Stín vlka

• slovenský

Tieň vlka

Dobrodružný

Francie / Kanada, 1992, 110 min

Mladý L.D. Phillips a skúsený Toširo Mifune predvádzajú severské divadlo, na ktoré sa dobre pozerá. Dobrých sparingpartnerov im robia ostrieľaný D. Sutherland a mladá Jennifer Tilly, ktorá sa nám v jednej scéne ukáže aj hore bez. Príbeh nie zlý, ale asi som očakával trochu viac. Každopádne sa mi "zamlouvali" viac postavy - hlavne polokomická postava Mifuneho čoby inuitského náčelníka a Sutherlada čoby inteligentného policajta - ako samotný príbeh, ktorý sa v pár málo momentoch dotýkal aj žánru fantasy. Možno to chelo aj viac zo života a zvykov Inuitov. Hodnotenie: 65%(4.2.2014)

Drsný a syrový dobrodružný film vypráví o mladém Eskymákovi Agagukovi (Lou Diamont Phillips), který v sebeobraně zabije bílého obchodníka. Krutý šaman Krůmak (Toshiro Mifune) ho i s jeho dívkou (Jennifer Tilly) vyžene z vesnice. Mladá dvojice se musí v divočině o sebe postarat a přežít. Ve vesnici se vše zkoplikuje, když tam přijede policista Henderson (Donald Sutherland), který hledá obchodníkova vraha. Atraktivní příběh je plný napětí, dobrodružství i syrových a naturalistických scén. S hlavním hrdinou je po celý příběh dosti skoušeno a vy mu budete tím víc fandit. Film pro milovníky dobrodružství, romantiky a drsné přírody jako stvořený.(23.7.2006)

Prostředí Inuitů, jejich zvyky, jazyk, lov, nádherná příroda...ale také Jarreho působivá hudba, přesný Mifune, zrzavý Sutherland a půvabná Tilly. Lov na velrybu, stavba iglú, odjezd vyšetřovatele z tábora, porod a souboj s vlkem jsou pak nejzapamatovatelnějšími momenty tohoto dobrodružného snímku. Osobně mi L.D.Phillips jako Agaguk vůbec nesedl.(10.11.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,448,640Tržby Celosvetovo $1,448,640║ niektoré úseky dosť dobré ako súboj s medveďom, s vlkom, či lov veľryby, sú tam niektoré scény vyhrotené, silné v detailoch ale medzi tím nie je až taká dobrá súdržnosť aby to ako celok lepšie vyznelo, aspoň záver filmu obstál /50%/(6.3.2010)

Príjemný a pohodový dobrodružný film na sobotňajší večer. Ponúka síce jednoduchší príbeh, avšak ktorý je plný zaujímavých a napínavých scén - napr. lov veľryby, alebo hneď na začiatku súboj s medveďom... Tiež pekne predostrel celú plejádu negatívnych charakterov na jednej či druhej strane, ktoré sú tu už od nepamäti - hamižnosť, vierolomnosť... ale tiež vôľu niečo na tom zmeniť a postaviť sa čelom nepriazni osudu. Skrátka vziať svoj život do vlastných rúk a zariskovať. Agaguk zvolil síce tŕnistú a náročnú cestu, ale myslím, že urobil veľmi dobre. Navyše zo snímku sálala príjemná mrazivá atmosféra a oko sa sem-tam potešilo pohľadom na nejakú peknú prírodnú scenériu. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100(30.11.2017)