobotňajší večer. Ponúka síce jednoduchší príbeh, avšak ktorý je plný zaujímavých a napínavých scén - napr. lov veľryby, alebo hneď na začiatku súboj s medveďom... Tiež pekne predostrel celú plejádu negatívnych charakterov na jednej či druhej strane, ktoré sú tu už od nepamäti - hamižnosť, vierolomnosť... ale tiež vôľu niečo na tom zmeniť a postaviť sa čelom nepriazni osudu. Skrátka vziať svoj život do vlastných rúk a zariskovať. Agaguk zvolil síce tŕnistú a náročnú cestu, ale myslím, že urobil veľmi dobre. Navyše zo snímku sálala príjemná mrazivá atmosféra a oko sa sem-tam potešilo pohľadom na nejakú peknú prírodnú scenériu. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100 ()