Bludička (TV seriál)

Willo the Wisp

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1981, 26x5 min

Nicholas Spargo

Téměř zapomenutá marginalitka mého televizního dětství, nedávno znovu objevena teprve došla zasloužené pozornosti. Nový dabing na současné poměry slušný, ale ten Kaisrův je opravdu jedinečný (nalezeny dvě pozůstalé epizody: http://www.youtube.com/watch?v=zJu1Sez3RBo a http://www.youtube.com/watch?v=pdxIJ3YqkJY). Mejvís mi připadá zajímavější než Edna, která si mě ale získala nadšením z četby o elixíru Dr. Jekylla, po kterém "budu ještě zlejší než jsem teď". Ubozí diváci!(1.6.2013)

Takhle po letech už to taková prda není, ale jako dítě jsem tento magioňáckej seriál miloval. V rámci nostalgie, Oldřicha Kaisera a tlusté víly Mejvis dávám čtyři. BTW: jedna z nejlepších epizod vůbec http://www.youtube.com/watch?v=zJu1Sez3RBo(26.9.2013)

Bedna Edna, Muk, housenka Agnes a lesní víla Mejvis :-) Tenhle kreslený seriál byl kdysi pravidelným pořadem ve čtvrtečním Magionu. Zákeřná dvouzubá čarodějnice Edna v podobě televizoru neurčitého typu, prudila všechny obyvatele lesa, kteří ji opět všichni společně vzdorovali a opláceli stejnou mincí. Vesměs 5 minutové epizody, dokázali vždy pobavit.(19.1.2016)

Ó ano další "Magioňácká" nebo-li "Vegácká" dnes už klasicky nostalgická záležitost, která mě tehdy neuvěřitelně brala, pro svojí skvělou strašidelnou atmosféru ale hlavně nezapomenutelně namluvenou, skvělým Oldou Kaiserem. Nikdy nezapomenu na vílu Mejvis, na housenku Agnes, na pozdrav ahóóój, Ááágnes, a zlou televizi Ednu pro každého prostě tehdy bednu:-))(22.8.2007)

Jeden z nejčarovnějších kreslených seriálů co pamatuju. Co charakter, to neskutečný týpek, od víly Mavel, co pro svou tloušťku nemohla létat, až po dokonale ďábelskou televizi Ednu. Z některých magických kousků Zlé Edny mě jako malého až mrazilo. Mimochodem, v roce 2005 vyšla druhá řada ve které má Edna moderní, plochý širokoúhlý facelift se stereem, který ji podle mě na její ďábelskosti leccos ubírá.(9.1.2006)

• - Do češtiny namluvil seriál Oldřich Kaiser, bohužel tento dabing se nedochoval. (Elisebah)

• - Nová série, již ve formátu 1,78:1, se premiérově objevila na britském dětském kanálu Playhouse Disney koncem října 2005. (Elisebah)

• - Televizní premiéru ve Velké Británii sledovalo přes 9 miliónů diváků. (Elisebah)