poster

Bestie Karla

 • USA

  Karla

 • Slovensko

  Beštia Karla

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2006, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  ***

  Kontroverznost a brutalita snímku byla důvodem k pozastavení distribuce filmu a nejen v Kanadě se vedly obšírné diskuze o jeho vzniku. Scénář : Joel Bender, Manette Rosen a Michael D. Sellers. Kamera : Charles Mills. Hudba : Shawn K. Clement, Tim Jones. Hlavní role - Laura Prepon jako Karla Homolková. Karla Homolka, po otci Češka, opustila vězení loni v létě. Odborníci ji označili jako osobu s nesmírnou inteligencí a vysokou schopností manipulovat s lidmi. Ve vězení se jí právě díky těmto vlastnostem podařilo vystudovat psychologii.(6.5.2011)

 • masr
  *

  Těžko hodnotit film, který vám někdy od desáté minuty až do konce přijde odporný. Zvedá se z něj kufr, protože všechno to násilí v něm vlastně o ničem nevypovídá, je samostředné. "Hrdinové" jsou jeden odpornější jak druhý: on naprostý úchyl, ona chladná přihlížející mrcha neschopná jakéhokoli opravdu lidského činu. Proč to ale ukazovat? Všichni víme, že svinstva je ve světě dost - ale proč ho na sebe dvě hodiny házet, když to svinsto nemá nic za sebou a když chybí jakákoli očista, katarze. Film, který bezúčelně zneužívá hnus.(27.4.2007)

 • kingik
  ***

  Z thrilleru inspirovaného skutečnými postavami zvrhlé manželské dvojice, která šokovala Kanadu, cítím nerozhodnost a nenaplněné ambice. Ze záměru o autentické zpracování podpořené syrovou kamerou a méně známým hereckým obsazením se vyloupl film, který měl jednoznačně navíc, ale režisér Joel Bender se spokojil s tuctovostí. Pro tenhle film je to velká škoda. Klady: film zaujme svým autentickým zpracováním, kontroverzní námět, méně známé herecké obsazení, syrová kamera. Zápory: většina scén jde do ztracena vlivem nedůrazné režie, málo silných a zapamatovatelných scén, odtažité a tuctové zpracování, jednorozměrné charaktery postav, povrchní psychologie postav, slabá gradace příběhu, kolísavé napětí. Mé hodnocení: 60%(25.2.2013)

 • MartinNDL
  **

  Takovej kurevsky atraktivní námět... Sexy vražedkyně, oběti mladý masíčka, psychopatický vraždící novomanželský pár. Výsledek je ale krutě neuspokojivej. Donna ze Zlatých sedmdesátých film neutáhne a ten frajer v hlavní roli je jak z Hledá se táta a máma. Má to momenty, ale celkově z Bestie kouká místy až strašidelnej amatérismus. Propracovaný psychologický drama se nekoná, pouze průměrný televizní film. Příběh je zajímavější jako text na wikipedii než v provedení Joela Bendera a jeho týmu.(11.12.2010)

 • Han22
  **

  Zaprvé: Nevím proč to je jak Karla prezentována ve filmu naprosto neodpovídá jejímu psychologickému profilu na konci. A zadruhé: Proč je film o brutálním násilí a příběh který by mohl být absolutně skvělý naprosto zadupán do země televizním zpracováním a totální připosraností cokoliv ukázat? Amíci by to neunesli?(20.10.2009)

 • - Kanadský premiér Dalton McGuinty při uvedení snímku vyhlásil veřejně jeho bojkot v březnu 2005. Prohlásil, že se určitě na film nikdy nepodívá a doporučuje to samé všem lidem z Ontaria, kde se tragédie stala, to samé. "Je velmi smutné, že se někdo snaží vydělat peníze na tak strašné a odporné tragédii". (don corleone)

 • - Odborníci označili Karlu Homolku jako osobu s nesmírnou inteligencí a vysokou schopností manipulovat s lidmi. Ve vězení se jí právě díky těmto vlastnostem podařilo vystudovat psychologii. (Terva)

 • - Před uvedením v Kanadě se dožadoval právník rodičů dvou zesnulých dívek, přednostního promítnutí filmu, aby se rozhodli, zda nebudou žalovat tvůrce. Po shlédnutí se rozhodli nijak nezasahovat. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace