Get Real

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 1998, 108 min

Simon Shore

Patrick Wilde (scénář, divadelní hra)

Alan Almond

Anant Singh

Barrie Vince

Scénografie:

Bernd Lepel

Kostýmy:

Bernd Lepel

Vkusná zpověď mladého muže, který si konečně připustil, že je gay a nehodlá se nadále přetvařovat. Život je vždycky lepší, když si člověk na nic nemusí hrát a může se chovat podle toho jaký je. Velice mi ovšem vadila příliš dlouhá stopáž filmu, která mě až doslova nudila...Takže to není nic uplně perfektního ale lehce nadprůměrně dobrého.(7.10.2012)

Britské comingout drama, ale zcela nepřekvapující, klišovité ... a to podobné filmy vlastně neznám, na tohle jsem kápl zcela náhodou a před projekcí jsem ani nevěděl, do čeho jdu. Přesto to na mě zapůsobilo dojmem, že přesně takhle musí vypadat i ostatní filmy tohoto subžánru - tedy ovšem ty, které nejsou ničím speciální.(3.4.2013)

gay film s problematikou coming out, mladého gaye a jeho utajení přede všemi s jeho odlišnou sexuální orientací, tento příběh mě byl obzvlášt blízký, i když málokdo by byl tak odvážný jako v tomto filmu a přiznat přede všemi, že je gay, a přitom se člověk nemá za co stydět, v tomto filmu je jasně ukázaný, že společnost stále ještě není předurčena aby byla v tomto směru tolerantní a neměla předsudky, které jsou zbytečné, ale tohle je ještě na delší trat, než to většina lidí pochopí, možná přehodnotím k některým britským filmům můj názor, člověk se někdy může splést, hlavního hrdinu jsem plně chápala, opravdu to není jednoduché přiznat se jen tak někomu. Hlavní hrdinové byli fajn, uvěřila jsem jim všechno a o to tady nejspíš taky šlo. Určitě tento film stojí za zhlédnutí, nejen pro jinak orientované lidí, je to pro všechny.(8.10.2010)

Z osobní zkušenosti vím, že život je nahovno, když se člověk musí přetvařovat a proto mám moc rád takovéhle příběhy, které se různě po světe stávají každý den a jedním z těch příběhů může být Vás soused, Váš farář, Váš spolužák nebo spolužačka, Váš bratr, Vaše sestra, Váš bratranec, Vaše sestřenice nebo dokonce Vy sami. Anebo taky Váš pes, dneska jsou i zvířata homosexuální. Například tučňáci. U nich je homosexualita prý docela normární věc. Je ale zajímavé, že když církev a ostatní tyhle dementní uskupení protestují proti lidským homosexuálům, proč taky neprotestují proti zvířecím homosexuálům. To mi opravdu nejde do hlavy.(7.7.2014)

Není to žádný velkofilm s velkými gesty, ale vlastně takový malý skromný snímek s velkým tématem. Steven je okouzlující a citlivý mladý muž, který je ovšem gay a stydí se to přiznat okolí. Situace se ještě zhorší, když začne tajně chodit s místním oblíbencem Johnem, který se bojí o ztrátu své pověsti. Nastane ale chvíle, kdy už nemůžeme skrývat to čím doopravdy jsme a kdy pravda je velmi osvobozující, i když možná něco ztrácíme. Získáme ale něco mnohem víc - zjistíme, kdo nás má doopravdy rád se vším všudy.(21.1.2015)