Bludička (TV seriál)

Willo the Wisp

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1981, 26x5 min

Nicholas Spargo

Vzdycky si nostalgicky vzpomenu na mladi, na Vegu a Magion. Edna mne proste v pameti uz zustane az do hrobu. Je to navic hezky nadabovane. Musim volit za 5 =) . Myslim, ze bych u toho opet vydrzel, kdyby to nekde davali. Prirovnal bych to asi k lovci Pampalinimu, ktereho jsem nedavno nekde videl a taky jsem se u toho moc pobavil. Nicmene Bludicka se mi libi jeste o chlup vice, protoze Olda Kaiseru to namluvil proste skvele.(25.6.2009)

Další z (téměř) zapomenutých kreslených trháků z dob útlého dětství, Magionu (nebo Vegy, who cares), a legendárního dabingu, který se dnes (téměř) nedá sehnat. Upřímně mě překvapilo, že je to až tak stará záležitost. I to jak to dnes na mě nějak nefunguje... To, že je něco divné, prostě nestačí, i když zlá čarodejnice Edna Bedna zakletá do věčně nasr... telebedny nebo tlustá víla "Mejvis" s modrými vlasy jsou z řádu těch postaviček, které si - sice mlhavě, ale přesto - pamatujete desítky let. A to jen tak BTW asi všichni mluvíme o "první sérii", kterou od té "druhé" dělí bratru pětadvacet let. 60%(27.1.2014)

Jeden z nejčarovnějších kreslených seriálů co pamatuju. Co charakter, to neskutečný týpek, od víly Mavel, co pro svou tloušťku nemohla létat, až po dokonale ďábelskou televizi Ednu. Z některých magických kousků Zlé Edny mě jako malého až mrazilo. Mimochodem, v roce 2005 vyšla druhá řada ve které má Edna moderní, plochý širokoúhlý facelift se stereem, který ji podle mě na její ďábelskosti leccos ubírá.(9.1.2006)

Takhle po letech už to taková prda není, ale jako dítě jsem tento magioňáckej seriál miloval. V rámci nostalgie, Oldřicha Kaisera a tlusté víly Mejvis dávám čtyři. BTW: jedna z nejlepších epizod vůbec http://www.youtube.com/watch?v=zJu1Sez3RBo(26.9.2013)

Téměř zapomenutá marginalitka mého televizního dětství, nedávno znovu objevena teprve došla zasloužené pozornosti. Nový dabing na současné poměry slušný, ale ten Kaisrův je opravdu jedinečný (nalezeny dvě pozůstalé epizody: http://www.youtube.com/watch?v=zJu1Sez3RBo a http://www.youtube.com/watch?v=pdxIJ3YqkJY). Mejvís mi připadá zajímavější než Edna, která si mě ale získala nadšením z četby o elixíru Dr. Jekylla, po kterém "budu ještě zlejší než jsem teď". Ubozí diváci!(1.6.2013)

• - Sledovanost přes 9 milionů diváku se dosud žádnému dětskému animovanému seriálu nepodařilo překonat. (Elisebah)

• - Kočka Elza je v originále Kocour Carwash. (Elisebah)

• - Do češtiny namluvil seriál Oldřich Kaiser, bohužel tento dabing se nedochoval. (Elisebah)