Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1885 a v zapadlé vesničce carského Ruska žije myší rodinka Mousekewitzů. Jejich rodinu sužuje hlad stejně jako rodinu lidí, u kterých přebývají. Mnoho večerů za sebou slýchají děti od otce příběhy o Americe, zemi, ve které nejsou kočky a myší rodiny zde mají blahobyt. Jednoho dne vesnici napadne horda kozáků i se svými divokými kočkami, která podpálí domy, a vesnice lehne popelem. To je pro Mousekewitzovi poslední kapka. Rozhodnou se změnit svůj život. S několika přáteli se nalodí na parník plující do země zaslíbené. Na lodi jednoho dne při bouři myšáka Fievela smetou vlny. Naštěstí se zachrání v lahvi, kterou vlny vyvrhnou na ostrůvku u New Yorku, kam míří celá rodina. Potká tam holuba Henryho, který se o něj postará. I když celá rodina je přesvědčena, že přišla o svého chlapce, přesto se snaží v novém světě zabydlet. Fievel se dozvídá zásadní informaci - i v New Yorku jsou kočky! Rozhodne se zapojit do organizace, která hodlá kočičí gang zničit... (TV Nova)

(více)

Recenze (22)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Jeden z mých nejoblíbenějších kreslených filmů, který má překvapivě nekreslenou atmosféru a styl, kterého Disneyho filmy nikdy nedosáhly... ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Mladý ruský myšiak Fievel sa počas cesty do Ameriky stratí svojej rodine. Po príchode do nového domova prežije množstvo dobrodružtiev a naučí sa postarať sám o seba. Animák z produkcie Stevena Spielberga a hudbou Jamesa Hornera určite nedosahuje kvalít najlepších disneyoviek, dokáže však potešiť nejedného diváka. Veľká škoda, že sa na túto rozprávku zabudlo, pretože má všetko, čo kvalitná rodinná zábava potrebuje.9/10 ()

Larrysbride 

všechny recenze uživatele

Don Bluth v boji za uchování Disneyho klasického animátorského stylu a na cestě k dokonalosti, kterou završil svou Anastázií. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Hlavně pro nejmenší, ale neškodné i pro dospělé. Standardní pohádka, ve které se mladý myšák ztratí při cestě s rodinou do Ameriky a musí je najít. Na této cestě potká řadu jiných hlodavců, savců a jiné havěti, která mu chce pomoci, nebo ho zabít. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Nadpriemerné animované dobrodružstvo, ktoré má sympatický príbeh a rovnako aj sympatického hrdinu, ktorý si vás získa hneď, ako sa na vás pozrie svojimi veľkými okáľami. Obstojí aj pri porovnaní s dnešnými digianimákmi. ()

marleyy 

všechny recenze uživatele

65% Ve svých dětských letech jsem to miloval. Je to docela příjemná, milá a vtipná pohádka pro rodinku s dětmi. I po dlouhé době hodnotím poměrně kladně. Je však jasné, že to na Toma a Jerryho nemá. ()

DonPedro 

všechny recenze uživatele

Nominace na Oskara za píseň Somewhere Out There ? Vždyť je stejně nemožná jako zbytek hudebního doprovodu, bezradný příběh a většina postav. I na film o myších trochu moc upištěný Americký ocásek mi tedy nesedl ()

danecek24 

všechny recenze uživatele

44. Zlatý Glóbus za rok 1986 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Somewhere Out There" - Hudba James Horner, Barry Mann, text Cynthia Weil ()

lykan9 

všechny recenze uživatele

Abych řekl pravdu, tak Americký ocásek byl pro mě utrpením, u kterého jsem měl co dělat, abych ho dokoukal. Příběh byl stupidní a dle mého názoru děti urážející. Jediné, co stálo zato, byla animace a díky tomu nedávám odpad. To je tak ale vše. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Milá kreslená pohádka o malém ruském myšákovi, který v New Yorku hledá svou rodinu, si namísto nějakého pofidérního komentáře k přistěhovalectví jen mírně rýpne do bláhové představy o americkém snu – „Ale v Americe žádné kočky nejsou a ulice jsou dlážděné sýrem.“ O propracovaném příběhu či vývoji charakterů se mluvit moc nedá, proto tu slabší 4. hvězdičku dávám víceméně z nostalgie, za ruční animaci (v akčních scénách nepřehledně zběsilou, ve (dvou) strašidelných krásně atmosférickou) a výbornou Hornerovu hudbu i písničky. ()

Koda 

všechny recenze uživatele

Americký ocásek je taková roztomiloučká pohádka, která zas až tak moc nechce od lidí, aby přemýšleli, spíše jim přikládá takovou pomůcku do kapsičky "Nikdy neříkej nikdy". Pro někoho může být tento film i hořký, když si vzpomene, jaké tu kdysi byly kruté podmínky plné válek a imigrace a to se stalo i myším, kteří si řekli ''a dost, frčíme tam, kde nejsou kočky. Jenže se myšička Fievel ztratí z Hamburské lodi, když ho unese proud moře, a on se celou dobu snaží najít zpátky svojí rodinu. Do toho ho čeká plno nástrah, především kočky, které ho po celou dobu prudí... až na výjimku, ale to bych moc spoileroval. Celou dobu jsem přemýšlel o tom, jak myšky plánovaly cestu za svobodou, a není to nic jednoduchého... protože mě hned trklo, že něco podobného teď trápí i lidi jako takové z covidové situace. Třeba já osobně bych už se nejradši zbavil těch otravných respirátorů a konečně si začal víc užívat bez starostí, testování a očkování. Ale to jsem se zase ztratil s Fievelem i já. Přiznám se, že jako dítě jsem o tomhle filmečku nic moc nevěděl, ale pamatuji si, když mi bylo o něco více, že jsem se zamiloval do písničky Somewhere Out There, která tak nějak mě připoutala k tomu, abych se odhodlal podívat na tohle myší dobrodružství. Jasně, čekal jsem od tohoto filmu trošičku více, nicméně skladby již zesnulého pana mistra Hornera jsou prostě nenahraditelné, a bez nich si myslím, že by to byl pouze průměrný animovaný film bez citu. Tady jde hned vidět, že s hudbou, kde člověk chce projevit takové vlastní soukromí k uronění slzy, je jednoznačně to nejlepší, co může člověku dát. Taky jsem si zde oblíbil skvělého italského myšáka Tonyho, který pomáhal jako takový brácha Filimu, a možná bych mu dal více šance být s jeho "snoubenkou". Takže za mě, když jste třeba nemocní a nevíte co dělat, myslím, že tenhle kousek vám rozehřeje srdíčko. Věřím, že ti lidé, kteří tenhle animák sledovali jako děti, z toho určitě mají krásné vzpomínky a jednoznačně věřím, že si ho uchovají s plným počtem hodnocení. Jen bych možná dodal, že ve světě se může třeba žít lépe, ale doma je doma. PS: Člověk, který namluvil Fievela Phillip Glasser tu postavu stále miluje a kolikrát ho v Americe můžete potkat, když prezentuje svojí postavu, což se mi u něj dost líbí! ()

Lovely.Bones 

všechny recenze uživatele

Proč ne? Hlavně, když je dneska to téma uprchlíci poměrně aktuální. Písničky občas v dabingu tahají za uši, ale dětem vadit nebudou. Hlavně to má tu překrásnou "Don Bluth poetiku". ()

Chřástal 

všechny recenze uživatele

Asi jen málokterý animák pro děti začíná pogromem. Což je pro ruské židovské myši Myškewitzovy motivace vydat se do Ameriky, kde „nejsou kočky“. To je pochopitelně emigrantská utopie… Dál už se takové podobenství koček a myší, jaké už předtím použil Art Spiegelman v Maus, nerozvíjí - vzhledem k žánru asi celkem logicky. To ale neznamená žádný cukrkandl. Amerika je vykreslena v duchu dickensovského realismu špinavých ulic velkoměsta, moderních otrokářů a dětských sirotků – bezdomovců. Nechybí ani nepěkné scény, jako když se za myšáčkem začne kanálem trousit hejno švábů, aby je vzápětí potkal jiný konec potravního řetězce. Vzhledem k tomu všemu ty finální průlety kolem sochy Svobody působí až trochu nepatřičně… ()

Alojs 

všechny recenze uživatele

Animák, jaký se už dneska netočí. Nádherné obrazy, dobová atmosféra, pěvecké a taneční vložky... All is perfect. Tedy až na děj, který se v druhé půli násilně nastavuje několika "konci". ()

Reklama

Reklama