• ladko

Pre komédie z dielne Saturday Night Live mám slabosť, vždy sa mi ten ich štýl humoru páčil – je to jednoducho uletené tým správnym spôsobom. V Baby Mama to však nie je ten typický SNL humor (okrem pár momentov) a pripadolo mi to skôr kŕčovité. A dosť ma to mrzí. Ale nie všetko sa musí podariť. Tu sa nepodarila komédia(i keď pár krát som sa musel zasmiať aj nahlas, ale na komédiu stále málo) ani romantika. Ako nenáročná oddychovka na jedno pozretie je to ok, ale druhý krát by som sa už asi kruto nudil.(9.9.2008)

Tina a Amy jsou naprosto skvělá kombinace hereček, ale zásadní chyba tohohle filmu je scénář, který jednoduše není dobrý. Vtipy jsou a opravdu povedené, ale příběh celkově není zrovna šťastný. Opakované téma, možná by bylo lepší, kdyby se tam nepřipletlo "předstírané těhotenství." Ale tahle herecká dvojka zachŕaňuje, co se dá a vtipem Baby Mama jen srší, takže tomu můžu dát aspoň tři hvězdičky s klidným srdcem.(21.9.2015)

Poněkud netradiční komedie, která svým způsobem těží z popularity Sexu ve městě, když přijímá i podobnou vyprávěcí strukturu. Příběh by vlastně klidně mohl být jedním z motivů některé z kamarádek Sexu ve městě - 37letá žena by hrozně moc chtěla miminko, vidí je na každém kroku, ale prostě o správného chlapa ne a ne zavadit. Takže následuje návštěva sperma banky, pokusy, těhotenské testy, nic, až po vyšetření zjistí, že díky lékům, jež její matka v 70. letech brala, nemůže mít děti. Zbývá již poslední možnost současné vědy - nechat své vajíčko oplodnit a nechat donosit v těle náhradní matky. Jenže náhradní matka se ukáže být pěkně střelenou osbou. A z toho v podstatě plynou veškeré komediální úkony. Nejde o nic světoborného, prostě příjemný filmeček pro ženy, s jemným humorem, nijak akčním dějem a nějakými těmi rodinnými hodnotami na úrovni manažerek.(5.3.2009)

• milka

Strašná nuda. Mě už teda moc neoslovila ani samotná zápletka, ale z tý by si dalo ještě něco vytěžit kdyby se na to šlo trochu zostra. Tvůrci se ale vydali takovou tou neurážející cestou a humorných situacích tu moc nenajdete. Já osobně jsem se pousmál jenom párkrát a od poloviny filmu jsem pomalu usínal. Tina Fey se sice docela snaží a tenhle tip rolí jí evidentně sedne, Amy Poehler je ale protivná a mezi nimi to nefunguje a žádný přátelství jim tady moc nevěříte. Greg Kinnear je tady tak trochu navíc a Steve Martin vypadá s tim copánkem docela bizarně. Prostě takhle dlouho už jsem se u komedie nenudil.(30.11.2008)

• Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Prostředí 3/10/// +Tina Fey je okouzlující, příběh má nakonec přece jenom něco do sebe, hudba celkem ušla -ten námět, znovu bych si takový nedal ani kdybych byl těhotný, spousta dialogů jde slušně řečeno mimo mě, neslušně řečeno se musím stydět za scénáristu(sty)/// Nebudete mi to věřit, ale přes počáteční znechucení jsem se u filmu bavil. Hlavně v jeho pozdější fázi, kdy jsem si zvykl na příjemnou a civilně hrající Tinu a celkem rozumně zpracovaný námět. Jako komedie to trochu taky funguje a jako antikoncepce to funguje dokonale :D/// Celkem 50%///(3.2.2012)

• - Film se natáčel ve Philadelphii. (Missa08)

• - První volbou na roli šéfa postavy Tiny Fey byl Richard Gere, ten však odmitl. (Missa08)