Bludička (TV seriál)

Willo the Wisp

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 1981, 26x5 min

Nicholas Spargo

Téměř zapomenutá marginalitka mého televizního dětství, nedávno znovu objevena teprve došla zasloužené pozornosti. Nový dabing na současné poměry slušný, ale ten Kaisrův je opravdu jedinečný (nalezeny dvě pozůstalé epizody: http://www.youtube.com/watch?v=zJu1Sez3RBo a http://www.youtube.com/watch?v=pdxIJ3YqkJY). Mejvís mi připadá zajímavější než Edna, která si mě ale získala nadšením z četby o elixíru Dr. Jekylla, po kterém "budu ještě zlejší než jsem teď". Ubozí diváci!(1.6.2013)

Jeden z nejčarovnějších kreslených seriálů co pamatuju. Co charakter, to neskutečný týpek, od víly Mavel, co pro svou tloušťku nemohla létat, až po dokonale ďábelskou televizi Ednu. Z některých magických kousků Zlé Edny mě jako malého až mrazilo. Mimochodem, v roce 2005 vyšla druhá řada ve které má Edna moderní, plochý širokoúhlý facelift se stereem, který ji podle mě na její ďábelskosti leccos ubírá.(9.1.2006)

Tomuhle nejde dát míň než tři hvězdičky a já sám tomu nemůžu dát míň než pět. Ovšem za verzi s Kaiserovým dabingem. Jsem neuvěřitelně šťastný, že jsem to mohl v Magionu zažít. Teď když to vyšlo na DVD předabované Juřičkou, je mi toho původního (Českou Televizí, jako už pokolikáté, prošustrovaného) dabingu strašně moc líto. ** mimochodem jsem si psal s Jiřím Chalupou právě kvůli tomuhle dabingu. Tak ne že se nedochoval, prý v archivu je, ale ČT nemá vysílací práva, nakupovat je nebude a než aby dabing samotný prodala pro DVD, radši ho nechá v archivu shnít. Právě proto se musel seriál předabovat, aby vůbec u nás mohl na nosičích vyjít. Nenapadá mě pro ČT žádný slušný výraz.(21.7.2008)

Ó můj bože.... Jsem tak rád, že jsem to neviděl pod vlivem canabisových alkaloidů . Jinak bych se dostal do strašný schízy. I takhle jsem díl s Vikingou rozdýchaval dobře deset minut. Kdyby to viděl Freud, kašlal by na nějakou psychosexualitu. Willo the Whisp je výprava hluboko do temné dětské duše... "kurevskej" nářez.(7.7.2010)

Tak tohle je opravdu ďábelská záležitost:)..Psycho pohádka nejen pro děti, plná infantilního, suchého anglického humoru(který mi tentokrát navýsost sedl). Jsem rád, že se mi to po letech dostalo do ruky a byla možnost to zhlédnout, hezky všech 26 dílů naráz. Protože tuhle přehlídku charakterů, kde si každý najde svého oblíbence cynická housenka Ágnes(moje favoritka), „obtloustlá“ lesní víla Mavis, začarovaný princ Chlupáč, kočka Elza a další a samozřejmě nejvýraznější postava seriálu „zlá čarodějnice bedna“ Edna se na pětiminutový „večerníček“ jen tak nevidí. Báječná záležitost, kterou vřele doporučuji každému, která i po těch letech, téměř nestárne a má divákovi co nabídnout.(18.6.2009)

• - Seriál běží na Britských TV obrazovkách s mírnými přestávkami dodnes. (Elisebah)

• - Kočka Elza je v originále Kocour Carwash. (Elisebah)

• - Housenka Ágnes je v originále housenčák Arthur. (Elisebah)