poster

Bílý drak

 • Hong Kong

  Xiao bai long qing hai fan bo

 • Hong Kong

  小白龍情海翻波

 • Hong Kong

  Fei hap siu baak lung

 • anglický

  White Dragon

 • Slovensko

  Biely drak

Akční / Komedie

Hong Kong, 2004, 89 min

Režie:

Wilson Yip

Scénář:

Yiu-Fai Lo, Wilson Yip

Hudba:

Tommy Wai

Producenti:

Joe Wai-Ho Ma
(další profese)
 • Cruchot
  ****

  Slabší čtyři, ale já jsem se nečekaně slušně bavil. Hodně osobitý film, který neuvidíte každý den. Moderní (a hlavně západní) prvky kultury naroubované do kulis historické Číny - už jen z toho se podařilo autorům vytěžit mnoho komických situací, ale to by asi bylo málo. Naštěstí tu ale ještě máme zajímavě vykreslené postavy (především ústřední duo školačka s nově nabytými schopnostmi a slepý nájemný vrah) a zajímavé akční sekvence, kterých bych však čekal přece jen trochu víc. Děj je poněkud šablonovitý, ale nenudí, přesto druhá půlka filmu se místy přece jen už trochu vleče. Za zkouknutí tenhle filmeček ale určitě stojí.(4.10.2006)

 • pakobylka
  ****

  "Bílý drak“ rozhodně NENÍ typický plnohodnotný akční film. V podstatě je to taková roztomilá, mírně nevyrovnaná, zato v některých okamžicích nadmíru vtipná dobrodružně - romantická pohádka. A není to pohádka jen tak ledajaká: Jedná se o svěží dílko made in Hong Kong, které si rozmarně a láskyplně utahuje z akčních wuxia filmů, z čínské historie i současnosti - a ze všeho, co se mu připlete do zorného úhlu. A přes několikerá klopýtnutí mu to jde překvapivě dobře ... Slabší 4*(18.1.2011)

 • Phobia

  To byla ale srandovní pohádka! Do hlavní mužské role měli obsadit Leslieho Nielsena, ovšem jinak ta parodie byla dokonalá... nebo to nebyla parodie? Popravdě nevidím rozdíl při srovnání s ostatními žluťáckými akčními "historickými" velkofilmy: popírání fyzikálních zákonů, ujeté chování postav, jeden ksicht jako druhý, srandovní kostýmy, divná hudba, trapný dabing... zapomněla jsem na něco? Kolik "Bílý drak" dostal Oscarů? Viděla jsem jen fascinujícím způsobem debilních 10-15 minut, odpustím si tedy hodnocení.(2.12.2011)

 • sniper18
  ***

  Je to celkom dobrá historická komédia. Má dobrý príbeh o mladej žene z vyššej vrstvy, ktorá sa zamiluje do princa, pričom vie, že ani ona mu nie je ľahostajná a navyše sa jej podarí získať znalosti najvyššej úrovne bojových umení, pomocou ktorých robí dobré skutky. Ale keď sa dozvie, že princa má v pláne zabiť slepý nájomný zabijak, chce mu v tom zabrániť, ale časom zisťuje, že v skutočnosti nie je taký, ako si myslí a kvôli spoločným zážitkom si k sebe nájdu cestu. Spracovanie nie je ničím výnimočné, ale nemám s ním väčší problém. Film je dosť krátky, takže tu nie je žiadna možnosť nudiť sa, prvá tretina pôsobí takým parodickým štýlom na podobné filmy, hlavne na tri najzásadnejšie v posledných rokoch, teda Tiger a drak, Hrdina a Klan lietajúcich dýk, určite sa to dalo podať aj lepšie, ale pozerá sa na to dobre, ale viac mi sadla stredná časť filmu, ktorá sa venuje spoločným chvíľam hlavnej hrdinky a zabijaka, má to takú príjemnú atmosféru a celkovo sa mi to páči, len škoda, že po tej hodine filmu už celková zaujímavosť upadne, síce stále to nie je zlé, ale už som to dopozeral len zo zotrvačnosti. Po stránke akcie som celkom spokojný. Je to len predsa skôr paródia a tak sa tu žiadna plnohodnotná akčná scéna nenájde, ale svoj účel splnia a je zaujímavé pozrieť si nejakú parodickú variáciu na známe scény zo spomínaných troch filmov. A čo sa týka humoru, tak ani nie je moc čo chváliť, žiadna výraznejšie vtipná scéna tu nie je, ale aspoň neprechádza do trápnosti, stále sa drží na obstojnej hranici a pár nápadov je aj celkom vydarených, hlavne prenos vedomia bojových umení. Herecké obsadenie sa mi páči, skvelá Cecilia Cheung, zaujímavý Francis Ng a plno známych tvárí vo vedľajších úlohách, z ktorých zaujme hlavne Andy On. Réžia a technická stránka sú celkom slušné, síce Wilson Yip má na svojom konte aj neporovnateľne lepšie filmy, ale aj toto je dobrá práca. Keby bol celý film ako stredná časť, tak dám s radosťou ešte o stupeň lepšie hodnotenie, tá sa mi páčila, zvyšok už taký dobrý nie je, ale za aspoň jedno pozretie tento film určite stojí. Príjemná mierne nadpriemerná zábava. 63%(11.7.2012)

 • rikitiki
  **

  Parodie na létající bojové filmy, jenomže nepříliš dobře rozvržená. Parodické pasáže převládají na začátku, ale pak se scénář kloní stále k větší dramatičnosti a ke konci už máme jen další odvar malebného kopání do sebe ve vznášejícím se peří (místo listí nebo bambusů). Spousta nelogičností, nesmyslného jednání a neopodstatněných zvratů. /3. 12. 11./(3.12.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace