Malý Nikita

Little Nikita

Drama / Thriller

USA, 1988, 98 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,733,070Tržby Celosvetovo $-║ až veľmi jednoduchý dej ktorému chýba poriadna gradácia, napätie /40%/(28.10.2009)

Příjemný špionážní thriller, ale žádná extra třída. Jednou vidět stačilo.(23.7.2018)

• slunicko2

Ani komedie, ani drama, ba dokonce ani vyložená nuda. Taková podivná podívaná... 1) Poněkud zmatená (zvláště ke konci) psychologizující špionážní břečka obdivně se zhlížející v zrcadle. Přímo slyším, jak si šeptá - jsem dobrá, jsem dobrá. 2) Jediným důvodem ke sledování jsou efébské půvaby 18letého Rivera Phoenixe, které ovšem ocení z diváků ČSFD jenom někteří.(8.5.2011)

Špionážny thriller, ktoré patrí skôr do vôd priemeru, ako medzi nejaké lepšie kúsky tohto žánru.(18.3.2011)

• Pohrobek

Malým Nikitou natočil Richard Benjamin zajímavý thriller, jenž nevsází pouze na akčnost a prostředí amerických a ruských tajných služeb, nýbrž se pokouší o hlubší vykreslení jednotlivých postav. V hlavních rolích se snaží Sidney Poitier jako otcovský agent FBI a ve 23 letech zesnuvší ikona River Phoenix.(14.5.2005)

• - Herec River Phoenix (Jeff) jednou o tomto filmu prohlásil: "Moc se mi nelíbilo, jak tam byly zobrazeni Rusové...bylo to trochu stereotypní". Děj celého snímku se mu zdál poněkud přitažený za vlasy. (Kacitr)

• - Když Roy (Sidney Poitier) podává Jeffovi (River Phoenix) jeho řidičský průkaz, můžeme vidět datum 23. srpna 1970, což  je skutečné datum narození Rivera Phoenixe. (Kacitr)