Reklama

Reklama

Bludička

(TV seriál)
  • Velká Británie Willo the Wisp
Animovaný / Rodinný
Velká Británie, 1981, 2 h 10 min (Minutáž: 5 min)

Epizody(26)

Obsahy(1)

Každý kouzelný les je plný přátelství, nástrah, humoru i intrik. V tom našem vás budou provázet vypravěčka Bludička, boubelatá víla Mavis, její housenčí kamarádka Ágnes, kočka Elza, podivný kříženec psa a žížaly Moog, ptáček Twít a další. Srdce diváka si však nepochybně podmaní charisma zlé a ďábelské čarodějnice Edny Bedny v podobě televize, jíž nelze věřit ani sklo na obrazovce! DVD obsahuje prvních 13 dílů (1-13) tohoto kresleného seriálu z produkce britské BBC, jenž v žádném případě není určen jenom dětem. Přes zdánlivou pohádkovost a večerníčkový rozsah epizod je doslova nabit řízným anglickým humorem, přátelskou ironií a nejednou hláškou. O životaschopnosti díla svědčí též fakt, že zanechal nesmazatelné stopy v paměti celé generace dětí odchovaných Vegou a Magionem České televize. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (59)

honajz 

všechny recenze uživatele

Úžasný britský humor, který lépe než v českém dabingu Kaisera nebo Juřičky (ten Kaiserův se v ČT nedochoval), vyzní v originále birtského herce Kennetha Williamse. Podle něho mimochodem je postava bludičky nakreslena. Jeho aristokratický přednes je ještě více v rozporu s těmi šílenostmi, co se dějí v každém příběhu a komičnost je tak o hodně posílena. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Samotný seriál je za čtyři hvězdy, ale tu pátou mu lehce zařídil dabing Oldy Kaisera. Zlá televize Edna vždycky patřila k mým idolům a patřit k nim bude dál. Bludičky je třeba si vážit i proto, že pochází z časů, kdy pohádky nebyly určené jen dětem, ale to svoje (a někdy i mnohem víc) si v nich našli i dospělí. Kdo by nááhodou nevěděl, o co jde (a chtěl si tak pěkně nostalgicky zavzpomínat, jako já teď), tak: http://www.youtube.com/watch?v=pdxIJ3YqkJY ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Další z (téměř) zapomenutých kreslených trháků z dob útlého dětství, Magionu (nebo Vegy, who cares), a legendárního dabingu, který se dnes (téměř) nedá sehnat. Upřímně mě překvapilo, že je to až tak stará záležitost. I to jak to dnes na mě nějak nefunguje... To, že je něco divné, prostě nestačí, i když zlá čarodejnice Edna Bedna zakletá do věčně nasr... telebedny nebo tlustá víla "Mejvis" s modrými vlasy jsou z řádu těch postaviček, které si - sice mlhavě, ale přesto - pamatujete desítky let. A to jen tak BTW asi všichni mluvíme o "první sérii", kterou od té "druhé" dělí bratru pětadvacet let. 60% ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Ó ano další "Magioňácká" nebo-li "Vegácká" dnes už klasicky nostalgická záležitost, která mě tehdy neuvěřitelně brala, pro svojí skvělou strašidelnou atmosféru ale hlavně nezapomenutelně namluvenou, skvělým Oldou Kaiserem. Nikdy nezapomenu na vílu Mejvis, na housenku Agnes, na pozdrav ahóóój, Ááágnes, a zlou televizi Ednu pro každého prostě tehdy bednu:-)) ()

berg.12 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejčarovnějších kreslených seriálů co pamatuju. Co charakter, to neskutečný týpek, od víly Mavel, co pro svou tloušťku nemohla létat, až po dokonale ďábelskou televizi Ednu. Z některých magických kousků Zlé Edny mě jako malého až mrazilo. Mimochodem, v roce 2005 vyšla druhá řada ve které má Edna moderní, plochý širokoúhlý facelift se stereem, který ji podle mě na její ďábelskosti leccos ubírá. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (14)

  • Kočka Elza je v originále Kocour Carwash. (Elisebah)
  • Housenka Ágnes je v originále housenčák Arthur. (Elisebah)
  • Druhou sérii režírovala v roce 2005 dcera Niskyho Sparga, Bobbie Spargo pod hlavičkou Elephant Production. (Elisebah)

Reklama

Reklama