Get Real

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie, 1998, 108 min

Simon Shore

Patrick Wilde (scénář, divadelní hra)

Alan Almond

Anant Singh

Barrie Vince

Scénografie:

Bernd Lepel

Kostýmy:

Bernd Lepel

Převážně průměrné coming out drama, z majoritního celku ničím atraktivní, které zavání spíš infantilním americkým odérem než britskou náturou (krom přízvuku samozřejmě). Nejenže snímek častokrát podléhá konvencím a kýčovitosti, ale i těch patogenních klišé je zde nasranejch taky požehnaně. Jediný palec hore dávám za akurátní reflexi středoškolského ekosystému a závěrečnou songu v podobě 'Think' od božské Arethy Franklin. Jinak jde o další z enormní řady titulů, který definuje pojem 'neurazí, nenadchne'.... Verdikt: 6,4 Tannerovy stupnice z 10 [#PRIDE2020](14.6.2020)

Škoda, že si režisér v poslední třetině neodpustil několik zbytečných scén. Brad Gorton v roli Johnnyho je zoufale toporný, holčičky neuvěřitelně klišoidní, chování rodičů jako podle kopíráku, a přesto u mě tento film vyhrává nad podobnými americkými počiny typu Latter Days. Už jen kvůli atmosféře a nehollywoodskému konci...(15.5.2011)

Britské comingout drama, ale zcela nepřekvapující, klišovité ... a to podobné filmy vlastně neznám, na tohle jsem kápl zcela náhodou a před projekcí jsem ani nevěděl, do čeho jdu. Přesto to na mě zapůsobilo dojmem, že přesně takhle musí vypadat i ostatní filmy tohoto subžánru - tedy ovšem ty, které nejsou ničím speciální.(3.4.2013)

Na to, že to bylo místy hodně klišovité se na tenhle film koukalo celkem dobře. To jediné, co už bylo na mě trochu moc byla melodramatická proslovová scéna v závěru. Mimo to mě ale tenhle snímek mile překvapil a pokud se jen trochu zajímáte o tuhle tématiku, nebo hledáte jen trochu jiný zajímavý a vcelku pohodový snímek, tak vřele doporučuju.(5.9.2013)

Z osobní zkušenosti vím, že život je nahovno, když se člověk musí přetvařovat a proto mám moc rád takovéhle příběhy, které se různě po světe stávají každý den a jedním z těch příběhů může být Vás soused, Váš farář, Váš spolužák nebo spolužačka, Váš bratr, Vaše sestra, Váš bratranec, Vaše sestřenice nebo dokonce Vy sami. Anebo taky Váš pes, dneska jsou i zvířata homosexuální. Například tučňáci. U nich je homosexualita prý docela normární věc. Je ale zajímavé, že když církev a ostatní tyhle dementní uskupení protestují proti lidským homosexuálům, proč taky neprotestují proti zvířecím homosexuálům. To mi opravdu nejde do hlavy.(7.7.2014)