• Tyny

Humor Tiny Fey mám ráda, takže to je první věc, která film z mého hlediska zachránila. Celkově nepříjemná Poehler, která se nakonec změní k lepšímu mně nijak nepřesvědčila a ignorantský, hulvátský Shepard už vůbec ne. Druhá věc, která to jakž takž zachránila je velice klidný Martin ve fakt divné roli, která se mi ale přesto líbila.(5.1.2014)

Nijak zvlášť promyšlená zápletka, několik hereckých stálic a zejména dvě komičky Tina Fey a Amy Poehler (u nás pořád nepříliš známé), které se samy v reálném životě rozhodly pro pozdní mateřství. Právě Fey tu představuje ambiciózní manažerku, které kariéra vzala právě radost z vlastního potomka. Rozhodne se pro náhradní matku, která je jejím přesným opakem. Výsledek je nezávadný, očekávaný, místy milý a místy dokonce vtipný. Ale všeho s mírou.(15.11.2018)

Je to zaujímavé, každopádne. Je to skôr film, možný vyvolávajúc diskusiu o ženách, ktoré sa silou mocou snažia upevniť si kariéru, a potom, keď už ich vaječníky a všetko naokolo starne, začnú vnímať svoj silný nedostatok, absenciu dieťaťa. A potom, potom to dopadá takto. Je veľmi bežné, že "kancelárske ženské" nechajú po tridsiatke prvého debila, aby ich oplodnil, a tak ďalej, možnosti sú zaujímavé. No a potom, možno po prvej pol hodinke je to o pokuse sa zachytiť nejaký nový trend a detský biznis. Nič moc, ale pointa je citeľná.(8.2.2019)

Dívčí, tzn. méně chlupatá variace na čtyřicetiletého panice, podpíraná ze stran Zbouchnutou a Juno. V tuzemsku nestydatě neznámá Tina Fey má na svém scénáristickém kontě nějakých 170 epizod Saturday Night Live, 37 epizod stále kypícího seriálu 30 Rock a ojedinělou, byť nedoceněnou „dívčí komedii“ Protivný sprostý holky. Baby Mama, ke které scénář nenapsala, kterou ani nerežírovala, ve které však hraje svou první hlavní roli, nahlíží na klišé romantických filmů ze stejné perspektivy jako samotná Feyová. Ženy v tomto filmu rády mluví s mužskou neomaleností o svých specifických problémech, aniž by tím jejich jakkoli trpěla jejich křehkost. Pod hodně drsnou skořápkou Angie, stejně tak pod hodně chladnou skořápkou Kate se skrývají citlivá, starostlivá i hravá a umírněně drzá stvoření. Obě v průběhu filmu odkrývají své masky se slibným náznakem, že nakonec poznáme, kým vlastně jsou. Právě uspěchaný konec, dlabající na dosavadní snahu ignorovat přirozený hollywoodsko-romantický dějový vývoj, dodává této sladkosti na hořkosti. Vysokou míru režisérského umu nevykazuje ani debutující a vlastní scénář adaptující Michael McCullers. Spousta dialogových scén by při nápaditější režii pozvedla koutky mých úst o dva až tři milimetry výše. Herecké výkony obou dam, jež i při množství odrazujících povahových vlastností svých postav zlákaly mé sympatie, jsou pořadím, nikoliv významem posledním důvodem, proč bych Baby Mama neprozřetelně nestavěl vedle lecjakého druhořadého výblitku o ženách, které ke štěstí a princi s peroxidovým úsměvem přišly. 75%(29.11.2008)

Pohodová komedie, ne ani tolik výrazná a už vůbec ne bůhví jak perfektní. To nejlepší, co jí ale potkalo, je Steve Martin, kterej toho ředitele hraje naprosto perfektně. Jinak je to přesně ten typ komedie, který chcete vidět, když v neděli odpoledne sněží, prší, bouří se nebo je prostě hnusně a Vy nevíte s čím, kam, kde, píchnout.(1.10.2011)

• - První volbou na roli šéfa postavy Tiny Fey byl Richard Gere, ten však odmitl. (Missa08)

• - Film se natáčel ve Philadelphii. (Missa08)