Stay Alive

Bathory: Pomsta krvavej grófky

Horor / Thriller

USA, 2006, 85 min

• Hitman_47

Horror, který se utápí v nelogice a klišé...tohle by měl být oficiální text distributora (bo je to sakra pravda)....mrkněme se tedy horrůrku odehrávajícího se ve videoherním prostředí tak trošku blíž na zoubek: Ve filmu máme skoro samé HC-gamery, kterým není nic cizí (dokonce ani "Hyper-Blastery" v Silent Hill 4....být Konami, tak na tvůrce podám žalobu za to, že se jméno hry objevuje v tomhle shitload filmu....a za ty Blastery bych je žaloval tím tuplem....bo je to prostě kurva nesmysl, chtěl bych vidět, kde by se v SH objevily nějaké posrané blastery!), tito gameři se náhodou přes svého mrtvého khemika dostanou "high-end-next-century-gen" pařbě, která je všechny nakonec zabíjí....jeden gameřík (Cody "I-am-teh-haxoor" Banks) tady plive věty, které slýcháme od blbců, kteří o compech a netu slyšely jen z TV NOVA (například:"Dneska musím být doma, abych si stáhl film, který půjde zítra do kin"...no zabít), kdy potom v závěsu hledá informace na vyhledávači, tak trochu dost podobnému stránkám alik.cz ....ono druhý z těch gamerů si v pohodě surfuje na stránkách policejní databáze, dělané ve flashi (!!!) a v klidu si tu listuje ve fotkách z místa činu a snad i z pitvy...jo a taky si tam čte policejní hlášení, dříve na to vždycky potřebovali hackery...ale holt jsme asi v "high-end-next-century-gen" době, tak co. No serte na to a raději si to stáhněte "den předtím, než to půjde do kin"...i když nevim jestli to vůbec do kin půjde a jestli má cenu to vůbec stahovat.(10.9.2006)

• Jordan

za žiadnych okolností nepozerajte tento horor, lebo zomriete. od nudy a od toho, aké príšerné to je. prekračuje to už aj "zábavnej" príšernosti... kto dáva peniaze na také filmy? a kto vyrába také filmy?! čsfd by mala pre túto kategóriu dať kategóriu ešte horšiu ako odpad... čo je ale najvtipnejšie: amíci si k tomuto hororu požičali grófku alžbetu báthory a urobili z nej američanku... "the game played itself!"... stay away!(10.6.2014)

• Terter

Další z řady filmů, který mě pobavil svou tupostí. Příběh o partě pařanů, kterým se do ruky dostane hra trochu více interaktivnější, než by oni sami chtěli, je zoufale předvídatelný a to, co divák ví po dvaceti minutách, pařánkům trvá hodinu a půl. To vše je vydatně podpořeno zoufalými hereckými nevýkony, díky čemuž jsem měl chuť všechny ty postavy vyzabíjet sám (tato antipatie téměř dosahovala mých antipatií vůči třem idiotským výletníkům v Blair Witch). Ta jedna hvězdička je za hororový úvod, který měl opravdu atmosféru, dokud se děj nepřepl na živé figury, a za smrt jedné z postav, u které jsem se málem udusil smíchem.(20.2.2007)

• RAiken

Filmek, který je na začátku velice svěží a určitě navnadí spousty počítačových hráčů. Úvodní představení hry Stay Alive je celkem sugestivní a vskutku máte pocit, že protagonisté hrají nějakou poctivou počítačovou akci. S každou další uběhnutou desetiminutovkou ze stopáže se však začínáte čím dál více nudit, až vás naprosto přestane zajímat, cože se to vlastně na plátně odehrává. A nakonec byste nejradši popadli pořádnej joystick, respektive virtuální baseballku a vytvořili byste nejvyšší skóre v rozlousknutí hlaviček tvůrců filmu, kteří vypustili do světa takovou zvadlou filmovou břečku...(22.1.2007)

• imf

Arogantní, směšná a naivní hororová břečka, ve které "hráči" nosí ohnuté kšilty, absolutně jim scházejí neurony, které se starají o logické uvažování a používají výhradně počítače od Alienware... jednoduše výsměch pro všechny - od hráčů, přes hororové fandy až po běžné diváky. Pokud nemáte vyloženě náladu se dobře pobavit nad neschopností tvůrců a zoufalou snahou natočit horor v mantinelech PG-13 ratingu, držte se od tohohle počinu dál a... zůstanete naživu.(10.9.2006)

• Frankie Muniz

• - Tvorcovia chceli, aby film dostal R-kový rating, no štúdio trvalo na úprave finálnej verzie do takého stavu, aby dostal prístupnejší rating PG-13. (m.a.t.o.)

• - Toto bol počas piatich rokov jediný film, ktorý produkovala spoločnosť Hollywood Pictures od snímky Návštevníci: Cesta do Ameriky (2001). (m.a.t.o.)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 43. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)