Bestie Karla

Karla

Beštia Karla

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2006, 102 min

Proti téhle decentnosti že se protestovalo? Kvůli obscénním výjevům to být nemohlo, protože Bender ani jednou neukáže nic, u čeho by se drsnějšími filmy jen trochu ošlehaný divák otřásl. Ve všech scénách, kde se obětem děje něco špatného, se kamera soustředí na záběry hlavní hrdinky, popřípadě Paula, a z tohoto schématu nikdy nevybočí. O mrazení v zádech si tak divák může nechat jen zdát. Na druhou stranu nespokojenost Kanaďanů chápu, protože je trochu cítit, že scénář a vůbec celý film je šitý horkou jehlou, aby se vše natočilo dříve než téma začne být vyčpělé a nějakých emocí vyjadřujících soustrast k obětem se nedočkáme. Přesto (nebo možná právě proto), že je snímek natočen podle skutečných událostí, se postavy chovají dost nesmyslně. Paul je zrůda a Karla je hlupák, když se nechává mlátit a ještě Paulovi zprostředkovává oběti a všechno schovává za věty o partnerově napravení. Nijak potom není vysvětleno, proč se z ní ve vězení stala rafinovaná dáma s vysokou inteligencí, marně se pokoušející dosáhnout alespoň špetky lstivosti á la Sharon Stone v Základním instinktu. Takže přestože to vypadá, že jenom kritizuji, díky dobře zahranému Paulovi a solidní atmosféře jsem se dopracoval až někam k 55%, ale podruhé už bych se nedíval, protože není proč. Pokud si přečtete dějovou synopsi, nic moc nového od filmu nedostanete.(7.1.2007)

• castor

Takhle odfláknutý snímek jsem už dlouho neviděl. Silný námět totiž kvalitní film nedělá. Výborná ve škole, vystudovaná na veterinářku, jenže bezhlavá láska v dospívání jí převrátila život naruby. Jejím vyvoleným je sice charismatický, ale posléze silně agresivní a nevyrovnaný hajzl, se kterým se stali nejznámějšími kanadskými sériovými vrahy. Tak trochu agitka pro hrdinčinu nevinu, která je stejně nudná jako plochá. Počínání obou partnerů je bez hlubšího vysvětlení, jen s náznaky sledujeme hloupou slepici, která chtěla, aby byl manžílek šťastný. O jeho sexuálních chutích a zvrhlostech se pak nedozvíme vůbec nic. Nevíme, kde se to v něm vzalo, jeho plochost je do očí bijící. Snímek levný po všech stránkách a postrádající jakýkoliv dramatický efekt divákovi nic nenabízí, zhola nic si z něho neodnáší. Herci tu žalostně přehrávají, až si říkám, že moje dostaveníčko s Karlou byl hluboký omyl!!(26.6.2009)

Bylo nebylo, byli jednou dva snoubenci, kteří se velice milovali. Jeho ale vzrušovaly deflorace a tak poprosil svoji drahou polovičku, jestli mu nesfetuje a nesváže její mladší sestru, která je panna. Bohužel se to trochu nepovedlo a sestra umřela. Snoubenec ale neměl dost a tak začal znásilňovat různé ženy, většinou mladý nezletilý holčičky. Opravdu jeden z nejbizarnějších snímků vůbec, skoro jako by odkrýval tu nejděsivější a nejtajnější hlubinu lidské duše. Ona svého snoubence milovala, nazývala ho princem a neustále se s ním líbala a dotýkala se ho, i když ji bil a prznil různé dívky proti jejich vůli. Takové scénky vyvolávaly nepříjemné pocity, až mi běhal mráz po zádech. A jak naše pohádka bude pokračovat a jak dopadne? Raději se mrkněte sami, jestli máte žaludek. Po celý film, jsem nevěděl, kdo je větší psychopat, jestli on a nebo ona a nebo oba. Možná trpěla psycho-sadomasochizmem, protože s ním spolupracovala na všech perverznostech, které on vymyslel, i přes nesouhlas, nebo odpor... děsivé, velmi děsivé. Další pokračování děje je ještě mnohem brutálnější, než začátek, který už tak byl dost psycho. Na konci filmu jsem vlastně nevěděl, co si o něm myslet. Ale dávám 4 hvězdy, ať je trochu sranda, tady vidím, jak tomu všichni cpou 2 nebo 3 hvězdy, chce to změnu.(4.8.2009)

Rozhodně nemůžu souhlasit že by ve filmu chyběly šokující scény. Celý příběh je šokující a to že zde nebyla vidět nahá těla mu na brutalitě neubírá. Každý divák je schopen si tyto scény domyslet. Souhlasím, že zpracování působí jako Karlin očistec... mnoho faktů bylo ve snímku zamlčeno, což se tvůrci snažili zachránit závěrečným dovětkem. Pravidlo pozdě ale přece jim přesto nevyšlo(7.8.2006)

Spíše než jako film, působí na mě toto jako hraný dokument. Pokud to byl záměr tvůrců, potom to zase tak špatné není. Upřímně - co jde dělat se scénářem, pokud se tento kriminální případ skutečně stal ? Film popisuje vše jak to tehdy bylo, pouze jména obětí jsou smyšlená. Beru to prostě jako pokus zdokumentovat ony události, které svého času otřásli Kanadou. V tomto případě ani tak nejde o herecké výkony, jako spíše o podstatu věci.... Zajímavost: Po propuštění se Karla Homolková znovu vdala a v roce 2007 v Quebecu porodila syna. Kvůli neustálému zájmu médií se celkem třikrát stěhovala. Snažila se i přejmenovat na Emily Chiara Tremblay (Tremblay je něco jako u nás Novák), ale úřad jí to nepovolil. V současnosti (rok 2008) údajně žije s rodinou v Melbourne.(19.1.2009)

• - Odborníci označili Karlu Homolku jako osobu s nesmírnou inteligencí a vysokou schopností manipulovat s lidmi. Ve vězení se jí právě díky těmto vlastnostem podařilo vystudovat psychologii. (Terva)

• - I když se události odehrály v Kanadě, nebo možná právě proto, nikdo z kanadských filmařů nechtěl mít s filmem nic společného, takže se musel kompletně natočit v USA včetně obsazení. Jeden pokus byl v roce 1914, kdy si filmař z Toronta Peter R. Simpson koupil práva na zfilmování knihy o tomto případu od spisovatele Stephena Williamse. Kvůli protestům veřejnosti se ale do projektu nikdy nepustil. (don corleone)

• - Sám Misha Collins nemá tento film rád a dokonce nabádal své fanoušky, aby se na něj nedívali. (TeraBum)