Klikaři

Lucky Break - Rein oder raus

Bláznivý útek

Komedie / Krimi

Velká Británie / Německo, 2001, 107 min

James Nesbitt přesvědčuje, že není jen hercem seriálovým (jak by se český divák mohl domnívat), ale že se výborně uplatní i ve filmu. Ale film není záležitost jednoho herce (i když pár výjimek by se možná našlo), a proto se budete bavit nejen humorem, ale i hodně citovými scénami připomínajícími skvělý seriál Šest V Tom, kde kromě okouzlující vězeňské psycholožky Olivie Williamsové a perlícího Christophera Plummera (ředitele věznice s obzvláštní zálibou v muzikálech) vynikají i Nesbittovi spoluvězni, herci v našich luzích a hájích povětšinou neznámí - to platilo v době, kdy jsem tenhle komentář psal, což bylo v roce 2003 - dnes Billa Nighyho nebo Timothyho Spalla zná téměř každý filmový fanda;) Hádáte správně, romantické duše se zálibou v hořkých komediích si tady opravdu přijdou na své. 80%(22.4.2003)

Nesbitt je třída a o tom, že Stephen Fry také, pochybuje málokdo. Typicky britský humor a typicky britské oscilování mezi žánry, v tomhle případě mezi komedií, milostným příběhem a vězeňsko-psychologickým dramatem, filmu dodávají ten správný šmrnc. Ano, není to dokonalé, ale žije to. Na rozdíl od jedné z postav, což mě zasáhlo víc než podobné osudy v profláknutějších dílech.(6.8.2007)

Nedoceněná komedie s britskou extratřídou Nesbittem a v každém filmu supervýrazným Nighym. Jediné, co působuje zmatek jsou nečekané změny žánru, kdy kličkujeme od komedie k dramatu a zpátky. Olivia Williams je ale kouzelná a její chemie s hlavním hrdinou obrovská, tudíž Klikaři odsýpají v tempu takřka nezastavitelném.(12.2.2006)

• Hal_Moore

Na večerní film v tv to nebylo špatné, ale jen to, že v tu dobu v televizi nebylo nic lepšího snímku nepomůže. Filmů s podobnou zápletkou je mnoho, ale Peter Cattaneo nenatočil další příběh o útěku z vězení. Natočil komedii o útěku z vězení. Navíc s romantickou zápletkou (jak originální). Mě Klikaři pobavili, ale něco tomu chybělo. Něco, kvůli čemu bych dal alespoň průměrné hodnocení. Je příliš sentimentální.(20.7.2005)

Dalsi z rady hodne povedenych britskych komedii, tentokrat opeprene o vskutku netradicni milostnou zapletkou odehravajici se na pozadi originalniho uteku z vezeni - zaver sice hodne americky, ale budiz za skvely zbytek odpusteno.(8.8.2002)