poster

Get Real

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 1998, 108 min

Režie:

Simon Shore

Scénář:

Patrick Wilde (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Alan Almond

Producenti:

Anant Singh

Střih:

Barrie Vince

Scénografie:

Bernd Lepel

Kostýmy:

Bernd Lepel
(další profese)
 • bart_
  ***

  Převážně průměrné coming out drama, z majoritního celku ničím atraktivní, které zavání spíš infantilním americkým odérem než britskou náturou (krom přízvuku samozřejmě). Nejenže snímek častokrát podléhá konvencím a kýčovitosti, ale i těch patogenních klišé je zde nasranejch taky požehnaně. Jediný palec hore dávám za akurátní reflexi středoškolského ekosystému a závěrečnou songu v podobě 'Think' od božské Arethy Franklin. Jinak jde o další z enormní řady titulů, který definuje pojem 'neurazí, nenadchne'.... Verdikt: 6,4 Tannerovy stupnice z 10 [#PRIDE2020](14.6.2020)

 • Adiemus
  ****

  Škoda, že si režisér v poslední třetině neodpustil několik zbytečných scén. Brad Gorton v roli Johnnyho je zoufale toporný, holčičky neuvěřitelně klišoidní, chování rodičů jako podle kopíráku, a přesto u mě tento film vyhrává nad podobnými americkými počiny typu Latter Days. Už jen kvůli atmosféře a nehollywoodskému konci...(15.5.2011)

 • J*A*S*M
  ***

  Britské comingout drama, ale zcela nepřekvapující, klišovité ... a to podobné filmy vlastně neznám, na tohle jsem kápl zcela náhodou a před projekcí jsem ani nevěděl, do čeho jdu. Přesto to na mě zapůsobilo dojmem, že přesně takhle musí vypadat i ostatní filmy tohoto subžánru - tedy ovšem ty, které nejsou ničím speciální.(3.4.2013)

 • Marqta
  ***

  Na to, že to bylo místy hodně klišovité se na tenhle film koukalo celkem dobře. To jediné, co už bylo na mě trochu moc byla melodramatická proslovová scéna v závěru. Mimo to mě ale tenhle snímek mile překvapil a pokud se jen trochu zajímáte o tuhle tématiku, nebo hledáte jen trochu jiný zajímavý a vcelku pohodový snímek, tak vřele doporučuju.(5.9.2013)

 • Beckett51
  *****

  Z osobní zkušenosti vím, že život je nahovno, když se člověk musí přetvařovat a proto mám moc rád takovéhle příběhy, které se různě po světe stávají každý den a jedním z těch příběhů může být Vás soused, Váš farář, Váš spolužák nebo spolužačka, Váš bratr, Vaše sestra, Váš bratranec, Vaše sestřenice nebo dokonce Vy sami. Anebo taky Váš pes, dneska jsou i zvířata homosexuální. Například tučňáci. U nich je homosexualita prý docela normární věc. Je ale zajímavé, že když církev a ostatní tyhle dementní uskupení protestují proti lidským homosexuálům, proč taky neprotestují proti zvířecím homosexuálům. To mi opravdu nejde do hlavy.(7.7.2014)