Get Real

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 1998, 108 min

Simon Shore

Patrick Wilde (scénář, divadelní hra)

Alan Almond

Anant Singh

Barrie Vince

Scénografie:

Bernd Lepel

Kostýmy:

Bernd Lepel

Je čas vyjít s pravdou ven, dokud tě zcela zevnitř nepohltí a nerozpoltí ve dví aneb sympaticky a úsměvně natočený britský snímek, který se vypořádává s problematikou sexuální orientace. Samotný námět je sice chvílemi učebnicovým příkladem, kde nechybí klišé a věčně omílané dialogy, ale na druhou stranu se zde rozebírají skutečné problémy. Zkrátka film, ve kterém vedle dramatického přiznání sebe samého nechybí ani komediální linie (viz téměř jakákoli scéna s Lindou - zejména autoškola).(5.6.2011)

Kdyby to tak sakra nemělo otevřený konec...bože...skoč ze střechy, podřezej se, nebo si skočte do náruče, ale....ano, odjet červeným kabrioletem je mnohem lepší, že? God sake...no, film to byl nadprůměrný, líbil se mi, herci pěkní...no, ale nevík kolikrát si ho ještě pustím...každopádně mě dostávaly části z DW. No...proč si neudělat reklamu, ha?(11.2.2015)

Vkusná zpověď mladého muže, který si konečně připustil, že je gay a nehodlá se nadále přetvařovat. Život je vždycky lepší, když si člověk na nic nemusí hrát a může se chovat podle toho jaký je. Velice mi ovšem vadila příliš dlouhá stopáž filmu, která mě až doslova nudila...Takže to není nic uplně perfektního ale lehce nadprůměrně dobrého.(7.10.2012)

Škoda, že si režisér v poslední třetině neodpustil několik zbytečných scén. Brad Gorton v roli Johnnyho je zoufale toporný, holčičky neuvěřitelně klišoidní, chování rodičů jako podle kopíráku, a přesto u mě tento film vyhrává nad podobnými americkými počiny typu Latter Days. Už jen kvůli atmosféře a nehollywoodskému konci...(15.5.2011)

gay film s problematikou coming out, mladého gaye a jeho utajení přede všemi s jeho odlišnou sexuální orientací, tento příběh mě byl obzvlášt blízký, i když málokdo by byl tak odvážný jako v tomto filmu a přiznat přede všemi, že je gay, a přitom se člověk nemá za co stydět, v tomto filmu je jasně ukázaný, že společnost stále ještě není předurčena aby byla v tomto směru tolerantní a neměla předsudky, které jsou zbytečné, ale tohle je ještě na delší trat, než to většina lidí pochopí, možná přehodnotím k některým britským filmům můj názor, člověk se někdy může splést, hlavního hrdinu jsem plně chápala, opravdu to není jednoduché přiznat se jen tak někomu. Hlavní hrdinové byli fajn, uvěřila jsem jim všechno a o to tady nejspíš taky šlo. Určitě tento film stojí za zhlédnutí, nejen pro jinak orientované lidí, je to pro všechny.(8.10.2010)