Klikaři

Lucky Break - Rein oder raus

Bláznivý útek

Komedie / Krimi

Velká Británie / Německo, 2001, 107 min

James Nesbitt přesvědčuje, že není jen hercem seriálovým (jak by se český divák mohl domnívat), ale že se výborně uplatní i ve filmu. Ale film není záležitost jednoho herce (i když pár výjimek by se možná našlo), a proto se budete bavit nejen humorem, ale i hodně citovými scénami připomínajícími skvělý seriál Šest V Tom, kde kromě okouzlující vězeňské psycholožky Olivie Williamsové a perlícího Christophera Plummera (ředitele věznice s obzvláštní zálibou v muzikálech) vynikají i Nesbittovi spoluvězni, herci v našich luzích a hájích povětšinou neznámí - to platilo v době, kdy jsem tenhle komentář psal, což bylo v roce 2003 - dnes Billa Nighyho nebo Timothyho Spalla zná téměř každý filmový fanda;) Hádáte správně, romantické duše se zálibou v hořkých komediích si tady opravdu přijdou na své. 80%(22.4.2003)

Nesbitt je třída a o tom, že Stephen Fry také, pochybuje málokdo. Typicky britský humor a typicky britské oscilování mezi žánry, v tomhle případě mezi komedií, milostným příběhem a vězeňsko-psychologickým dramatem, filmu dodávají ten správný šmrnc. Ano, není to dokonalé, ale žije to. Na rozdíl od jedné z postav, což mě zasáhlo víc než podobné osudy v profláknutějších dílech.(6.8.2007)

Peter Cattaneo nejdříve nechal nezaměstnané dělat striptýz, teď zas nutí trestance nacvičovat muzikál. Bohužel, nápad je to zajímavější, než výsledek. Jako komedie není moc vtipný, jako drama je moc pohodový (dokonce natolik, že se mnou nijak nepohnula ani sebevražda sympatické vedlejší postavy), a tak funguje snad jen jeho romantická složka. I proto bych ze zajímavé herecké sestavy vyzdvihl hlavně pár James Nesbitt a Olivia Williams.(12.7.2005)

• Martin741

Toto jak tak pozeram zas komplet zhorelo v kinach, a Peter Kataneo po uspesnom Do Naha 1997 uz prakticky nic zapamataniahodne nenatocil. Kulisy plane, dialogy miestami az nepocuvatelne, akysi pribeh z basy to ma, ale nic sa nedeje, len ze on je na ciernej listine akehosi bachara ...... skoda casu, toto sa neoplati ani stiahnut : 6 %(3.8.2019)

To roztahané přeskakování mezi více žánry mi v tomto případě vůbec nesedlo, mnohem více bych uvítala větší soustředění se na komediální stránku, ale zase bych snímek tak úplně neodstřelovala už jen pro tu plejádu oblíbených britských herců a navíc se mi moc líbilo romantické jiskření mezi Jimmym a Annabel. Toto je teprve mé druhé setkání s Jamesem Nesbittem a jsem ráda, že jeho vynikající kreace v Jekyll nebyly jen dílem náhody. 70%.(26.1.2014)