Bludička (TV seriál)

Willo the Wisp

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1981, 26x5 min

Nicholas Spargo

Ó ano další "Magioňácká" nebo-li "Vegácká" dnes už klasicky nostalgická záležitost, která mě tehdy neuvěřitelně brala, pro svojí skvělou strašidelnou atmosféru ale hlavně nezapomenutelně namluvenou, skvělým Oldou Kaiserem. Nikdy nezapomenu na vílu Mejvis, na housenku Agnes, na pozdrav ahóóój, Ááágnes, a zlou televizi Ednu pro každého prostě tehdy bednu:-))(22.8.2007)

Takhle po letech už to taková prda není, ale jako dítě jsem tento magioňáckej seriál miloval. V rámci nostalgie, Oldřicha Kaisera a tlusté víly Mejvis dávám čtyři. BTW: jedna z nejlepších epizod vůbec http://www.youtube.com/watch?v=zJu1Sez3RBo(26.9.2013)

Jeden z nejčarovnějších kreslených seriálů co pamatuju. Co charakter, to neskutečný týpek, od víly Mavel, co pro svou tloušťku nemohla létat, až po dokonale ďábelskou televizi Ednu. Z některých magických kousků Zlé Edny mě jako malého až mrazilo. Mimochodem, v roce 2005 vyšla druhá řada ve které má Edna moderní, plochý širokoúhlý facelift se stereem, který ji podle mě na její ďábelskosti leccos ubírá.(9.1.2006)

Vzdycky si nostalgicky vzpomenu na mladi, na Vegu a Magion. Edna mne proste v pameti uz zustane az do hrobu. Je to navic hezky nadabovane. Musim volit za 5 =) . Myslim, ze bych u toho opet vydrzel, kdyby to nekde davali. Prirovnal bych to asi k lovci Pampalinimu, ktereho jsem nedavno nekde videl a taky jsem se u toho moc pobavil. Nicmene Bludicka se mi libi jeste o chlup vice, protoze Olda Kaiseru to namluvil proste skvele.(25.6.2009)

Ó můj bože.... Jsem tak rád, že jsem to neviděl pod vlivem canabisových alkaloidů . Jinak bych se dostal do strašný schízy. I takhle jsem díl s Vikingou rozdýchaval dobře deset minut. Kdyby to viděl Freud, kašlal by na nějakou psychosexualitu. Willo the Whisp je výprava hluboko do temné dětské duše... "kurevskej" nářez.(7.7.2010)

• - Sledovanost přes 9 milionů diváku se dosud žádnému dětskému animovanému seriálu nepodařilo překonat. (Elisebah)

• - Druhou sérii namluvil v originále James Dreyfus. (Elisebah)

• - K. Williams neměl seriál moc rád - přišel mu pomalý a technicky neadekvátní dětské představivosti. (Elisebah)