Get Real

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 1998, 108 min

Simon Shore

Patrick Wilde (scénář, divadelní hra)

Alan Almond

Anant Singh

Barrie Vince

Scénografie:

Bernd Lepel

Kostýmy:

Bernd Lepel

Tohle je můj vůbec první g-film, co jsem kdy viděl, takže si ho budu pamatovat navždy. A zrovna trefa do moc pěkně udělanýho snímku. Já tyhle romance ze střední budu mít vždycky rád. Je to taková nostalgie. Vzpomínka na skvělý časy, který se nevrátí. Fag-hag Linda je opravdu boží (jen by ji Carter nemusel až tak využívat, chuděru dobrotivou) a vlastně celý je to dost dobrý. A opravdový. :)(2.10.2015)

Kdyby to tak sakra nemělo otevřený konec...bože...skoč ze střechy, podřezej se, nebo si skočte do náruče, ale....ano, odjet červeným kabrioletem je mnohem lepší, že? God sake...no, film to byl nadprůměrný, líbil se mi, herci pěkní...no, ale nevík kolikrát si ho ještě pustím...každopádně mě dostávaly části z DW. No...proč si neudělat reklamu, ha?(11.2.2015)

Je čas vyjít s pravdou ven, dokud tě zcela zevnitř nepohltí a nerozpoltí ve dví aneb sympaticky a úsměvně natočený britský snímek, který se vypořádává s problematikou sexuální orientace. Samotný námět je sice chvílemi učebnicovým příkladem, kde nechybí klišé a věčně omílané dialogy, ale na druhou stranu se zde rozebírají skutečné problémy. Zkrátka film, ve kterém vedle dramatického přiznání sebe samého nechybí ani komediální linie (viz téměř jakákoli scéna s Lindou - zejména autoškola).(5.6.2011)

Z osobní zkušenosti vím, že život je nahovno, když se člověk musí přetvařovat a proto mám moc rád takovéhle příběhy, které se různě po světe stávají každý den a jedním z těch příběhů může být Vás soused, Váš farář, Váš spolužák nebo spolužačka, Váš bratr, Vaše sestra, Váš bratranec, Vaše sestřenice nebo dokonce Vy sami. Anebo taky Váš pes, dneska jsou i zvířata homosexuální. Například tučňáci. U nich je homosexualita prý docela normární věc. Je ale zajímavé, že když církev a ostatní tyhle dementní uskupení protestují proti lidským homosexuálům, proč taky neprotestují proti zvířecím homosexuálům. To mi opravdu nejde do hlavy.(7.7.2014)

Škoda, že si režisér v poslední třetině neodpustil několik zbytečných scén. Brad Gorton v roli Johnnyho je zoufale toporný, holčičky neuvěřitelně klišoidní, chování rodičů jako podle kopíráku, a přesto u mě tento film vyhrává nad podobnými americkými počiny typu Latter Days. Už jen kvůli atmosféře a nehollywoodskému konci...(15.5.2011)