poster

Bestie Karla

 • USA

  Karla

 • Slovensko

  Beštia Karla

Krimi / Thriller / Drama

USA, 2006, 102 min

Externí recenze k filmu (7)

 • CinemaView.sk (Pavol Tomčík) ****

  "Krutosť tohto filmu odradí mnoho citlivejších pováh, a všetka česť režisérovi za odvahu natočiť film z tohto súdka. Tobôž, keď ide o reálnu udalosť. Snímok Karla bol zakázaný v mnohých krajinách a jeho prijatie nie je vôbec jednoduché. Reálne zobrazovanie násilia, vrážd, bitiek, útlaku a…" (více)

 • Filmkabi.net (Jan Hlubek) ***

  "Joelu Benderovi se sice daří udržet i přes značnou mechaničnost syžetu poměrně houstnoucí atmosféru, přesto vám může snímek připadat poněkud zdlouhavý. Neboť od začátku víme, jak příběh dopadne a k čemu směřuje, postrádá Bestie Karla tradiční napětí a „tajenmo“ thrilleru a snaží se je nahradit…"

 • Filmpub.cz (Jan Klíma) ***

  "Bestie Karla se určitě neřadí mezi špatné či nepovedené filmy, ale k dokonalosti jí ještě pořád dost chybí. Silný dějový potenciál byl z velké části promrhán, stejně jako lidská stránka jejich vztahu, a trnutí v zubech tu vyvolává spíše skutečnost, že to celé není žádný bujarý výmysl poblázněného…"

 • Filmweb.cz (Aleš Harazim) **

  "Film postrádá jakoukoliv dramatickou gradaci. Scény znásilňování a vraždění obětí buď vůbec nevidíme, nebo jsou ve filmu jen v lehkém náznaku. Což by ani tolik nevadilo, kdyby byl film zaměřen víc na hlavní aktéry. Jejich psychologie je ale stejně jako zbytek filmu zcela plochá. Karla je ve filmu…" (více)

 • Kinema.sk (Michal Korec) ***

  "Námet sa dal uchopiť rôznymi spôsobmi. A jedinou invenciou filmárov je práve retrospektívny pohľad na hrozné udalosti. T. j. film nekráča priamo k svojmu napínavému či nečakanému koncu. Naopak, stačí si prečítať pár info na internete a viete, že Karlu Homolkovu nedávno prepustili, takže jej snaha o…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Čihula) **

  "Zatímco Laura Prepon nezná nic než jeden strnulý výraz, kterým dává divákovi najevo vše od zamilovanosti až po lítost s mrtvými děvčaty, její manžel v podání herce s typicky mužským jménem Misha Collins přehrává tak afektovaně, že se veškerý dramatický efekt prakticky vytrácí, i když se ho režisér…" (více)

 • Tiscali.cz (Stanislav Buzek)

  "Scény násilí a sexu jsou znázorněny vesměs nepřímo, bez provokativních detailů (přístupnost snímku od 18 let tak ztrácí opodstatnění). Podstatnou součástí obrazu jsou Paulovy roztřesené záběry videokamerou; natáčení vlastních zrůdností se pro něho stává rituálem. Film nedosahuje psychické krutosti…"